Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mplayer a titulky u DVD  (Přečteno 9152 krát)

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Mplayer a titulky u DVD
« kdy: 18 Prosince 2007, 11:18:07 »
Ahoj,
má problém s titulkama u DVD. Při přehrávání filmů ze souboru (divx) všechno šlape tak jak má a titulky se zobrazují dle nastavení v konfiguračním souboru. Při přehrávání titulků u DVD zůstane zachovaná jenom jejich barva a zobrazují se malé, kostrbaté a jakoby rozplizlé. Jak mám nastavit zobrazení titulků u přehrávání DVD? Díky

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Mplayer a titulky u DVD
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2007, 11:21:03 »
Mel jsem za to, ze titulky jsou do obrazu "vkladane" jako obraz a proto jejich velikost, barva atd. menit nejde ... ale treba se pletu a pokud ano, tak jen dobre :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Mplayer a titulky u DVD
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2007, 11:30:36 »
Aha, tak to by to celé asi vysvětlovalo. Jejich barva měnit jde, respektuje nastavení v configu. Ale titulky jsou zobrazené moc malé, což mi při pohledu z větší vzdálenosti celkem vadí. Opravdu není žádné cesty jak je zvětšit?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Mplayer a titulky u DVD
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2007, 11:32:51 »
Osobně mplayer používám na většinu videí, ale na dvd používám ogle. Není to sice řešení, jen varianta. Možná v něm to bude jiné - v ogle jsem neměl nikdy problém.
Někde v nastavení by snad měla jít i nastavit velikost, ale kde?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Mplayer a titulky u DVD
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2007, 11:43:39 »
Tak je to tak, jak jsem rikal:
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1648

DVD titulky jsou bitmapy, ktere jsou nasledne vkladane do obrazu, teoreticky je tedy moznost zmeny barvy (jednoduse se zmeni maska bitmapy) - co se velikosti tyce, slo by to, ale musela by se nejak scalovat ona bitmapa a nasledne pouzivat antialiasing. I tak by dochazelo k "rozpliznuti". Ale je to proveditelne ... jen je otazka, zda to nektery SW prehravac umi.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.