Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del  (Přečteno 7966 krát)

jollyjoker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • JollyJoker.cz
Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« kdy: 13 Ledna 2008, 19:13:42 »
Zdravím, mám problém, na NB pouzivam Ubuntu Feisty Fawn a zaroven WinXP, jelikoz obcas potrebuju soft, co na Linuchu nejede :(.
Disk mam rozdelenej na systemovou ext3 partition pro Linux, swap partition, WinXP (NTFS) partition, a spolecnou FAT32 partition na data.
Vcera jsem bohuzel musel vecer delat neco na WinXP, po skonceni prace jsem NB normalne zaklapnul a nechal usnout.. Rano jsem NB otevrel a zapnul, GRUB normalne najel, ja chtel spustit WinXP a ejhle, vyskočila na mě hláška:

Chyba čtení disku
Stiskněte Ctrl+Alt+Del

To by ani nebyl Microsoft, kdyby neco fungovalo. Linux bez problemu najede, ale systemovej disk Windows nenamountuje. Sahnul jsem po instalacnim cd WinXP, spustil recovery konzoli a zkusil co slo.. fixboot, fixmbr, chdsk /R, ale nic. Ackoli chdsk neco opravil, stale stejna situace. Po provedeni prikazu fixboot se taky nic nezmenilo, az na to, ze hlaska chyba cteni z disku je najednou anglicky. Spustil jsem znovu instalacni CD WinXP, odsouhlasil smlouvu (F8), naslo to moji instalaci Windows, oznacil jsem ji a dal opravit (R). Nakopirovalo to nekam nejaky soubory a po restartu opet beze zmeny, akorat pro pobaveni byla hlaska opet cesky. Umite mi prosim nekdo poradit co s tim? Nechce se mi WinXP zase cely preinstalovavat, mam tam kupu programu a taky dulezity data. Za kazdou radu budu velmi vdecnej, dekuju.


dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2008, 10:50:06 »
obávam sa, že sa jedná čiste o problém windows a teda treba vychádzať z toho, čo píše chybová hláška. nebudem sa tváriť, že som z toho oveľa múdrejší ako vy, ja by som asi zazálohoval dáta, preinštaloval windows a obnovil grub. aj keď možno na windows fóre by vám poradili viac :).
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2008, 11:18:12 »
zkuste bootnout z cdecka windows a dostat se do konzole pro zotaveni, tam napiste
fixboot

bacha, dost mozna vam to prepise mbr a budete ho muset obnovovat z livecd pro ubuntu
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

jollyjoker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • JollyJoker.cz
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #4 kdy: 14 Ledna 2008, 22:37:12 »
zkuste bootnout z cdecka windows a dostat se do konzole pro zotaveni, tam napiste
fixboot

bacha, dost mozna vam to prepise mbr a budete ho muset obnovovat z livecd pro ubuntu

Koukam, ze jste asi muj prispevek necetl celej, tohle byly prvni veci, co jsem samozrejme zkousel viz. muj prispevek. Uz jsem zkousel snad vsechno a radeji nez to resit preinstalaci zjistil, cim to bylo zpusobeno. Windows fora jsem prolezl horem dolem, ale zadna z rad nikdy nefungovala.. No nic zas tak na to nespecham, holt budu mit chvili padly Windows. Osobne predpokladam, ze je nejak narusenej filesystem NTFS partition. Ale jak ho poskladat, je mi neznamo. Diky za pokus.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2008, 08:59:12 »
Tak to se omlouvam, opravdu jsem asi nedocetl :( Pokud se na ten disk dostanete z linuxu (a i chkdsk projde) a stejne system nebootuje, obavam se, ze spise nez k poskozeni FATky systemu doslo k nejakemu odmazani dulezitych souboru (uz jsem se setkal i  s tim, ze nod32 odmazal komplet system, protoze byl zavirovan). Asi nezbude nez oprava instalace, pripadne zaloha a cista instalace ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #6 kdy: 06 Července 2009, 04:40:13 »
zdravím, ten samý problém, jen s ubuntu 9
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #7 kdy: 06 Července 2009, 10:17:09 »
Zkuste použít Gnome Partition Editor. Klepnete pravým myšítkem na vadný disk a zkusíte dát opravit. Tohle mě jednou zachránilo před reinstalací, že mi to zpřístupnilo NTFS disk.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #8 kdy: 06 Července 2009, 11:11:32 »
Zkuste použít Gnome Partition Editor. Klepnete pravým myšítkem na vadný disk a zkusíte dát opravit. Tohle mě jednou zachránilo před reinstalací, že mi to zpřístupnilo NTFS disk.

Ono totiž ani u Woken nelze na 100% vyloučit, že nějaká chybová hláška opravdu znamená to, co se v ní píše. Takže pokud nic nepomůže - nezafunguje, mohla by to nakonec možná skutečně být i chyba čtení disku :-)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Chyba cteni disku, Ctrl+Alt+Del
« Odpověď #9 kdy: 07 Července 2009, 21:43:10 »
jj, díky ... no já jsem nakonec ten disk s winama (logickej) naformátoval, přeinstaloval, druhej s ubuntu taky (stejně jsem musel měnil základovku, shořela síťovka, asi od blesku uhozenýho k sousedovi ...)
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.