Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WiFi - Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter  (Přečteno 4145 krát)

LC Black

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
  • LC_Black
    • Blick.tym.cz
WiFi - Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter
« kdy: 29 Října 2008, 21:37:05 »
Zdravím UBUNTU mozky. Tak k problému, mám notebook ASUS F3M - Wifi se má zapínat čudlíkem a zároveň to je na Bluetooth.
Potřebuji doma rozchodit internet přez Wifi - pokud použiju Windows jakéhé koliv druhu a zapnu Wifi kartu tak najdu síť s názvem "DOMA" a je nezabezpečená - tudíž mi nějaké neznámé DHCP přidělí adresu a můžu v klídku zadára brouzdat na netu - sice to je pomalé na stahování ale jinak dostačující  :o ??? Ale nastal menší problém, na UBUNTu 8.4 - mi Wifi na fungovala jen jednou a pak se spojení přerušilo - ať je čudlík na zapnutí či vypnutí Wifi karty zapnut nebo vypnut tak stále vidím Wifi sítě které jsou v okolí - i když svítí kontrolka nebo nesvítí na oznámení zda Wifi běží.

 ::) Pokud si tedy vyberu síť "Doma" a dám připojit, tak se nic neděje - buť zběsile krouží přípojné animace nebo vůbec nic a internet nefunguje - DHCP mi nepřidělí žádnou adresu.

Byl jsem tedy všímavější a ve Windows když to stále funguje jsem si dal
Kód: [Vybrat]
ipconfig /all a opsal jsem si nastavení pro Wifi kartu
Citace
Atheros AR5006EG Wireless Network Adapter - IP:10.0.02 - Maska:255.255.255.0 - Výchozý brána:10.0.0.138 - DNS:10.0.0138

Tyto velice cenné informace jsem ted ručně nastavil na Wifi kartu v Ubuntu a dal připojit - takhle mi Wifi karta funguje a vše jede jak má.

Potřebuji vyřešit proč mi Wifi karta automaticky a přez DHCP nenakonfiguruje připojení jako ve Windows?
Nevíte někdo jak zjistit jestli je správně funkční WiFi a bluetooth a aby to fungovalo po zapnutí a vypnutí čudlíku? Aby nezůstávala Wifi stále zapnutá a vypínal se jen Bluetooth???

Bluetooth jsem nezkoušel jen vydím jak se v oznamovací části po zapnutí a vypnutí knoflíku ukáže ona známá modrá ikona a zároveň zhasne a nebo se rozsvítí led kontrolka

Wifi-radar a nebo Správce Wifi ukazuje okolní sitě stále a je jedno zda je přepínač v poloze ON/OFF a někdy svítí led a někdy nesvítí led kontrolka - když nechám v poloze ON a na bootuju Ubuntu ledka nesvítí - musím nejdřív OFF a po zapnutí se rozsvítí a zůstává svítit.


Děkuji za každou radu jak správně rozchodit Wifi kartu

Dál mě napadlo že bych potřeboval nějak vyřešit připojení v práci a doma - doma je jasná Wifina a v práci jedu přez Síťovou kartu a je tam proxy server - nebaví mě pořád ručně přenatavovat nastavení a zapínat vše na synaptic a Operu - síť atd.....

Děkuji každému za radu a snahu něco řešit  ;)

PS: Asi taktéž důležitá věc  :D

Kód: [Vybrat]
lcblack@Asus-F3M:~$ lspci | grep -i ethernet
00:14.0 Bridge: nVidia Corporation MCP51 Ethernet Controller (rev a3)
01:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)
lcblack@Asus-F3M:~$
« Poslední změna: 29 Října 2008, 21:39:03 od LC Black »
NB ASUS F3M -AP005A-AMD New Sempron64 3400+ (25W)/15.4W/2536MB RAM/80GB HDD/Nvidia GeForce Go 6100/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.