Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Která klávesa je nejzbytečnější?

PrintScreen SysRq
CapsLock
ScrollLock
PauseBreak
Home
End
Windows
Menu
F9
F10
F12
jiná

Autor Téma: Která klávesa je nejzbytečnější?  (Přečteno 6901 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Která klávesa je nejzbytečnější?
« kdy: 01 Října 2010, 16:56:05 »
Tipy pro zeštíhlení klávesnice budoucnosti.
Berte to s humorem...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2010, 17:18:06 »
Na tohle řeknu s humorem akorát:  ijá ijá ijá ijá ijáček má zase horečku a blouzní.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2010, 17:32:24 »
Na tohle řeknu s humorem akorát:  ijá ijá ijá ijá ijáček má zase horečku a blouzní.
Ale lidi hlasují ....  :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

ing. Roubátko

  • Host
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2010, 19:58:42 »
jiná, na svým ntb mám vpravo i vlevo okolo šipky nahoru klávesu € a klávesu $ a ani jedna mi nikdy nefungovala:)

vinancan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2010, 20:27:52 »
V živote som nepoužil scroll lock. V Ubuntu mi napr. ani nejde :D
Acer Aspire 5820TG

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2010, 21:15:27 »
Zapomněl jsi v anketu klávesu FN. Dík  ::)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

thomaszko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
  • Never say never
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2010, 21:18:09 »
Tu moji tam nemas na Acer v pravem rohu notebook-u zelene e   ;D ;D ;D ta je mi naprd  :) takze hlasuji ...jina  :)
UBUNTU 14.04 LTS, Acer Aspire X600, HD 500GB,

Rover623

Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2010, 21:49:21 »
Scrollock je klávesa naprosto k ničemu,je to přežitek z dob DOSu kdy se používal k posouvání obrazovky.V Linuxu jsem pro něj našel jediné využití,přepínám si s jeho pomocí rozložení klávesnice,v systémech Windows je to tlačítko ale úplně na nic,nelze mu přiřadit žádnou užitečnou funkci a skoro to vypadá,že Windows jeho existenci asi úplně ignorují

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2010, 22:22:06 »
Scrollock je klávesa naprosto k ničemu,je to přežitek z dob DOSu kdy se používal k posouvání obrazovky.V Linuxu jsem pro něj našel jediné využití,přepínám si s jeho pomocí rozložení klávesnice,v systémech Windows je to tlačítko ale úplně na nic,nelze mu přiřadit žádnou užitečnou funkci a skoro to vypadá,že Windows jeho existenci asi úplně ignorují
ScrollLock používám v kombinaci s Space/Escape na přepínání vstupů/výstupů na několik PC (například na jedné klávesnici, myši a monitoru mám připojenou stanici a server).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2010, 00:04:10 »
Já bych taky Scroll Lock nezahazoval, pomocí něj si vysouvám Yakuake terminál :). Ale třeba si vůbec nepamatuju, kdy jsem naposled použil tlačítko "Menu".
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2010, 07:39:06 »
Žádné tlačítko není zbytečné, pokud ho systém vidí, vždy se pro něj najde užitečná funkce ;)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2010, 10:56:19 »
Já bych taky Scroll Lock nezahazoval, pomocí něj si vysouvám Yakuake terminál :). Ale třeba si vůbec nepamatuju, kdy jsem naposled použil tlačítko "Menu".
Souhlasím, pravé myšítko je přeci rychlejší. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Mendoza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2010, 12:49:02 »
Já bych taky Scroll Lock nezahazoval, pomocí něj si vysouvám Yakuake terminál :). Ale třeba si vůbec nepamatuju, kdy jsem naposled použil tlačítko "Menu".

Menu používám celkem často v Krusaderu, protože na PTM mám nastaveno označování souborů a když bych chtěl vyvolat menu, tak bych to tlačítko na myši musel držet asi sekundu nebo tak nějak.

tynrel

  • Host
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2010, 13:33:18 »
Mätúca "Any Key". :D

ing. Roubátko

  • Host
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2010, 17:44:39 »
Tu moji tam nemas na Acer v pravem rohu notebook-u zelene e   ;D ;D ;D ta je mi naprd  :) takze hlasuji ...jina  :)
na tuhle klávesu jsem měl nastavený zobrazení expa, jen tak pro prču, když jsem měl ještě gnome :D
« Poslední změna: 02 Října 2010, 17:47:00 od ing. Roubátko »

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #15 kdy: 02 Října 2010, 17:53:49 »
Scrollock je klávesa naprosto k ničemu,je to přežitek z dob DOSu kdy se používal k posouvání obrazovky.V Linuxu jsem pro něj našel jediné využití,přepínám si s jeho pomocí rozložení klávesnice,v systémech Windows je to tlačítko ale úplně na nic,nelze mu přiřadit žádnou užitečnou funkci a skoro to vypadá,že Windows jeho existenci asi úplně ignorují

no já mám bezdrátovou klávesnici od Microsoftu a tam je Scrollock na klávese společně s Pause Break a ani u kontrolek, které ukazují jestli je zapnutý CapsLock a NumLock Scrollock není a místo něj tam je F Lock (klávesa na zapnutí/vypnutí F1-F12).
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #16 kdy: 03 Října 2010, 10:32:31 »
Kdybyste mohli mluvit do stolní klávesnice pro příštích 30 let, měla by víc, nebo méně kláves (než běžných 102-105)? Které byste odstranili a které přidali? Měl by se PrintScreen, ScrollLock a Pause přejmenovat na F13, F14 a F15?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #17 kdy: 03 Října 2010, 10:56:10 »
Kdybyste mohli mluvit do stolní klávesnice pro příštích 30 let, měla by víc, nebo méně kláves (než běžných 102-105)? Které byste odstranili a které přidali? Měl by se PrintScreen, ScrollLock a Pause přejmenovat na F13, F14 a F15?

Mě osobně klasická klávesnice vyhovuje, ale s přejmenováním oněch kláves na F13/14/15 souhlasím. Jedině printscreen bych zanechal samostatně, protože to je poměrně nejčastější klávesa. Takže F13, F14, printscreen.

Jo a odstranil bych duality, např win jenom u jednoho altu, u novějších klávesnic lomítko vedle levýho shiftu (když už je na numerický části) a tak... Ale to asi hodně záleží na výrobci konkrétní klávesnice.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #18 kdy: 04 Října 2010, 14:44:35 »
Dal jsem klávesu Windows - okno. V Linuxu nepotřebuji, ve Windows jsem použil párkrát, ale nepotřebuji ji. Spíš mi vadí při některých hrách. Pokud na klávesnici musí být klávesa Windows, dal bych ji možná jinam, třeba vedle ESC.
Klávesu Menu taktéž mám za zbytečnou, prakticky jsem ji vůbec nevyužil.
O Scroll Locku, jak již tu bylo psáno, ten by mohli opravdu zrušit.
Mohl jsem spíše zakliknout to Menu nebo Scroll Lock, ale dal jsem nakonec Windows, protože mi někdy opravdu vadil.

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #19 kdy: 04 Října 2010, 14:54:22 »
Bylo by dobré, kdyby šlo zaškrtnout víc možnosti ;) Windows, Scroll Lock, Menu nevo třeba i Pause/Break sem snad nikdy nepoužil..

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #20 kdy: 04 Října 2010, 14:56:09 »
Bylo by dobré, kdyby šlo zaškrtnout víc možnosti ;) Windows, Scroll Lock, Menu nevo třeba i Pause/Break sem snad nikdy nepoužil..

Když je to anketa o "nejzbytečnější" je jen jediná možnost :-)

Podle mě klávesy Windows a menu přibyly jako poslední a měly by zmizet. Jak by to vypadalo, kdyby si každý OS přidal na klávesnici "svou" klávesu :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #21 kdy: 04 Října 2010, 14:57:17 »
Na tohle řeknu s humorem akorát:  ijá ijá ijá ijá ijáček má zase horečku a blouzní.

Neberte to fórum zas tak vážně...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #22 kdy: 04 Října 2010, 15:34:04 »
Na tohle řeknu s humorem akorát:  ijá ijá ijá ijá ijáček má zase horečku a blouzní.

Neberte to fórum zas tak vážně...

Tohle jsem psal zrovna v docela dobrém rozmaru ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #23 kdy: 04 Října 2010, 15:41:22 »
Kdyby se auta měnila tak pomalu, jako klávesnice, stále bychom měli vepředu díru a v kufru kliku na startování...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Která klávesa je nejzbytečnější?
« Odpověď #24 kdy: 04 Října 2010, 17:05:08 »
Anketu vyhrává ScrollLock  ??? To tu nikdo nepoužívá textový terminál?

Zato nevím k čemu je menu (dobře, v jiném systému má použití) ale klávesa kterou jsem nikdy nepoužil je pravý super (okno).
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.