Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dell D600 problémy a zase jenom problémy  (Přečteno 1257 krát)

DunoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Dell D600 problémy a zase jenom problémy
« kdy: 27 Září 2016, 19:36:44 »
Dobrý den, mám takový problém dnes jsem si do notebooku DELL d600 dal cpu a displej z DELL D610.
První problém je, že v BIOSu se mi zobrazuje takt jen 1,3Ghz přitom procesor má takt 1,73Ghz.
Další problém je, že Kubunta mi jede na minimální takt, protože v indicator-cpufreq nelze vybrat jiný takt než 600 Hz a rád bych nastavil 1.73Ghz který se tam ani nezobrazuje.
Nyní třetí a poslední problém je že mi nejde změnit rozlišení a obnovovací frekvence kterou bych rád změnil z 77Hz na 60Hz.
Omlouvám se za případné chyby či nesrozumitlenosti, píšu na smartphonu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Dell D600 problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2016, 20:20:27 »
Větší část dotazů je spíš na nějaké HW fórum, nicméně tady v rámci Ubuntu, podotknu, že na tomhle stroji provozovat Kubuntu je poměrně nesmysl. Lubuntu a nic víc - pak už jenom maximálně zlehčovat.

Měnit CPU v notebooku je vždy ošemetná záležitost, neboť deska je mnohdy stavěná přímo na daný cpu, kterým je továrně vybavena a nemá metafunkce běžných stolních, jako úpravu násobiče a podobné frekvenční záležitosti. Kompatibilita z chipsetem a socketem nic neznamenná. Tedy to co popisuješ vůbec není překvapivé. Zjisti, co tam bylo za cpu původně a ten tam dosaď.

Škoda, že jsi nenapsal o měsíc dva dřív, mohl jsem ti celou D600 poslat na ND za náklady. No mrknu se v práci, jestli tam ještě někde neleží. ale myslím, že už je v recyklačním procesu  ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

DunoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Dell D600 problémy a zase jenom problémy
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2016, 22:33:28 »
Zatím díky :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.