Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky  (Přečteno 92720 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #75 kdy: 31 Března 2014, 11:02:10 »
Protože jsem se toho školení účastnil, tak pro potenciální zájemce -  z mého pohledu (klasický windowsák, nonIT, instalace UBuntu před pár měsíci), to bylo přesně to, co to potřebovalo  a byl jsem maximálně spokojen.

Když to vezmu dle programu :  všeobecný úvod do OS Ubuntu a jeho derivátů :  to první na 100%, derivát asi žádný ,  základní práce se systémem (jak systém funguje, instalace, repozitáře, SW zdroje aj.  : 100%,  základní správa a nastavení systému (vyladění OS k obrazu svému): 100%, řešení častých problémů (kde hledat informace, zdroje ap.) : 100%,  úvod do komunitní problematiky : 100 %

Mě osobně zajímala logika systému (intro, proč to je tak a ne jinak, zálohy),  a nějaké doporučení programy (pošták, mp3, text. editor atp,)   a pak to, zda je něco použitelného z officů, VPN a jak se postupuje, když najdu help na foru, ale prd vím, kam to napsat, tj. terminál a fce zdroje softwaru.

Bylo nás tam 7, věkově 20-60 let, míra chaotičnosti malá. Jen by stálo zato občas otevřít okno nebo dveře (místnost je  malá)  a možná projet poštáka a princip IMAPu/pop3, protože se pošťáků, co nezvoní 2x,  hlavně starší bojí.
Doporučení : nechoďte na WC  v přízemí,  ale až v prvním patře, kde je školení.

Děkujeme za drobné zhodnocení, deriváty jsme neřešili a už v popisu školení bylo jasně řečeno že se budeme věnovat hlavnímu prostředí Ubuntu Unity. Nechtěli jsme lidem motat hlavu ještě víc jinými prostředím, ale máte pravdu že jsme to zmínit mohli a příště to uděláme. :)

Ostatní věci tam byly v menší čí větší míře zmíněny či probrány ale každého zajímá něco jiného, pokud jste měl konkrétní zájem o konkrétní věc tak by jsme vám to názorně ukázali, jednomu pánovi jsme tam nabízeli zda chce nastavit IMAP na seznam a následně do Thunderbirdu.

Určitě můžete využít zde fórum a věc co vás zajímá se stačí zeptat a ochotně vám poradíme prakticky s čímkoliv. ;)

ps: ano záchody na našem patře nejsou běžně dostupné veřejnosti a klíče visí u nás hned za dveřmi. Zařadím si to do příštího kurzu jako bod jedna. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #76 kdy: 30 Dubna 2014, 10:55:07 »


Pokud jste si náhodou nevšimli tak jsme vytvořili předregistraci různých školení a po dostatečném počtu zájemců kdy předpokládáme že ne každý bude mít čas v daný termín vyhlásíme konkrétní datum dané přednášky.

Jestli máte nějaké připomínky nebo náměty tak jsme vděčný za každou odezvu. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #77 kdy: 30 Dubna 2014, 15:11:37 »
Asi bych přišel na tu pokročilou instalaci ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #78 kdy: 30 Dubna 2014, 15:28:29 »
Asi bych přišel na tu pokročilou instalaci ;)

Abys do toho mohl kecat?  ::)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #79 kdy: 30 Dubna 2014, 15:31:41 »
Asi bych přišel na tu pokročilou instalaci ;)

Ty ne, ty jsi *censored* i instalaci nového ntb i když jsem ti jasně říkal jak to máš udělat. ;D
A fyzické násilí je ve vyučování dávno zakázané! :'(
« Poslední změna: 30 Dubna 2014, 15:38:40 od RRRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #80 kdy: 30 Dubna 2014, 15:38:40 »
Asi bych přišel na tu pokročilou instalaci ;)

Ty ne, ty jsi *censored* i instalaci nového ntb i když jsem ti jasně říkal jak to máš udělat. ;D
A fyzické násilí je ve vyučování dáno zakázané! :'(

To platí jen na děti. U dospělých stačí když nebudou modřiny a zlomeniny a jsme v pohodě.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #81 kdy: 30 Dubna 2014, 18:18:41 »
Asi bych přišel na tu pokročilou instalaci ;)

Ty ne, ty jsi *censored* i instalaci nového ntb i když jsem ti jasně říkal jak to máš udělat. ;D
A fyzické násilí je ve vyučování dávno zakázané! :'(

Však proto chci přijít, abys mi to konečně vysvětlil. ;D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #82 kdy: 07 Července 2014, 20:10:16 »
12. a 19. července se budou konat školení "Seznámení s Ubuntu pro začátečníky". Volná místa ještě jsou, ale málo, tak pokud máte zájem se zúčastnit, tak neváhejte!

http://www.ubuntu.cz/podpora/skoleni/zaklady-ubuntu

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #83 kdy: 10 Července 2014, 19:36:47 »
Na tuhle sobotu ještě 3 místa volná, netvrďte mi, že jste všichni na prázdninách :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #84 kdy: 10 Července 2014, 19:57:09 »
Na tuhle sobotu ještě 3 místa volná, netvrďte mi, že jste všichni na prázdninách :)

Já jsem... koupil jsem si nové auto a jedu pryč...  ;D ;D

EDIT: do toho auta už se vejdeš  ;) :D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #85 kdy: 11 Července 2014, 16:12:25 »
Na tuhle sobotu ještě 3 místa volná, netvrďte mi, že jste všichni na prázdninách :)

Už jen jedno... ;)

EDIT: do toho auta už se vejdeš  ;) :D

To máš tak velký kufr? :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

danuop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #86 kdy: 17 Července 2015, 22:29:59 »
Hledám kurz Ubuntu pro začátečníka, nejlépe v Brně popřípadě kurz online či individuální vyuku.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Hledám kurz Ubuntu, Brno či online
« Odpověď #87 kdy: 19 Července 2015, 22:49:16 »
V Brně jsem relativně často. Mohlo by to být třeba o víkendech?

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #88 kdy: 21 Července 2015, 08:04:08 »
Asi by bylo dobré se nejméně jednou za rok o nějaký kurz pokusit. Měl bych zájem. Loni jsme se stěhovali, a tak jsem řešil úplně jiné problémy. To na vysvětlení proč jsem dříve neprojevil zájem. Pro mne je ideální Praha, pro jiného Brno, Olomouc, Ostrava. Možná by bylo řešením uspořádat to v mimosezóně - září až listopad nebo březen až květen kdy jsou některá zařízení prakticky prázdná, a jako místo vybrat něco na půl cesty v menším městě - například v okolí České Třebové nebo Havlíčkova Brodu. Prostě poblíž hlavní trati, a to místo vůbec nemusí být velké. Napadá mne - to doopravdy žádný ubunťák neprovozuje vhodné ubytovací zařízení? Nemusí být vždycky všechno úplně zadarmo, i když to máme všichni samozřejmě rádi.
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #89 kdy: 21 Července 2015, 09:19:11 »
Samostatne vlakno jsem smazal, stejne v nem byly jen duplicity.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

danuop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Hledám kurz Ubuntu, Brno či online
« Odpověď #90 kdy: 25 Července 2015, 22:07:00 »
V Brně jsem relativně často. Mohlo by to být třeba o víkendech?

O víkendech by to mohlo být, i v týdnu by to určitě nebyl problém. Hlavně by to měl být kurz v Brně.
Moc se toužím v Ubuntu zdokonalovat  a nejsem úplný začátečník. Ubuntu jsem si zamiloval, instaluji ho celé rodině i známým.  8)

« Poslední změna: 25 Července 2015, 22:33:14 od danuop »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #91 kdy: 03 Září 2015, 00:41:26 »
Tak rozjede se neco :) ? Jsme dva ze Sokolova a jeste hledame dalsi zajemce. Osa Plzen, Praha, Brno nejlepsi. Exoticke destinace nicmoc - tam tezko zaridit vic veci na jednu cestu. Bylo by fajn. Hezky den vsem.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #92 kdy: 19 Září 2015, 09:09:43 »
Tož chlopi lektoří - to už jste to to úplně zabalili? Však skupinka by se už naplnila - zájemci jsou, tak by ochotník nepřišel zkrátka. Udělat to v Praze - to je vprostřed - tak se tamurčitě 8 - 12 lidí sjede.

Reklama na to tady pořád v banneru visí, tak alespoň navrhněte nějakou alternativu, když si to nikdo nechcete vzít - jsou tu lidi,kteří to proškolení potřebujou jako sůl a jsou ochotní zaplatit ...

... aj na lahvinku by jsme se složili :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #93 kdy: 20 Září 2015, 14:28:55 »
Další školení se asi těžko budou konat. Musel by se najít někdo nový, kdo se toho chytí a všechno zorganizuje a především sežene lektory. Já už kurzy pořádat neplánuji -- dělám teď trochu něco jiného a především Ubuntu již nepoužívám.

(Bannery upozorňující na kurzy jsem odstranil, když se k tomu nikdo ani po takové době nemá.)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #94 kdy: 25 Září 2015, 11:11:27 »
Takže vyhlašuji výběrové řízení na nového lektora.

Najde se někdo z profíků, kdo by se toho ujal a chtěl si něco přivydělat?

Podmínky:
Výborná znalost Ubuntu a pokročilé práce s tímto OS
Ochota trpělivost s někdy natvrdlými uživateli (jako já)
Nějaký ten čas na vedení kurzů
Základní organizační schopnost (s tím klidně pomohu)
Výhoda bydliště v Praze (kvůli středové poloze)

Výhody:
Přivýdělek
Zásluhy a rozrostlá kolonka malých bezvýznamných plusů
Poznávání nových lidí, společenské zážitky a nějaká ta legrace

V případě zájmu pište zde.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #95 kdy: 25 Září 2015, 14:28:54 »
Pokud někdo domluví prostory, kde to budeme moci provést, tak klidně.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #96 kdy: 25 Září 2015, 19:58:04 »
Poptam se ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #97 kdy: 26 Září 2015, 08:32:12 »
Tak snad se vám to skutečně povede oživit. Pro budoucí generace dávám k dispozici materiály, které jsem si na školení vytvořil -- http://people.ubuntu.com/~vojtech.trefny/ubuntu_skoleni_zacatecnici.tar.gz

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #98 kdy: 26 Září 2015, 12:57:45 »
Jeste prosimte Vojtechu, jake jsou pozadavky na ty prostory, aby se dalo dobre ucit. Je treba nutna ucebna s pocitaci pro kazdeho nebo aspon po dvojicich apod?

Dekujeme za materialy - kouknu na ne s trochou prostoru.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kurzy OS Ubuntu pro začátečníky
« Odpověď #99 kdy: 26 Září 2015, 15:47:27 »
Jeste prosimte Vojtechu, jake jsou pozadavky na ty prostory, aby se dalo dobre ucit. Je treba nutna ucebna s pocitaci pro kazdeho nebo aspon po dvojicich apod?

To asi pak záleží, jak si to zařídíte. My jsme chtěli, aby si každý přinesl notebook (a případně jsme mohli nějaký starší půjčit). Rozhodně je ale potřeba projektor.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.