Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kudy bez Unity ?  (Přečteno 6547 krát)

Rostislav Mikolaš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Kudy bez Unity ?
« kdy: 06 Května 2011, 20:17:07 »
Ubuntu mne svým způsobem potěšilo, chvílemi i nadchlo, chvílemi i potrápilo. Používám ho jen tak, aniž bych musel, téměř dva roky. Líbilo se mi tím, že se v něm mohu sám rozhodovat, který program se mi líbí a který ne, a když se mi nějaký nelíbí, tak si prostě nainstaluji jiný. Teď si ale kladu otázku, co udělám za půl roku ?

Unity se mi skutečně nelíbí a je z mého pohledu nepraktické a nepřináší žádné, pro mne podstatné zlepšení, spíše naopak, to co šlo udělat přehledně na jedno kliknutí teď musím opakovaně dělat na pět . Je nepraktické při přepínání aplikací, při minimalizaci oken, prostě celkově podle mne uživatel ztrácí přehled. Netvrdím, že nejsou takoví, kterým se líbí a kteří jsou třeba i nadšeni, neberu jim to a přeji jim to, a nechci se s nimi o Unity přít. Koneckonců je jasné, že je zde tlak, přizpůsobit rozhraní dotykovému panelu, ale upřimně, nikdo zkušený, by s něčím takovým nechtěl celý den dělat.

Původní jak říkáte "klasik" půjde do kytek a ten mi přitom vyhovoval. Nechci, ale ani systém, který budu muset, sotva jej nainstaluji nějak ohýbat. KDE mi připomíná Win tak tudy taky ne. O Xfc si laicky myslím, že ne vše, co je pro Gnome poběží i pod Xfc a pokud jsem si všiml Xubuntu má přeci jen jakési zpoždění. Hodně věcí v Ubuntu se mi líbí, koneckonců i to jakou má širokou uživatelskou základnu, jaké má fórum, jakou wiki. I ty pravidelné aktualizace po kterých si člověk může myslet, že má "nejnovější" sw a nemusí na nic dlouho čekat. Nerad bych odcházel k jinému systému. Nějaký Ubuntu Remix ? Nevím, mám trochu obavu, nebude to přímo od Canonicalu.

Tož poraďte kudy půjdete za půl roku vy, co nechcete Unity ? Opustíte Ubuntu ? Přejdete k jiné distribuci ? ... a nebo v klidu Unity odinstalujete a nainstalujete něco jiného ? A co bude s aplikacemi , budou fungovat normálně ?

pivik

  • Host
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2011, 20:37:51 »
Debian. Tam Gnome2 ještě nějakou tu dobu bude.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2011, 20:56:55 »
Běž do toho remixu, krom toho, ze tam nebude unity by nic jineho byt nemelo :)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2011, 20:59:14 »
Ja zustanu u Debianu. nicmene bych rekl, ze vznikne nejaky ubuntu gnome2 edition, nebo neco podobneho. Kazdopadne tu mas Mint s Gnome
Aplikace nejsou vazane na graficke prostredi, tj jakoukoli aplikaci si muzes pustit na cemkoli
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2011, 21:08:20 »
Skusil by som to xfce, oneskorenie je minimalne(ako u kde napr) a to ci si aktualizaciu stahnes o 1-3dni neskor velmi nezavazi. Xfce je pekne,obsahuje efekty a vsetko mozne ale je malo narocne na hardware, rozhranim sa poodba tvojmu obluvenemu gnome, no podla mna je efektivnejse a utulnejse  :)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Michal Janoušek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Stále žiju!!! :D
    • vpsFree.cz
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2011, 22:50:21 »
Já si myslím, že bude pořád podpora i pro Classic.
A jestli ne, tak zkusím jinou distro a taky by mě dost Ubuntu zklamalo...
Ale už nikdy Windows! fujky :).

Mě se taky unity vůbec nelibí... Jsem zvyklej na classic. :-).
Notebook: ASUS N53SV-SX455V, Intel Core i5 2410M 2.3 GHz (intel turbo boost 2 - 2.9 GHz), 8 GB RAM, 750 GB HDD, NVIDIA GeForce GT540M
Tiskárna: Canon Pixma MP550
OS: Ubuntu 11.04 64bit

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2011, 08:47:06 »
Já jen doufám, že zároveň se Sh3llem budou vývojáři GNOM3 nadále vyvíjet i nepravděpodobně populární Panel, Unity Launcher & Panel se budou moct "vozit" abych Launcher dal tam kam patří to jest dolů, a že pod Compizem se budou moct Sh3ll, Pan3l (Co, je to GNOME 3, L33t je zde přirozenej....) i Unity, a já si k tomu ještě hodím TKD3 Kicker, AWN a Kiba Dock, protože jsu blázen :D   Ale to si budoucnost představuji až moc růžově, nikoho tohle udělat nenapadne, protože vývojáři nostalgii nedovolí :(


Jo, vím že tahle otázka bude off-topic^2, ale co se v Compizu stalo s Flip 3D? :O   Víte, ten switcher alá Vista/Se7en....

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2011, 09:01:39 »
Ja som skusal lxde a nebyt toho ze lubuntu mi spadne pocas instalacie a lxde doinstalovane do ubuntu trochu neprijemne blika pri niektorich ukonoch bolo by dokonale.
Teraz skusam xubuntu a to je tiez super. Po doinstalovani compiz, emerald, gedit a nautilus je to velmi zaujimave a da sa tam nasimulovat odhadom 90% veci ako v gnome2. Uvidime ako to pojde s testovanim dalej ale zatial mam dojem za by sa to dalo nasadit aj ludom ktori si uz zvykli na ubuntu s gnome.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Michal Melich

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
  • „Je-li dost očí, jsou všechny chyby malé.“
    • Mikalai.eu
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2011, 09:10:37 »
Já si na Unity nakonec zvyknul - není to zrovna nejlehčí, ale není to ani nijak děsné jak se zdá...
A pokud v Ubuntu 11.10 už Ubuntu Classic nebude, svět se nezboří :)
Notebook: ASUS K50AD (AMD Athlon™ II X2 Dual-Core M320 2,10 GHz; 4 GB RAM; ATI Radeon HD4570 512 MB, Ubuntu 13.10 x64)

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2011, 10:50:53 »
Já jsem musel downgradovat zpět na Ubuntu 10.10 (v 11.04 mi nešla wifi), se kterým jsem spokojený ale nevydrží věčně, že. Takže až vydají 11.10 tak nejspíš zkusím Xubuntu které mě docela nadchlo (až na ten net no). Možná se podívám i na ten shell co bude v Ubuntu, ale co jsem zatím viděl videa tak se mi to moc nezdá, taky takové zbytečně složité jako Unity

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #10 kdy: 08 Května 2011, 13:40:56 »
Já jsem nainstaloval openSUSE, LMDE, Fedoru, Sabayon a zkouším Ubuntu Gnome 3. To se mi docela líbí, Fedora i openSUSE G3 mají semtam problém. Záleží na vkusu a chuti.

Michal Janoušek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Stále žiju!!! :D
    • vpsFree.cz
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #11 kdy: 08 Května 2011, 15:00:27 »
Cože, to fakt v 11.10 nebude Ubuntu Classic?
V tom případě se na Ubuntu asi vykašlu :-(.
Notebook: ASUS N53SV-SX455V, Intel Core i5 2410M 2.3 GHz (intel turbo boost 2 - 2.9 GHz), 8 GB RAM, 750 GB HDD, NVIDIA GeForce GT540M
Tiskárna: Canon Pixma MP550
OS: Ubuntu 11.04 64bit

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #12 kdy: 08 Května 2011, 15:04:35 »
bát tebou tak rozhodně Debian Squeeze + XFCE

to je nejlepší volba, sám jsem takhle přešel a je to best. navíc ten debian mě prostě běží o dost rychleji
ArchLinux (KDE)
Můj web

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #13 kdy: 08 Května 2011, 15:12:25 »
Teď na to koukám a připadá mi to to samé jako ubuntu :D V čem je ten Debian "jiný"? Chápu to dobře, že jsou tam ty samé grafické prostředí, a jsou tam i stejně programy?

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #14 kdy: 08 Května 2011, 15:34:04 »
Teď na to koukám a připadá mi to to samé jako ubuntu :D V čem je ten Debian "jiný"? Chápu to dobře, že jsou tam ty samé grafické prostředí, a jsou tam i stejně programy?

Ano, můžete sem někdo hodit bootchart obou systémů na podobném stroji?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

pivik

  • Host
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #15 kdy: 08 Května 2011, 17:48:39 »
Bootchart nic neříká o rychlosti systému. Pro mě je důležité, že si Gnome bere na Debianu po startu 80 MB a XFCE ještě méně (reálný HW, nikoliv Virtualbox). Toho jsem na Ubuntu nikdy nedosáhl. Samozřejmě to má vliv i na rychlost systému, která je jinde než na Ubuntu, ale na to si musí každý přijít sám.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #16 kdy: 08 Května 2011, 19:00:36 »
Teď na to koukám a připadá mi to to samé jako ubuntu :D V čem je ten Debian "jiný"? Chápu to dobře, že jsou tam ty samé grafické prostředí, a jsou tam i stejně programy?

Ubuntu je derivátem Debianu. Takže říkat v čem je jiný Debian od Ubuntu je taková "urážka" pro debianisty. Ono spíše Ubuntu je jiné od Debianu. Oba systémy používají stejný baličkovací systém, velmi obsahově podobné repozitáře, ale je tu několik rozdílů.

Debian má dlouhé cykly mezi vydáními a to má hned několik důsledků. Například nemusíš často povyšovat na nové verze Debianu. Jedna verze Debianu je tu hned několik let a to JE FAJN. Navíc tato tzv. STABLE verze Debianu má odladěno velké množství chyb, a proto je Debian rychlejší, stabilnější a odolnější.

Oba systémy pochopitelně mohou používat stejná prostředí. Doporučuji XFCE - dobrý poměr výkon / vzhled.

Navíc Debian je takový více geekovský systém a v širším spektru se považuje za využívanější. Ale je to vykoupeno někdy nutným rozsáhlejším nastavením nežli v Ubuntu, kde po instalaci většinou vše jede jak má.
ArchLinux (KDE)
Můj web

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #17 kdy: 08 Května 2011, 19:01:50 »
ArchLinux (KDE)
Můj web

Pakrik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #18 kdy: 08 Května 2011, 22:39:32 »
no cital som take nieco ako : v ubuntu 11.10 gnome priamo uz nebude bude tam len unity ale "doinstalacia"
uz gnome 3 bude k dispozici :) neviem co je natom pravdy :)

zeminem

Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #19 kdy: 08 Května 2011, 22:44:00 »
Však není třeba přecházet hned na nové distro ne? :-)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #20 kdy: 08 Května 2011, 22:44:30 »
no cital som take nieco ako : v ubuntu 11.10 gnome priamo uz nebude bude tam len unity ale "doinstalacia"
uz gnome 3 bude k dispozici :) neviem co je natom pravdy :)

Neplést si Gnome a Shell... Gnome 3 bude (Gnome všeobecně bude stále) ale pouze jako "podvozek". Jinak vše ostatní půjde doinstalovat.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2011, 12:23:54 »
Na netbooku som s Unity maximalne spokojny. Setri miesto na ploche a prostredie je velmi dobre ovladatelne aj pomocou touchpadu. Da sa na to velmi rychlo zvyknut. Prave tlacitko na ikonu Aplikacie a vysunuta bublina so zoznamom kategorii aplikacii a nasledny vyber ci uz najpouzivanejsej alebo konkretnej aplikacie - velmi komfortne ovladanie aj bez mysi. Na klasicky desktop sa mi ale zda toto graficke rozhranie nevyhovujuce.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #22 kdy: 09 Května 2011, 13:23:43 »
Fabulace:

Unity tam mělo být už ve verzi 4.10. Pojmenování dle prostředí:

Ubuntu   Unity
Kubuntu  KDE
Lubuntu   LXDE
Xubuntu   XFCE
Gubuntu   Gnome
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #23 kdy: 10 Května 2011, 20:53:09 »
Já holt patřím mezi ty staré "konzervy" co si libovaly v klasickém nabídkovém menu... takže vnucení Unity bude dost možná představovat další zatáčku v mé cestě po OS :-) Jen nerozumím proč tedy klasické schéma prostě nezůstane jako záložní alternativa, a ať se Unity vyvíjí kam chce, třeba z něj časem opravdu bude i něco použitelného...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2011, 21:04:13 »
Já holt patřím mezi ty staré "konzervy" co si libovaly v klasickém nabídkovém menu... takže vnucení Unity bude dost možná představovat další zatáčku v mé cestě po OS :-) Jen nerozumím proč tedy klasické schéma prostě nezůstane jako záložní alternativa, a ať se Unity vyvíjí kam chce, třeba z něj časem opravdu bude i něco použitelného...

Unity funguje, ač konzerva a nechtěl jsem do toho jít, tak je to pouze a jenom o zvyku. Chci, nechci... nic víc, ale bez těch negativ okolo.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.