Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windows Vista a Ubuntu na jednom HDD  (Přečteno 9480 krát)

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Windows Vista a Ubuntu na jednom HDD
« kdy: 10 Listopadu 2007, 15:11:39 »
chtel bych se zeptat jestli uz nekdo zkousel jak jede soucasne vista a ubuntu? chtel bych prejit, ale potrebuji vistu, jen nevim jesti vsechno pojede tak jak ma... mam z toho trosku obavy... nezkousel to nekdo? THX
« Poslední změna: 19 Listopadu 2007, 12:59:21 od Anna Taliánová »

akeem

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2007, 15:21:01 »
kamaradovi sem delal dual boot vista ubuntu....bez problemu, v instalaci jsem ukrojil trochu disku, s grubem problemy nebyly

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2007, 17:00:48 »
omlouvam se, ale pojem grub jeste nejak neovladam :-[ mimochodem kamos mi taky daval par rad jak do toho jit... jinak cim jsi ukrojil ten kousek z hardisku? jedine me obavy jsou, aby nenastaly problemy se zapinanim visty... a nejak jeste nemam jasno v tom "zavadeci stopa" :( no a taky jsem byl seznamem s linuxim diskem, ze ho vista neuvidi... :/ neva tak si prochazim vsechny prispevky s postupy, ale snad to pujde hladce...
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:29:03 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2007, 17:03:49 »
Pokud máte již Visty nainstalované, tak prostě postupujte podle tohoto návodu - http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce_instalac%C3%AD - a všechno bude v pohodě.

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2007, 09:52:04 »
je možné, že ak upravíš partícku cez gparted tak ti vista nenabehne (bol to aj môj prípad). Lepšie by bolo použiť nástroj na delenie disku priamo vo viste http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/resize-a-partition-for-free-in-windows-vista/
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

gargy2002

  • Host
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2007, 11:42:01 »
Urcite to funguje, pouzij ten navod na instalaci se systemem Win, jak tady hodil Vojtech. Sice jsem ho nepouzil, ale melo by to fungovat. Dual boot funfuje bez problemu..

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2007, 12:42:36 »
osobne jsem jeste disk nerozdeloval, tehdy mi to provedl kamos, skoda ze ten navod neni cesky... :( ale i tak by se to dalo nejak vzit, proc tedy nekteri pisi, ze meli problem? co je na tom vsem tak kritickeho? mam jen obavy by se to nejak nepoto a pak to nejak nemusel z5ne resit... cenim si rad administratora, ale znepokojuje me to, ze nekomu  to proste nenabehlo :( co ale delat pak? pry ten oddil harddisku kde bude nainstalovany ubuntu vista neuvidi, tak kdyby mi pak ubuntu nejelo tak at mi jede vista a zbytecne neprijdu o kousicek sveho harddisku.. snad chapete jak to myslim... snazim se to napsat nejak jednoduse jak nad tim premyslim... nerad bych neco riskoval...
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:30:37 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2007, 13:25:58 »
osobne jsem jeste disk nerozdeloval, tehdy mi to provedl kamos, skoda ze ten navod neni cesky... :( ale i tak by se to dalo nejak vzit, proc tedy nekteri pisi, ze meli problem? co je na tom vsem tak kritickeho? mam jen obavy by se to nejak nepoto a pak to nejak nemusel z5ne resit... cenim si rad administratora, ale znepokojuje me to, ze nekomu  to proste nenabehlo :( co ale delat pak? pry ten oddil hardisku kde bude nainstalovany ubuntu vista neuvidi, tak kdyby mi pak uuntu nejelo tak at mi jede vista a zbytecne neprijdu o kousicek sve hadisku.. snad chapete jak to myslim... snazim se to napsat nejak jednoduse jak nad tim premyslim... nerad bych neco riskoval...
Nekdy je chyba mezi klavesnici a zidli, sam jsem to zazil, takze je nutne, delat pouze a presne to, co je napsano. Ukoncit Vistu radnym zpusobem, coz jsou problemy lidi, kteri nevidi po instalaci NTFS disk, nebot nebyl radne ukoncenej. Takze vypnout, nainstalovat aktualizace (pokud je to potreba, ci jsou) a pote zacit s instalaci podle navodu. V live CD by mel fungovat internet, takze by nemel byt problem s postupem pri pouziti navodu. Pokud mas USB-HDD, tiskarnu, nebo nejaky jiny hardware, doporucuju zapnout pred instalaci, me ten USB-HDD fungoval hned po instalaci na zapis a Ubuntu nainstalovalo automaticky ntfs-config, takze to nejen vidi oddily na widle, ale muze se i zapisovat (mazat, vytvaret adresare). Pokud nezacne vlastni instalace, ktera zacna az po formatu HDD, ktery se musi v fdisku rozdelit, tak je vse ok. Pokud fdisk rozdeli HDD podle navodu tak jak ma, tak se muze pokracovat dale. Zadna data se s nejvetsi pravdepodobnosti neztrati, ale zalohovat Vistu bych doporucoval. Data na tom oddile samozrejme taky, pro jistotu.. :)
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:33:20 od Anna Taliánová »

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2007, 14:52:32 »
toto je dobre diky ;)
takze pokud radne ukoncim vistu a nainstaluju ubuntu, tak uvidim tedy i ve viste ten disk kde je ubuntu? nevim jestli mam USB-HDD to fakt netusim nevidel jsem me "streva" PC :( , urco vsechno radsi zapnu pri instalaci (TISKarna...) jasne... verim ze instalace me dobre povede... jeste bych mel ale dotaz... Jak to bude probihat na harddisku kdyz si to ubuntu naformatuje a vytvori sam oddily (vim ze jsem cetl ze si to vytvori dva oddily ktere budou potreba pro system ubuntu, je pak mozne tuto cast disku pod vistou videt, urizne mi to takzvane cast z toho meho decka a ostatni data zustanou zachovany? asi ne :(, vim ze jistota je zalohovat decko... dalo by se mi to nejak jednoduse vysvetlit...? (mam to rozdeleno na C:40GB D:110GB, na C je WV a na D: bych chtel ubuntu, zde se take nachazi vsechny data a soubory ktere pouzivam na PC...) jeste mi neni jasne jak je to se zavadeci stopou jak jiz nekdo zminil... po spravne instalaci mi pak naskoci tabulka s vyberem OS po zapnuti a tedy jiz pak bude vse ok
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:35:08 od Anna Taliánová »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2007, 15:09:29 »
DO NOT resize the Vista partition during the installation of the Linux distribution! Due to the change in NTFS versions, no Linux partitioning program, nor standard Windows partitioning programs, can properly alter the partition that Vista is installed to.
takže disk si priprav už vo viste (možno sa to týka len C-čka, ale bolo by zbytočné riskovať). Večer budem pri kompe s vistou, tak ti poviem ako sa tie položky z návodu volajú slovensky. Takže vo vite si odkrojíš z D-čka koľko len chceš, potom regulérnen reštartuješ komp a pôjdeš podľa Vojtechovho návodu z wiki
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #10 kdy: 11 Listopadu 2007, 15:18:31 »
jj taky mi to prijde nejlepsi reseni odkrojit ve viste kousek z decka a pak to hodit tam, bude to mit sve misto kde si to muze delat co chce... videl bych to max na 10 GB. jinak stale vysvetlil by mi nekdo tu zavadeci stopu a princip jak si to naformatuje ten disk a pripravi, je to jiny system nez okna tak moc do toho jeste nevidim... :( je mozne aby ten dual boot nejak selhal a slapal by jen jeden system? jak by se to muselo resit? preinstalovat jen vistu?

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2007, 21:16:37 »
malo by v pohode stačiť tých 10 G, ak by si si tam neskôr chcel dať virtualbox a do neho windows, tak daj radšej 15 G. A potom z tohto ukrojeného oddielu ukroj tak 512 MB - 1 G pre swap (podľa toho, akú veľkú máš ramku, nakoľko ju vyťažuješ a či budeš využívať hibernáciu) Tým si pripravíš disk. Spustíš potom liveCD, spustíš inštaláciu a budeš postupovať tak ako je to na wiki (link máš v #3 - tretí príspevok v tomto vlákne) s tým, že nepoužiješ krok 5.1 ani 5.2, ale keďže disk máš už rozdelený použiješ krok 5.3. Daj pritom pozor, aby si mal zaškrtnúté na formátovanie len tie dva oddielz kam pôjde linux a swap. Nie že si zaškrtneš formátovať oddiel s vistou !!!!. To je k inštalácii.

Ubuntu ti pri inštalácii prepíše windowsový zavádzač systému svojím vlastným (s tým windowsovým by si linux nespustil) kde si budeš môcť vybrať, či chceš spustiť jedno alebo druhé. Možno najskôr nebudeš mať možnosť bootovať vistu, že tam bude len ubuntu (neviem či ju gutsy pridáva do menu.lst automaticky. feisty to nerobil) ale pridať ju tam je to najmenej. Ak by sa čosi nepodarilo, a náhodou by ti nešlo spustiť ani ubuntu ani vista (pravdepodobnosť tak 0,01 % tak ti stále zostáva livecd, popíšeš problém a ono sa to vyrieši. Určite nebude treba preinštalovať ani jedno ani druhé
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #12 kdy: 12 Listopadu 2007, 23:31:54 »
mam 1GB RAM, jinak je potrebne si ten muj oddil s temi 1O giga uriznutymi rozdelovat jeste na necele pulky? nedokaze si to ubuntu udelat samo podle sebe pri instalaci??? jinak jak by se to pak dalo nastavit kdyby ta vista nenaskocila? jak to tak sleduju tak ty linuxy jsou fakt propracovanejsi nez ty Win :) jen skoda ze se o tom tak malo vi... :( zatim hodlam mit ubuntu na takove to rekreacni vyuzivani.. komunikace, internet zabava... :P a proste osvobodit se od omezeni .. :)
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:36:37 od Anna Taliánová »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #13 kdy: 13 Listopadu 2007, 13:22:04 »
jj, môžeš si to urobiť aj v ubuntu, ale nechcel som, aby si sa v ubuntu hral s ntfs oddielmy (možno fakt nevadí, ak by si v ubuntu narábal s D-čkom, ale aby nebolo potom na mňa zle, ak ti nenabehne vista). Ukroj si tých 10 G pre "/" a 1 G pre swap. Viac ho už deliť nemusíš. Hoci by si si ho mohol ešte rozdeliť na "/", "home",.... Ale to si ho zbytočne rozkúskuješ a potom tam nebudeš môcť ukladať väčšie súbory (napr. image dvd).
pridanie visty do grubu
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2007, 15:29:45 »
Existuje ještě jedno, sice poněkud dražší, ale 100% bezpečné řešení:
Pokud je někdo v situaci, že chce zkusit linux a současně má v plánu si koupit nový disk, pak je ideální tak učinit současně - koupit disk, nainstalovat na něj linux a vesele používat. Dnešní biosy umožňují při bootu výběr disku pro bootování bez nutnosti vstupu do biosu (taková použitelná obezlička pro tento účel - grub je samozřejmě mnohem použitelnější).
Později, když se uživatel stane trochu znalým, může se pustit do dalších kroků vedoucích ke sdílení disků, atd.
これはなんですか。 Ubuntu です。

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #15 kdy: 13 Listopadu 2007, 19:45:39 »
ok, mohl by mi nekdo hodit sem navod "CESKY PROSIM" na oddeleni casti z harddisku pro ubuntu? ta cast pro swap je tedy zavisla na pameti RAM a dalo by se rict ze to ma k tomu hodne spolecneho? a home bude ten zbytek? jak nad tim tak premyslim tak s mym stestim asi nastanou nejake problemy...  :D nevim proc ale porad nevim mam z te obavy instalece ze neco nepojede jak ma a pak mi to ty visty nenajde... byvaji s tim problemy caste? jakym zpusobem si to ubuntu najde a kopatibilnost? THX za ODP kdo napise i neco navic ohledne zkuenosti s instalaci jednoduseji a podrobnej budu hodne moc rad... :)

kdyby nastal problem po instalaci tak pravdepodobnejsi je ze by mi jelo ubuntu urcite a s vistou muzou byt problemy, pak tedy by bylo treba nekde v nasteveni napsat nejaky prikaz aby mi to naslo vistu? a nebo se jedna o nejake nastaveni a zaklikavani udaju? predem se omlouvam za dotaz ale chci vedet co by mohlo nastat a jak to resit... jsem na microsoftu z duvodu studia zavisly a nechci to nechat nahode a ztratit tak cas... ale zase se tesim az system podrobneji casem pochopim a budu vedet jak se veci maji...
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:39:41 od Anna Taliánová »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #16 kdy: 13 Listopadu 2007, 20:30:19 »
do pol hodiny tu máš slovenský návod...

Do swapu sa ti pri hibernácii uloží všetko z ramky, preto ten 1 G. Myslím, že som ťa už vystrašil viac ako dosť, tak ti to poviem takto: žiadne problémy nenastanú

edit: štart - ovládací panel - nástroje na správu - správa počítača - ukladací priestor - správa diskov - pravým klikneš na D-čko a vyberieš zmenšiť
« Poslední změna: 13 Listopadu 2007, 20:37:20 od olbrait »
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #17 kdy: 13 Listopadu 2007, 21:03:41 »
 :D no vystrasil ;) tak trosku nooo... proste vis jak.. nemam s tim zkusenosti a nevim co by to mohlo udelat... dik za navod, urcite to zkusim a pak to bude ok :P jinak ohledne te zavadeci stopy a startu to taky neni tak hrozne jak to tu ctu ze by se mi to nechtelo rozjed?  ??? nebo opravdu tady ta moznost ze vista bude stavkovat tu je :D

jinak kdyz jsem se dival tak tu mam 9 MB neprirazeno, nevite na co to tu presne je? na ukladani dat pro windows? jinak kdyz uberu na decku, ztratim vsechno na decku? jinak zalohovat to urcite budu tak se jen tak ptam... :P
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:40:52 od Anna Taliánová »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #18 kdy: 13 Listopadu 2007, 21:15:38 »
D-čko si najskôr defragmentuj, pre istotu si to aj zazálohuj, ale dáta na ňom by si nemal stratiť. V zavádzači vistu mať nebudeš, ale riešenie je otázka 10 sekúnd, ale to potom, ked nainštaluješ
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #19 kdy: 13 Listopadu 2007, 22:09:38 »
jj novejsi system premaze zavadec puvodni... vim ze predbiham, ale muzes mi s tim prosim poradit dopredu co pak udelat? nevim presne kdy se do toho vrhnu, tak jestli by jsi mi to mohl prosim sepsat... diky moc...

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #20 kdy: 13 Listopadu 2007, 23:25:06 »
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

spn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #21 kdy: 13 Listopadu 2007, 23:45:42 »
no po precteni tohoto fora mam jeste vetsi obavy nez predtim :( proc se mi to zda tak slozite anebo komplikovane? fakt nechapu a myslim ze asi to vzdam  :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'( :'( :'(
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:41:46 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: WVista a UBUNTU
« Odpověď #22 kdy: 14 Listopadu 2007, 01:29:37 »
no po precteni tohoto fora mam jeste vetsi obavy nez predtim :( proc se mi to zda tak slozite anebo komplikovane? fakt nechapu a myslim ze asi to vzdam  :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'( :'( :'(
Clovece, na tom neni nic tezkeho. :) Delej to podle navodu, co je na WIKI tady na ubuntu.cz, krok po kroku a nemel by byt problem. Pokud mas strach, ze se neco stane s Vistou, tak nemej, dual boot funguje krasne a disk s Vistou je videt nejen pri live CD, ale i po instalaci, vcetne zapisu (pokud je spravne ukoncena Vista). Zkus to udelat podle toho navodu na WIKI a pokud si nebudes jisty, tak kdykoliv muzes prestat. Nez se zacne s formatem, tak je vse OK. Nevim jak si ve finale budes rozdelovat disk, ale nechal bych to na fdisku, podle navodu. Kdyz to nepujde, je stale moznost si udelat oddily ve Viste, ale jak rikam, napred vyzkousej navod, je delany pro lidi, co maji prave obavy, proto jsou tam i obrazky.. ;)
Abych rekl pravdu, nikdy jsem navodum moc neveril, ale co jsem v UK, tak ctu navod i na banality, parkrat mi to totiz pomohlo... ;D
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:42:43 od Anna Taliánová »

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: Windows Vista a Ubuntu na jednom HDD
« Odpověď #23 kdy: 09 Prosince 2007, 20:09:31 »
dneska se mi naprosto bez problemu podarilo nainstalovat visty, xp pro i ubuntu a vse zatim v pohode jede.....
do ted jsem mel vista a ubuntu..... konkretne dva mesice a jednou sem preinstalovaval kvuli ubuntu 7.10 pac sem mel to starsi a upgrade by byla sebevrazda....pozn.: mam nb esus ( asus ) coz je pro nektere prekvapeni ale ja si nestezuju, lta mi tam vsechno a jestli neco nejede tak  proto ze sem to zmrvil ja svym umem......takze celej postup ted popisu..............
vlozime dvd s vistou a v instalaci kompletne smazneme celej disk a potom zacneme instalovat....rozmyslime se kolik ji pridelime mista, ne ze by to neslo potom ale z vlastnich zkusenoti je tohle nejbezproblemovejsi varianta, umazani grubu je klasika....a nainstalujeme.....vyzkousime a drivery muzem nahodit potom.....nainstalujem live cd ve viste a zakliknem boot now a pri zavadeni grubu by mela byt nabitka Ubuntu kliknem a naistalujem podle navodu na wiki s tim ze mu pridelime ten zbytek, internet bezi z livka v pohode...nakonec restart a je to........ momentalni nabidka je nyni Ubuntu bla bla Ubuntu zachranny bla bla memory test bla bla a windows vista bla bla  horn nebo tak nejak ted nevim.....vybereme a je to...... vsechno by melo jit, ale pozor neposkodit svazek s vitou nepude pak nic.....opet vlastni zkusenost ;)                               
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

mallox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 324
    • CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
Re: Windows Vista a Ubuntu na jednom HDD
« Odpověď #24 kdy: 01 Ledna 2008, 20:02:49 »
dejte si bacha na instalaci, kdyz Ubuntu se snazi prekopirovat stavajici system na "levou" stranu..predevcirem jsem instaloval ubuntu na vista a v grubu videt je, ale vista nenabehnou..boot.exe, cmd.exe a mnoho dalsiho neexistuji..
jeste jsem to neresil, ale at nejste pak prekvapeni..
zdar
CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
*unix je jako cizi jazyk, musite znat slovicka abyste mu rozumeli :D
linux v grafice je boj 0001.1000.0010.1000.0000.0110.1000

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.