Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Opery  (Přečteno 11270 krát)

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Instalace Opery
« kdy: 08 Října 2008, 17:35:02 »
Ahoj,

tak jako dosud ani nyní nečekám nějakou výraznou pomoc, protože je to těžké když tu člověk nesedí a nevidí to - brzy budu jako srab konvertovat zpět k Windows XP. :(

(Blbne nastavení rozlišení obrazovky a zvuk - hraje hudební přehrávač, ale zvuk nehraje u video přehrávače a najdou se i další problémy...)

Jen mě tak napadlo zkusit Operu pod Linuxem, jaké bylo mé překvapení, když po tom co mám povolenou většinu obvyklých zdrojů dám v Synapticu vyhledávat Opera a on mi nic nenašel... ???

Tak hledám ve wiki a tam je že přes Přidat/Odstranit programy...

Nevím, ale toto mi tedy valný smysl nedává, já bych čekal, že Přidat/Odstranit je nějaká zjednodušená verze Synpaticu, ale asi je pravda jiná...

Čiliže není problém tu Operu nainstalovat, ale já bych volil Synaptic. Jenže v něm to nejde, překvapivě v Přidat/Odstranit to jde a pak by to samozřejmě šlo i v příkazové řádce. Nepřijde mi jako zrovna uživatelsky přístupné a i logické to že to jde jen tak jak jsem výše napsal, tak se ptám na Vaše případné postřehy...

PS: Omlouvám se za ten tón, ale prostě si připadám jako idiot, že i když jsem tomu dal tolik času a studia tak to nepřineslo své ovoce a já se tak budu nucen vrátit k Windows jako zbabělec...
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: Instalace Opery
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2008, 17:50:14 »
Tento "problem" z operov sa tu uz riesil.
Nie je najmensi problem si ju doinstalovat cez prikazovy riadok.
Len je treba povolit prislusny zdroj.
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Instalace Opery
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2008, 18:06:45 »
Takze prez pridat odstranit opera jde instalovat stejne tak prez prikazovy radek pomoci apt. Ale prez Synaptic ne? To je opravdu divne. Aktualizoval jste databazi balicku v Synapticu?
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2008, 18:17:04 »
Nainstaluj tu verzi ze Synapticu - 9.24,pak ji upni na 9.52 (nápověda-zjistit novější verzi)
Pak to nastav podle mých topiců a není problém   ;)
Pokud bude tak napiš.
Ještě to jde i takhle -  Přidej zdroj softwaru :  (deb http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ubuntu hardy main) Vložit vše v závorce do Zdoje softwaru !!! Je to Ubuntu Tweak můžeš si tam nastavit dost věcí. ;)
« Poslední změna: 08 Října 2008, 18:18:46 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Instalace Opery
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2008, 18:29:47 »
Já si zrovna před chvilkou stáhnul nejnovější verzi Opera 9.60 z její ofic. stránky - http://www.opera.com/download/ ... taky možnost :-)

Jinak k tomu že hraje hudba v hudebním přehrávači ale nehraje potom ve video přehrávači. Taky mě to dost štvalo ale nedávno jsem přišel co mi to dělá, možná to pomůže i tobě. Je třeba si nastavit u hudebního přehrávače i u video přehrávače výstupní ovladač zvuku ALSA. ALSA umí směšovat zvuky. Když je v jednom přehrávači nastaveno ALSA a v druhým něco jinýho, ty moduly se pak asi moc neschodnou.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2008, 18:32:47 »
linux neni (stejne jako windows) pro kazdeho. nicmene kdyz clovek vidi tu spoustu lidi, kterym ten linux (vcetne audia a podobnych veci) funguje jak ma, tak ho napadne, ze jsi bud dost nehledal, nebo se ti nechtelo to resit a nebo se toho bojis. sorry za uprimnost, nemyslim to nijak zle, ale sedim v hospode (sam kdesi v Zabrehu, proto jsem na netu) a nepiju prvni pivo :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2008, 18:40:26 »
4ufaak- zdravím sev.mor  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2008, 18:43:08 »
Ja jsem z jizni :)
tady na severu jsem jen do zitrka ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2008, 18:44:50 »
Tak opatrně - Ryzí pivo z hor je někdy pěkná potvora  :D :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #9 kdy: 08 Října 2008, 18:45:54 »
jo jeste jsem chtel rict, ze ta hospoda kde sedim se jmenuje Penzion Tucnak :)
Mam i fotku :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #10 kdy: 08 Října 2008, 18:48:44 »
Tak opatrně - Ryzí pivo z hor je někdy pěkná potvora  :D :D

Seracka znam dobre, obcas si na nej zajdu i v brne kdyz je chut ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #11 kdy: 08 Října 2008, 18:51:04 »
Dnes je s tuxama nějakej nával 1000 jich běhá po  copacabaně (Rio de Janeiro)   :o :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #12 kdy: 08 Října 2008, 18:53:28 »
a neni jim tam horko???
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #13 kdy: 08 Října 2008, 18:59:59 »
To nevím,ale bude to za chvíli v tv-prima zprávy :D
No horko je i těm tučňákům v těch kopmpech některých uživatelů a můj je na tom stejně  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #14 kdy: 08 Října 2008, 19:02:58 »
chtel jsem ti odpovedet, ale pak jsem si rekl, ze dost bylo OT
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Instalace Opery
« Odpověď #15 kdy: 08 Října 2008, 20:10:45 »
Takze prez pridat odstranit opera jde instalovat stejne tak prez prikazovy radek pomoci apt. Ale prez Synaptic ne? To je opravdu divne. Aktualizoval jste databazi balicku v Synapticu?
Ano, aktualizoval, Synaptic ji nevidí ani když ji mám přes Přidat/Odebrat v systému. ::)
Nainstaluj tu verzi ze Synapticu - 9.24,pak ji upni na 9.52 (nápověda-zjistit novější verzi)
Tak to by mě nenapadlo, že Synaptic se neumí sám zaktualizovat... ???
Já si zrovna před chvilkou stáhnul nejnovější verzi Opera 9.60 z její ofic. stránky - http://www.opera.com/download/ ... taky možnost :-)
Ano, o tom vím taky. Ale na wiki jsem četl, že pak se musí Opera aktualizovat na novější verzi ručně.

@ ufaak: Prohledej fórum na mé příspěvky, myslím že jsi hrubě mimo...

Jinak jste tedy mistři, udělat víc příspěvků off-topic místo aby ti zkušenější napsali jak je možné, že Synaptic Operu nepřidá a terminál + apt & Přidat/Odstranit ano.

Opět žádné překvapení, víc se tu dozvím jak si myslím že Linux je Windows než konstruktivní pomoci. ;D
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Instalace Opery
« Odpověď #16 kdy: 08 Října 2008, 20:40:32 »
Zkus se kouknout na dotazy jinych. Tem se treba konstruktivniho reseni dostalo. Potom zkus namahat mozkovy zavity a premyslet, proc je to u nich jiny nez u tebe. Mozna ti pri tom pomuze precist si tve dotazy.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Instalace Opery
« Odpověď #17 kdy: 08 Října 2008, 21:55:44 »
Zkus se kouknout na dotazy jinych. Tem se treba konstruktivniho reseni dostalo. Potom zkus namahat mozkovy zavity a premyslet, proc je to u nich jiny nez u tebe. Mozna ti pri tom pomuze precist si tve dotazy.
Hledal jsem jak na fóru tak na wiki, nikdo podobný problém neměl nebo to nebylo řešeno tak "zjevně". U jiných je to jinak protože mají Linuxu přívětivější hardware a nebo kamaráda který je do toho zasvětil a když byly problémy pomohol, do lamy mám sakra daleko. Ostatně mé posty, pokud jsi si je našel, to snad jednoznačně dokládají.

Za ten tón jsem se předem na začátku omluvil.
Asi se ti nikdy nestalo, že se prostě snažíš a snažíš a nedaří se ti s tím pohnout, tak nad tím zlomíš hůl a najde se v tom samém odvětví jiný problém, tak logicky v tom už zůstane ta hořkost, která je cítit v mých příspěvcích.
Vy jste hold machři že vám to šlape, ale ne všichni kteří tak šťastní nejsou jsou líní a lamy... :-\
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #18 kdy: 09 Října 2008, 00:30:37 »
Úvodem:
1)Musíš pochopit,že lidé kteří ti chtějí pomoci nebudou omílat xkrát za den základní věci,které se dají při troše snahy najít na fóru. ;)
2)Co nenajdeš na fóru najdeš tady- Google. ;)
3)Trochu se snaž a buď konstruktivní.  ;)
4)Na sebelítost je vždy času dost. ;)
5) Tohle ti napoví hodně - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,13951.0.html
6)Nikdo tě tu za ručičku vodit nebude ;)

Moje dobrosrdečnost???
Pokud máš dobře přidané balíky - http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání%20zdrojů  (nastav dle návodu)
Tak spusť Synaptic a dej obnovit  ;)Ta Opera tam určitě bude.(roluj až na písmeno O jako Opera ;) )
V tom prog. Ubuntu Tweak to jde obdobně a je tam i pár dobrých prog. a nastavení systému.(doporučuji vyzkoušet)
Kodeky které potřebuješ jsou napsané tady - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27501.msg206202.html#msg206202    ;)
Nastavení monitoru - http://wiki.ubuntu.cz/Nastavení%20monitoru (ani jsi se neuráčil napsat co máš za gr.kartu- těžká odpověd,křišťálovou kouli tu nikdo nevlastní) ;)
Přehrávač medií taky neznáme (odpověď -  je o řádek výš) ;)
Taky by neškodilo napsat verzi 32/64bit HH.(ve verzi 64bit Opera v Synapticu není) :'(

Závěrem:
Tohle vše jsem i s napsáním našel za cca 10 min. ;)
Tohle si dobře přečti a pak se rozhodni a zařaď se. ;) - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27820.msg208110.html#msg208110
Tento příspěvek jsem nenapsal proto abych TEBE nebo kohokoli JINÉHO urážel nebo chtěl zesměšňovat !!!
Věř že toto výše napsané je něžnost kterou ti projevuji  :D ostatní členové by ti odpověděli :
1)Vúbec nic!
2)UTFG !
3)RTFM!
4)od airlive : nemám už Ubuntu utekl jsem k opensuse lovím vše z paměti a z fóra ;) suse mě taky zlobí trápím se 8x jsem ho přeinstaloval ale já ho chci a já ho pokořím....
« Poslední změna: 09 Října 2008, 01:33:50 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #19 kdy: 09 Října 2008, 02:47:10 »
Ještě ti chci říct něco o mě třeba pochopíš proč jsem napsal ten příspěvek. ;)
- pc respektive ntb mám pár let (pár let myslím doslovně) je mi 41let!
-začínal jsem na xp a pak vista
-následovalo Ubuntu cca 2 měsíce
-momentálně 10 dní open suse  ;) zrušil jsem dualboot tak suse jako jediný os)
-vidle mi šlapaly krásně (vše nastavené podle knih a různých servrů)
-Ubuntu jsem rozjel k dokonalosti za 5 dní ( kniha + fórum Ubuntu)
- ani jednou jsem zde nikoho nepožádal o pomoc co se týče Ubuntu! klidně lze ověřit z mých příspěvků!!! (kecám-omlouvám se  2x soukromě než jsem si koupil knihu) první odpověď č1, druhá RTFM :D
-co se týká Ubuntu tak zdejší fórum  a wiky jsou perfektní  ;) vše tu z 99% najdeš co ne tak to ti ochotně poradí pokud to není na každém druhém topicu a chováš se trochu řekněme třeba slušně
Ale proč toto píšu mám toho suse a povím ti,že po 2 měsících jsem nabyl dojmu,že Linux (Ubuntu)je těžká nuda a  já se skoro viděl jako linuxový guru.Tak jsem si objednal open SUSE.A tam jsem spadl na pr... ( tady kde bydlím se říká,že hrdina umřel v prvním díle)Po týdnu dovolené a vykouřených kartonů cigaret u instalace suse jsem si řekl nechci suse nenávidím ho je to úplně blbej os.Po 8mé instalaci kdy mi půlka věcí nešla vygůůglených vagónů stránek jsem si řekl,že utéct je zbabělost (lepší mrtvej hrdina,než živej sráč)Na suse není ani 5%návodů a ve fóru je asi 300 příspěvků celkem,kniha není.Tak zofalství mě donutilo požádat zde jednoho člověka o pomoc který suse má a rozumí mu ma nick - nettezzaumana.Dnes mi to jede skoro vše.jeho nápověda je formou - poradím ti jak,ale snaž se i ty sám.No trochu kecám pomáhá mi podrobněji.tímto mu chci zároveň moc poděkovat za ochotu a hlavně trpělivost.
Píšeš že nejsi lama a chválíš se co všechno umíš a já nevim co ještě.(bez urážky vůči tobě)
Já o sobě tvrdím,že jsem lama křížená s BFU a nestydím se za to,ale stydím se že musím otravovat někoho aby mi pomohl.
- 4ntz: fakt moc dík ;) jsi profík  ;)
« Poslední změna: 09 Října 2008, 09:44:50 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Instalace Opery
« Odpověď #20 kdy: 09 Října 2008, 11:30:59 »
Úvodem:
1)Musíš pochopit,že lidé kteří ti chtějí pomoci nebudou omílat xkrát za den základní věci,které se dají při troše snahy najít na fóru. ;)
Toto není první fórum / wiki kterou jsem v životě navštívil. Vždy než někoho otravovat si raději poradím sám > najdu sám.
5) Tohle ti napoví hodně - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,13951.0.html
Světe div se, ale já tento odkaz znám, mám ho v záložkách.
6)Nikdo tě tu za ručičku vodit nebude ;)
To ani od nikoho nečekám, já se tu zatím setkal většinou s povýšenými odpověďmi a ty v tomto trendu zdárně pokračuješ.
Už jsem nejméně 2x v tomto vlákně zmínil, že než mě tu bude někdo házet do pytle lenochů a lam, ať si vyhledá mé příspěvky na tomto fóru, které jsem sem v minulosti poslal a pak teprve soudí. Podle všeho to neudělal nikdo kdo tu do mě kope.
Nejraději bych to udělal za všechny, jenže výsledky vyhledávání nemají novou URL, takže to nejde.
Hledat uživatele k.eight.a a slovo eight, Zobraz výsledky jako zprávy, Nejstarší témata jako první < nic mi lepší výsledek nedalo.
Moje dobrosrdečnost???
Pokud máš dobře přidané balíky - http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání%20zdrojů  (nastav dle návodu)
Tak spusť Synaptic a dej obnovit  ;)Ta Opera tam určitě bude.(roluj až na písmeno O jako Opera ;) )
Úžasné, jedna z prvních věcí co jsem po instalaci Ubuntu udělal bylo přidání zdrojů.
Děkuji za tuto radu po více jak měsíci pokusů s tímto systémem.
Je vidět že jsi si přečetl co jsem v tomto vlákně psal... Ta Opera tam opravdu není. 8)
V tom prog. Ubuntu Tweak to jde obdobně a je tam i pár dobrých prog. a nastavení systému.(doporučuji vyzkoušet)
Hned jsem tu úpravu provedl. Nic se nezměnilo, Opera v Synapticu není. Jinak v systému ji mám dřív než jsem toto vlákno založil... ;)
Kodeky které potřebuješ jsou napsané tady - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27501.msg206202.html#msg206202 ;)
Asi k překvapení všech co to tu sledují už vše toto v systému mám, ale přesvědčit o tom někoho je nejspíš nemožné...
Ne vždy stačí mít veškerý SW co je třeba v PC, když to dohromady s HW nepracuje jak by měl...
Nastavení monitoru - http://wiki.ubuntu.cz/Nastavení%20monitoru (ani jsi se neuráčil napsat co máš za gr.kartu- těžká odpověd,křišťálovou kouli tu nikdo nevlastní) ;)
Přehrávač medií taky neznáme (odpověď - je o řádek výš) ;)
Toto možná pomůže. Jinak vlákno kde se to řešilo a nikdy nevyřešilo je zde.
Taky by neškodilo napsat verzi 32/64bit HH.(ve verzi 64bit Opera v Synapticu není) :'(
Mám 32 bitové Ubuntu 8.04 LTS, moje železo:

AMD Sempron 3000+ (Athlon XP - Barton), Club 3D Radeon 9600 Pro 256 MB DDR / Sapphire Radeon 9600 (Pro/XT) 256 MB DDR, ASUS A7N8X-E Deluxe (nForce 2 400 se SoundStorm / FireWire / atd), 2x 1GB DDR RAM @ 400 MHz + 512 MB DDR RAM @ 333 MHz, všechny běží na 2x 166 (= 333 MHz). Seagate Barracuda ATA V 120 GB (EIDE), Maxtor 250 GB (EIDE) a nově Seagate Barracuda 7200.11 500 GB SATA II, optická mechanika LG GSA-4165B (DVD vypalovačka), 17" monitor Hyundai ImageQuest Q790

...to je myslím vše co stojí za řeč, snad jen že jsem připojený přes kabel od UPC.
4)od airlive : nemám už Ubuntu utekl jsem k opensuse lovím vše z paměti a z fóra ;) suse mě taky zlobí trápím se 8x jsem ho přeinstaloval ale já ho chci a já ho pokořím...
Taky se nechci vzdát a nevzdám, ale zatím vypadá nevyhnutelně mít WXP jako primární systém.

Já bych k tomu všemu snad jen dodal, že záleží na tom jak Ubuntu-friendly má člověk hardware, což není můj případ. Nemyslím si, že každý druhý co používá Ubuntu má podobné problémy... Většinu věci co mi nejde optimálně (zvuk a obraz) by mělo jít out-of-the-box bez jakýchkoliv zásahů. Má zkušenost je zatím taková, že když jsem tu neuspěl zkoušel jsem anglickou wiki a fórum a výsledek byl o poznání lepší i když do dokonalosti má daleko.

Nejsem lama, ale nikde jsem nenapsal že vše umím. Právě naopak, to bych tu nepřispíval s příspěvky kde hledám rady / pomoc! ;)
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Instalace Opery
« Odpověď #21 kdy: 09 Října 2008, 11:59:57 »
Off-Topic:
Jinak k tomu že hraje hudba v hudebním přehrávači ale nehraje potom ve video přehrávači. Taky mě to dost štvalo ale nedávno jsem přišel co mi to dělá, možná to pomůže i tobě. Je třeba si nastavit u hudebního přehrávače i u video přehrávače výstupní ovladač zvuku ALSA. ALSA umí směšovat zvuky. Když je v jednom přehrávači nastaveno ALSA a v druhým něco jinýho, ty moduly se pak asi moc neschodnou.
Koukal jsem na to, a nikde v Aqualungu (hudební přehrávač mého výběru) a VLC (video přehrávač mého výběru) jsem nenašel, že by šlo nastavit výstupní ovladač zvuku. Jen v Ovládání hlasitosti si jde vybírat ze 4 možností: Soubor > Změnit zařízení:
Kód: [Vybrat]
0: NVidia nForce2 (Alsa mixer)
1: Realtek ALC650F (OSS Mixer)
2: Playback: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
3: Capture: Monitor Source of ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
4: Capture: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
Ať to přepnu na cokoliv jede jen jedno, většinou zvuk v audio přehrávači a video přehrávač je bez zvuku a nebo nejde vůbec.
Další věc je to, že po novém spuštění systému video se zvukem jde, ale jakmile pustím audio přehrávač tak už nejde.
Když mám nejprve puštěný VLC nebo nějaký jiný multimediální nástroj tak často Aqualung poté nedonutím k tomu se spustit, nechápu jak je to možné... ???
VLC se mi při prvních 2 spuštěních seká > když dohraje video nejde ukončit a když video pauznu nebo vypnu tak také nejde ukončit, pomůže spuštění nové instance, ale ta myslím taky nejde korektně ukončit ačkoliv už jde pozastavovat.
Ostatní video přehrávače většinou nespustily nic > nešel obraz ani zvuk.
Než mi na to někdo napíše ať si doinstaluju kodeky, tak je v systému mám! Podle všeho se tam něco pere...
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Instalace Opery
« Odpověď #22 kdy: 09 Října 2008, 12:07:57 »
1)Já napsal,že ta Opera jde nainstalovat z Ubuntu Tweak- prostě ji tam najdeš v sekci prog. a kliknutím nainstaluješ.
2)U.Tweak není Synaptic a tento prog.ti žádné repa do Synp. nepřidá.
3)U.T. musíš nainstalovat !!!   http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%20Tweak
3)Nikdo do tebe nekope jen tě chtějí dostrkat k samostatnosti (i já,viz.topic)
4)Opera není jen ve verzi 64bit v Synp.
5)Jsem rád,že si změnil pohled na některé věci a začínáš dotazy konkretizovat.

A)Dík za odkaz na ty zvuky s Alsou.
B)To co ti dělá VLC na Ubuntu mi dělá v  SUSE a na Ubuntu mi to šlapalo krásně je to trochu paradox  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Instalace Opery
« Odpověď #23 kdy: 09 Října 2008, 12:27:19 »
k.eight.a
Ve tvych prispevcich neni jenom horkost, ale i obrovska pycha a drzost. Ver tomu, ze kazdy z nas nejak zacinal a taky daval otazky na forum v nejakem stylu...Ale to co tu predvadis ty, bych si treba ja nikdy nedovolil vuci lidem, keri to delaji nezjistne,  nedostavaji za to gazi a utraci tady svuj cas! To je od tebe skutecne sprosty, proto jestli takhle minis pokracovat, tak to raci zbal a tahni do P.R.D.E.L.E
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Instalace Opery
« Odpověď #24 kdy: 09 Října 2008, 12:38:10 »
1)Já napsal,že ta Opera jde nainstalovat z Ubuntu Tweak- prostě ji tam najdeš v sekci prog. a kliknutím nainstaluješ.
2)U.Tweak není Synaptic a tento prog.ti žádné repa do Synp. nepřidá.
3)U.T. musíš nainstalovat !!!   http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%20Tweak
3)Nikdo do tebe nekope jen tě chtějí dostrkat k samostatnosti (i já,viz.topic)
4)Opera není jen ve verzi 64bit v Synp.
5)Jsem rád,že si změnil pohled na některé věci a začínáš dotazy konkretizovat.

A)Dík za odkaz na ty zvuky s Alsou.
B)To co ti dělá VLC na Ubuntu mi dělá v  SUSE a na Ubuntu mi to šlapalo krásně je to trochu paradox  :D
<< ale u Tebe to je tim, ze mas pomotane repos !!

vim ze reinstall nic neresi, ale napriklad pro Tebe by to byla pomerna vhodna cesta .. navic mas 64bit. doporucuju 32bit .. je s tim mene starosti

ps. a taky to je o zvyku .. ja osobne jsem si odvykl *buntu a kdyz s nim neco delam, tak se u toho pekne zlobim

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.