Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?  (Přečteno 4964 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« kdy: 26 Ledna 2019, 17:16:01 »
Mám krabičku, do které se připojí cinče z videa VHS (video, pravý a levý zvuk), postím kazetu a vše zachytím pomocí VLC playeru, který to umí i nahrát.



Problém je, že nahrávky nejsou použitelné, protože se v souboru zvuk rozjede s obrazem (po 30 min i několik vteřin).

Soubory vytvořené ve VLC nejsou editovat v avidemux. Jsou nějak podivně vytvořené. Vím, že je tam mnoho výstupních formátů, zkusil jsem jich asi dvacet a ani jeden nebyl úspěšný. Něco nehraje vůbec, něco se trhá, něco složí některý přehrávač apod.

Když to jen tak nahraju ve VLC, ten vytvoří paskvil (avi, v něm video v MJPG a tajemný zvuk), ale editovat se to moc nikde nedí. Není úplně standardní. Dá se to jen přehrát ve VLC a ještě blbě.

Jak na to?

Potřebuju vstupní signál, který vidím, uložit do souboru synchronně i se zvukem.  Nejraději v MPEG přímo pro výrobu DVD, nebo v hezkém divx.

Díky
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2019, 00:53:19 »
Na to potřebuješ opravdový HW a ne tuto hračku. A zvuk je rozjetý, protože to nestíhá výkonově.
Já osobně používám HDD rekordér - nahraju video z kazety, sestříhám a vyexportuju jako .mpg. Kvalitativně je to úplně jinde než tyto levné "krabičky"...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2019, 08:56:30 »
Ak sa zvuk rozchádza nelieárne, tak to bude najskôr tým, že vypadávajú snímky. Rovnaký problém sa riešil v dobách kedy sa používali grabovacie PCI karty na málo výkonných počítačoch IP II/266 MHz napríklad. Vtedy sa musel upraviť-opimalizovať celý systém aby to fungovalo. Defragmentovať disk, vyhodiť rezidentné programy, vypnúť antivir a pod. Okrem grab.softu nesmel beať žiadny iný program v čase grabovania.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2019, 13:22:57 »
Neislo by pripojit video k set top boxu s nahravanim, pripadne TV s nahravanim a ulozit to tak? Video ma antenny tv vystup.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2019, 14:33:14 »
Neřešilo se to tu už náhodou jednou? Nebylo by dobré dát nový příspěvek právě k tomu samému tématu?
Tyto čínaškatlky sice něco málo umí, ale většinou ne to co se od nich očekává. Na plnohodnotný převod VHS (nebo jiného podobného) to chce něco lepšího než krabičku z ali za $2,-...
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2019, 14:48:27 »
Na plnohodnotný převod VHS (nebo jiného podobného) to chce něco lepšího než krabičku z ali za $2,-...

Myslel jsem si naivně, že když obstojně zobrazí obraz i zvuk, že to VLC stejně nahraje. OMYL. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2019, 15:50:40 »
cau compaqu ... zkus mencoder

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/MEncoder

^^ budes si s tim ale muset trocha pohrat, eg s vyberem kodeku apod
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak uložit film z VHS videokazety do souboru?
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2019, 15:59:50 »
cau compaqu ... zkus mencoder

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/MEncoder

^^ budes si s tim ale muset trocha pohrat, eg s vyberem kodeku apod

Díky, pohraju si rád. Baví mě to, i když těch asi 10 hodin s experimentama s VLC se mi taky přejedlo... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.