Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: cups-pdf  (Přečteno 2346 krát)

7R7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
cups-pdf
« kdy: 09 Července 2012, 11:57:27 »
Ahojte, existuje ešte nejaká iná možnosť ako tlačiť výkresy, dokumenty do pdf ako cups-pdf. Potrebujem to ako samostatnú tlačiareň zdôvodu nastavení tlače.
Tlačí korektne ale ja potrebujem tlačiť atypické rozmery výkresov a to mi cups-pdf neumožnuje.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:cups-pdf
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2012, 12:09:56 »
Nevím v jakém programu to děláš ale to ten program nemá export do PDF? Případně do něčeho co dokáže otevřít Inkscape a v něm to převést do PDF ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

7R7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re:cups-pdf
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2012, 12:52:38 »
Robím to vo DraftSight-e ciže dwg, má to export a tam sa dá nastaviť rozmer papiera ale nedajú sa tam nastaviť ostatné parametre ako hrúbka čiar atď. Vo windowse som na to používal PDF creator čo sa správalo ako tlačiareň a aj cups-pdf sa správa rovnako len neviem nastaviť iný formát papiera ako sú prednastavené.
Nikde som nenašiel či by sa tam nedalo doplniť aspoň vlastné formáty.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:cups-pdf
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2012, 13:18:51 »
Nepoužívejte cups-pdf, používejte normálně "Tisknout do souboru".

Co se jiného formátu papíru týče, tak si v dialogu Tisk klikněte na "Vzhled stránky" a ve "Velikost papíru" je úplně poslední položka "Spravovat vlastní velikosti".

[příloha smazaná administrátorem]

7R7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re:cups-pdf
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2012, 14:04:44 »
A ako nainštalujem "Tisk do souboru" nikde to neviem nájsť len nejaký starý návod na wiky a tam to už nedoporučujú používať

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:cups-pdf
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2012, 15:03:24 »
Nic neinstaluj. V programu dej Tisk a vyber místo tiskárny Tisk do souboru. Nastav si parametry podle sebe, název souboru, místo ukládání. Zmáčkni Tisk a hotovo.

7R7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re:cups-pdf
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2012, 15:31:08 »
Toto mi nič nerieši lebo DraftSight má v sebe PDF tlačenie a ktoré mi tiež neumožňuje určiť si vlastné rozmery papiera. A tlač do súboru iné tam nemám

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.