Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype po přihlášení zmizí  (Přečteno 2769 krát)

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Skype po přihlášení zmizí
« kdy: 22 Listopadu 2017, 12:25:32 »
Zdravím,
včera jsem vypínala skype, párkrát se mi ovšem už podařilo kliknout na "odhlásit" místo na "ukončit", takže jsem dnes po spuštění musela zadávat heslo, ale ouha - skype ukazuje přihlašování, ale z lišty zmizí ikonka a nic se neděje, zkrátka crash :-\. Mám ubuntu 14.04 LTS a starou verzi skype. Díky.

WeltRaum

  • Host
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2017, 13:41:36 »
Skype 4.3 je už nefunkčné. Treba ho zaktualizovať - stiahnuť nový DEB-balíček zo stránok Skype alebo ho nainštalovať cez Synaptic (mal by tam byť už balík skypeforlinux)

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2017, 13:58:31 »
Skype 4.3 je už nefunkčné. Treba ho zaktualizovať - stiahnuť nový DEB-balíček zo stránok Skype alebo ho nainštalovať cez Synaptic (mal by tam byť už balík skypeforlinux)

Mám staženo "získat Skype pro Linux DEB" a Centrum softwaru hlásí "chybná architektura 'amd 64'."

WeltRaum

  • Host
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2017, 14:19:21 »
Tak to je tým, že máš 32 bit. systém, čo je teda smola. 32 bit. Skype totiž pre Linux nie je. Tiež mám tento problém na mojom staršom NB.  :-\

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2017, 14:34:34 »
No tak to je ale pěkně na pytel... 2013 už je starší, jo? Takže budu muset jet přes webovej a doufat v zázrak?  :o

WeltRaum

  • Host
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2017, 14:39:52 »
Ja sa síce do webového skype prihlásim bez problémov ale nefunguje to.   ???

EDIT: Zadaj do terminálu príkaz
Kód: [Vybrat]
lscpu | grep -i opten ti ukáže, či CPU v tvojom PC dokáže bootovať aj 64 bit. systém. Ak áno, tak systém preinštaluj a týmto problém vyriešiš. Môj NB podporuje iba 32 bit.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2017, 14:49:45 od WeltRaum »

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2017, 14:54:38 »
Citace
2013 už je starší, jo?
2013 by mal byť 64 bit  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2017, 16:46:31 »
Kód: [Vybrat]
kate@cyprien:~$ lscpu | grep -i op
Operační režim(y) CPU:32-bit, 64-bit
kate@cyprien:~$
Takže asi ano... A při instalaci mám tedy možnost si zvolit? A je možné, že mi pak třeba některé programy nepůjdou?
Jinak děkuji za odpovědi  :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2017, 16:55:24 »
Jsme asi poslední mohykáni, kterým běží Skype 4.3 na 32 bitu... (myslím mou rodinu)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Prankster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2017, 16:59:38 »
Jsme asi poslední mohykáni, kterým běží Skype 4.3 na 32 bitu... (myslím mou rodinu)
No tak mně to doteď taky šlo, jen jsem si asi vlastní blbostí (odhlášením) způsobila toto.

WeltRaum

  • Host
Re:Skype po přihlášení zmizí
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2017, 17:43:18 »
Takže asi ano... A při instalaci mám tedy možnost si zvolit? A je možné, že mi pak třeba některé programy nepůjdou?
Jinak děkuji za odpovědi  :)
Takže tvoj CPU podporuje 64 bit. architektúru - stiahni si teda 64-bit. ISO Ubuntu, napr. TU- Ubuntu 16.04 alebo TU ak chceš staršiu 14.04 verziu  a preinštaluj systém. Predtým si ale vyzálohuj dôležité dáta. Nemusíš sa obávať, že by ti nejaké programy nešli. Všetky, čo šli na 32 bit. systéme, pojdu aj na 64. bit.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.