Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: word? pls surne potrebujem pomoc  (Přečteno 9875 krát)

eGr33n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
word? pls surne potrebujem pomoc
« kdy: 01 Prosince 2009, 14:56:06 »
ahojte....potreboval by som nejak rozbehať MS Word lebo na nom potrebuje brat robit veci do skoly...a to znamena ze ked nerozbeham ten Word na linuxe tak sa z linuxom budem musjet rozlucit :( prosim vas...porad te mi nejako

Rybajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Tvorba webových stránek
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2009, 15:10:48 »
Ahoj,
OpenOffice writer by ti nestačil? Na psaní dokumentů není vůbec špatný.

Sony VAIO, Intel i3 330, 4GB DDR3, 320GB, ATI Radeon HD5470, OS: W7-64bit + Ubuntu 12.04 - 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2009, 15:12:55 »
...a to znamena ze ked nerozbeham ten Word na linuxe tak sa z linuxom budem musjet rozlucit :(
Toto je naprostý nesmysl - existuje cosi, čemu se říká dual-boot, tj. že na jednom počítači jsou nainstalovány 2 operační systémy, mezi kderými si člověk při startu počítače zvolí.

Jinak k tvému problému. I zde máš vícero možností. Zkusit rozchodit nějakou verzi MS Office v nějakém windowsím api pro linux (Wine, Cedega). Návodů najdeš pomocí google spoustu. Řešením také může být Virtualizace (viz wiki).

Jinak spouzta návodů je i tady na fóru: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=23790.0
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2009, 16:07:03 »
Já opravdu nechápu proč se vzdát Linuxe kvůli nějakému Wordu! Podle mě Open Office je hodně kvalitní nástroj. Mě tedy stačí, podporuje i ty formáty z windowsáckého Office
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2009, 16:13:24 »
Já opravdu nechápu proč se vzdát Linuxe kvůli nějakému Wordu! Podle mě Open Office je hodně kvalitní nástroj. Mě tedy stačí, podporuje i ty formáty z windowsáckého Office
Přesně tak, OpenOffice.org podporuje formáty MS Office > MS Office nepodporuje formáty OpenOffice.org, i když jsou schválené v EU jako standardy ;).
Proto i ve Windows používám výhradně OO.o... A samozřejmě dokumenty MS Word, v OO.o normálně edituji.
« Poslední změna: 01 Prosince 2009, 16:16:12 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2009, 16:18:08 »
Já opravdu nechápu proč se vzdát Linuxe kvůli nějakému Wordu! Podle mě Open Office je hodně kvalitní nástroj. Mě tedy stačí, podporuje i ty formáty z windowsáckého Office
Přesně tak, OpenOffice.org podporuje formáty MS Office > MS Office nepodporuje formáty OpenOffice.org, i když jsou schválené v EU jako standardy ;).
Proto i ve Windows používám výhradně OO.o... A samozřejmě dokumenty MS Word, v OO.o normálně edituji.

Drobný detail, Office 2007 s SP2 podporuje ODF formát. Nevím, jak jsou na tom 2003, ale tam to myslím nejde.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2009, 16:30:11 »
Já opravdu nechápu proč se vzdát Linuxe kvůli nějakému Wordu! Podle mě Open Office je hodně kvalitní nástroj. Mě tedy stačí, podporuje i ty formáty z windowsáckého Office
Přesně tak, OpenOffice.org podporuje formáty MS Office > MS Office nepodporuje formáty OpenOffice.org, i když jsou schválené v EU jako standardy ;).
Proto i ve Windows používám výhradně OO.o... A samozřejmě dokumenty MS Word, v OO.o normálně edituji.

Drobný detail, Office 2007 s SP2 podporuje ODF formát. Nevím, jak jsou na tom 2003, ale tam to myslím nejde.

Ano, pomocí instalace pluginu - jak v 2007, tak i v 2003... Nikoliv nativně, jako v OO.o.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Rybajz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Tvorba webových stránek
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2009, 16:39:08 »
Já opravdu nechápu proč se vzdát Linuxe kvůli nějakému Wordu! Podle mě Open Office je hodně kvalitní nástroj. Mě tedy stačí, podporuje i ty formáty z windowsáckého Office
Plně souhlasím, zrovna jsem v OO začal psát diplomku a zatím žádný problém.
Sony VAIO, Intel i3 330, 4GB DDR3, 320GB, ATI Radeon HD5470, OS: W7-64bit + Ubuntu 12.04 - 64bit

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #8 kdy: 01 Prosince 2009, 17:03:00 »
Osobně se domnívám, že někdo, kdo se skutečně neobejde bez Wordu, páč na něm potřebuje psát věci do školy, by měl raději zůstat u Widlí. Leda že by se zeptal třeba trochu jinak, např.: V jakém programu mohu pracovat s dokumenty ve formátu .doc? No přece v již několikrát zmíněném OO :-)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2009, 17:47:07 »
Osobně se domnívám, že někdo, kdo se skutečně neobejde bez Wordu, páč na něm potřebuje psát věci do školy, by měl raději zůstat u Widlí. Leda že by se zeptal třeba trochu jinak, např.: V jakém programu mohu pracovat s dokumenty ve formátu .doc? No přece v již několikrát zmíněném OO :-)

Jo,nebo se to dá pohodlně vyřešit dualbootem. 8)
Spíš bych viděl problém,že nedokážou zpětně otevřít pak ten .doc,což bylo zmiňováno výše pluginem .

« Poslední změna: 01 Prosince 2009, 17:56:29 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #10 kdy: 01 Prosince 2009, 18:53:44 »
OO Writer nie je plnohodnotna alternatíva k Wordu (je v pripade ze vo Worde len  pisete iba poznamky alebo recepty :) na to bohate staci aj Writer). Pokial potrebujete Word a nechcete skoncit na psychiatrii z restartov ( z linuxu do win a naopak ), tak pouzit Wine, alebo lepsie Virtualizaciu Windowsu a v nom nainstalovane Office. (Vbox + seamless mode a idete :) ) Len pozor na licenciu, tusim ze virtualizovane okna nesmu byt OEM.
last.fm/user/kingzozo

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #11 kdy: 01 Prosince 2009, 19:05:53 »
OO Writer nie je plnohodnotna alternatíva k Wordu (je v pripade ze vo Worde len  pisete iba poznamky alebo recepty :) na to bohate staci aj Writer). Pokial potrebujete Word a nechcete skoncit na psychiatrii z restartov ( z linuxu do win a naopak ), tak pouzit Wine, alebo lepsie Virtualizaciu Windowsu a v nom nainstalovane Office. (Vbox + seamless mode a idete :) ) Len pozor na licenciu, tusim ze virtualizovane okna nesmu byt OEM.
Těmto názorům tak úplně nerozumím, ale budiž. Osobně jsem používal OOo od verze snad 1.0. Prošel jsem s ním čtyři roky VOŠ studiem a napsal absolventskou práci, prošel jsem s ním do nynějška tři roky VŠ studia, napsal bakalářskou práci a nikdy mě word nechyběl. Asi proto, že v něm možná umím pracovat mnohem hůře než v OOo, nebo naopak, no nevím. :D

Jinak co se týká možnosti využívání Wordu, tak si myslím, že s Wordem nebude ve Wine problém. Jinak jak zde zaznělo, jsou tu další varianty přes např. Virutalbox a nebo Dualboot.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #12 kdy: 01 Prosince 2009, 20:32:34 »
Tak jsem si doma trochu hrál a zkoušel. Writer  v OOo si s většinou souborů .doc i .docx poradí. Budou samozřejmě i takové případy, kdy díky hokusům pokusům s formátováním či kdovíjakým pluginům pro MSO nepůjde dokument v OOo otevřít.

Budu ještě muset zjistit, jak si poradí MS Word se soubory doc a docx vytvořenými v OOo.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

eGr33n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2009, 20:57:09 »
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...a to mu vadi..a tjez si nevje zviknut...on je taka blba povaha....a z tim dualbootom by som to aj chcel..ale to som rjesil v tejto teme:  http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,41937.0.html....fakt uz nevjem co mam robit..skusal som to spustit cez Wine a napisalo mi ze si mam nainstalovat windows...a inac nejvem ako to rozbehat :(

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #14 kdy: 01 Prosince 2009, 20:59:00 »
Tak jsem si doma trochu hrál a zkoušel. Writer  v OOo si s většinou souborů .doc i .docx poradí. Budou samozřejmě i takové případy, kdy díky hokusům pokusům s formátováním či kdovíjakým pluginům pro MSO nepůjde dokument v OOo otevřít.

Budu ještě muset zjistit, jak si poradí MS Word se soubory doc a docx vytvořenými v OOo.

Pokud není nějakým způsobem "zmršené formátování", tak si MS Word poradí s .doc a .docx, které jsou uložené v OO.o normálně, horší (o něco) to je s .xls... ale i to jde překonat. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože dlouho jsem měl ve widlích jen MS Office a v linuxu klasicky OO.o (nyní v obojím už jen OO.o - protože mi přijdou jaksi intuitivnější), takže převody bez větších problémů.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #15 kdy: 01 Prosince 2009, 21:00:40 »
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...a to mu vadi..a tjez si nevje zviknut...on je taka blba povaha....a z tim dualbootom by som to aj chcel..ale to som rjesil v tejto teme:  http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,41937.0.html....fakt uz nevjem co mam robit..skusal som to spustit cez Wine a napisalo mi ze si mam nainstalovat windows...a inac nejvem ako to rozbehat :(

"Obdlžničky" v textu jde vypnout - je to tzv. Stínování polí.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

eGr33n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #16 kdy: 01 Prosince 2009, 21:05:16 »
kde sa to da vypnut?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #17 kdy: 01 Prosince 2009, 21:07:37 »
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...
To není chyba... Je to označení tzv. non-breaking space - mezery, u které chci, aby nerozdělila slova na konci řádku.

Vypni třeba pomocí Ctrl+F8.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #18 kdy: 01 Prosince 2009, 21:09:39 »
kde sa to da vypnut?

Výše viz Ctrl+F8, nebo v > Zobrazit > Stínování polí.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #19 kdy: 01 Prosince 2009, 21:17:37 »
Ja mam pokazde v OOo problem s formatovanim textu. Kdyz v OOo otevru .doc, tak se mi casto stava, ze je formatovani textu uplne rozhazene, oproti nahledu v MS Office. Naopak, kdyz vytvorim .doc v OOo, tak to zase vypada uplne jinak po otevreni v MS Office (s formatem .odf si bohuzel 90% ucitelu neporadi nebo ani poradit nechce...). Proto chapu ze kvuli skole muze byt MS Office pro nekoho opravdu nezbytnosti. Navic pokud clovek nema chut ani cas naucit se jak se v OOo co ovlada (prece jen jsou tam rozdily), tak ten prechod muze byt dost neprijemnej.
Asus X51H, Ubuntu 9.10

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #20 kdy: 01 Prosince 2009, 21:30:06 »
Ja mam pokazde v OOo problem s formatovanim textu. Kdyz v OOo otevru .doc, tak se mi casto stava, ze je formatovani textu uplne rozhazene, oproti nahledu v MS Office. Naopak, kdyz vytvorim .doc v OOo, tak to zase vypada uplne jinak po otevreni v MS Office (s formatem .odf si bohuzel 90% ucitelu neporadi nebo ani poradit nechce...). Proto chapu ze kvuli skole muze byt MS Office pro nekoho opravdu nezbytnosti. Navic pokud clovek nema chut ani cas naucit se jak se v OOo co ovlada (prece jen jsou tam rozdily), tak ten prechod muze byt dost neprijemnej.

Řeším formátování ve Wordu tak, že zkopíruji text do klasického texťáku (gedit nebo Poznámkový blok ve widlích) a pak neformátovaný hodím do OO.o a zformátuji si ho podle potřeby - vím, je to "obcházení problému", ale nenervuji se u toho. ODF formát samozřejmě 90% lidí nezná, ukládám si je pro svou potřebu, pro jiné si udělám kopii v .DOC.
Jinak rozdíly v ovládaní nejsou až zase tak markantní, mám zkušenosti, že lidi, kteří byli zvyklí jen na Word a Writer v životě neviděli, tak v něm začali pracovat naprosto intuitivně. Myslím si (můj názor), že jsou si moc podobné, protože pokud je mi známo, Word vycházel v začátcích z předchůdce Writeru (MS hodně rád kopíruje cokoliv) a Excel z Calcu  ;)

Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #21 kdy: 01 Prosince 2009, 22:11:14 »
ooo je použiteľný aj na veci iné než recepty: napísal som v tom semestrálku, všetci MSO spolužiaci boli na prášky, nedávno spolužiačka prešla na ooo calc z excelu kvôli lepším funkciám, píšem vo writeri aj bakalárku.
Ak potrebujem odovzdať dokument aj v elektronickej podobe, snažím sa dohodnúť s vyučujúcim na PDF, prípadne si skočím ku kamarátke skontorlovať a doladiť formátovanie na MSO...
Už 3 roky som MSO doma nepoužil a fungujem bez neho v pohode. Dá sa to, len treba mať vôľu a chuť a čas sa s tým babrať.

marp: Ctrl+Shift+V -> vložiť ako neformátovaný text ;) odpadne medzikrok s obyčajným textovým editorom.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #22 kdy: 02 Prosince 2009, 01:20:22 »
Ja by som to z mojho pohladu a skusenosti povedal asi takto:
  • OpenOffice moze na 90% nahradit MS Office, ak ucitel nevyzaduje znalost MS Offcie === ak ucitel uci pisanie dokumentov vseobecne a nie ovladanie wordu, excelu, popr. pisanie visual basic scriptov a to este konkretneho typu. V takom pripade OO pomoze.
  • tych zvysnych 10%: OO nie je cisto komercny produkt(ajked existuju kom. verzie), takze nema tak dobre odladene veci, nema tolko funkcii a je o nieco pomalsi a hlavne MS Word je nasackovany vsade, takze OO ma problem, ze je od neho vyzadovana kompatibilita s MS Office, co je dost tazke, kedze ani verzie MS produktov nie su kompatibilne medzi sebou.

konkretne skusenosti z cias davnych, ajked uz dufam neplatnych pre dnesok, kedze odvtedy dost verzii aj MS Office-u aj OO uz vzniklo:
  • ked som pisal diplomovku a ta musela byt v MS worde, tak som mal chut zastrelit autorov produktu, kedze som mal s kamaratmi zalozeny dlhy zoznam, co nerobit, aby dana verzia wordu nespadla na hubu, popr. neznicila pracu:
    • po napisani asi 60 stran textu, na dalsi den praca neotvoritelna a zaloha podobne. Nakoniec riesene rozdelenim prace do x suborov a zachranenie casti prace aspon tak, ze pocas nacitania dat copy a potom paste do noveho dokumentu, lebo ked sa word dostal na stranku 6x tak spadol uplne. Po rozdeleni nasledoval problem s konstrukciou obsahu.
    • pri vkladani tabulky do tabulky aplikacia spadla na hubu a praca bola fuc, ak nebola ulozena.
    • praca/nepraca MS Wordu s urovnami/nadpismi a nasledne tvorenie aut. zoznamu z dokumentu.
    • pri vkladani obrazkov do dokumentu to bola vzdy loteria, pamatam si ako kamarat nestastny prisiel , ze miesto vsetkych obrazkov vo word dokumente ma velke cervene X(pritom velkost word suboru naznacovala, ze obrazok bol v binarke).
    • pri vkladani objektov inych aplikacii, napr. vzorce, alebo excel tabulky do wordu nasledoval pad aplikacie, bud ihned, alebo po otvarani ulozeneho dokumentu.
    • ... uz si to vsetko nepamatam, ale bolo toho dost, pamatam si nejaky zoznam o cca 60 kritickych polozkach, ktory som nasledne pouzival ked som pribuznym pisal diplomovky.
  • dalej, ked sme v predoslej firme podporovali OO, tak sme mali pripad, ze dokumenty(konkretne sablony) vytvorene OO verzie xx nesli otvorit v OO verzie yy (jednalo sa myslim o verzie 1.3.xx 2.xx, ale uz si to presne nepamatam), pri otvarani nasledoval tvrdy pad a dokument nebolo mozne otvorit, isty cas bolo nutne odporucit zakaznikovi neprechadzat na vyssiu verziu.
  • specialny pripad je archivacia dokumentov, lutujem ludi, to musia robit (maju povinnost zo zakona), predstavte si, ze by ste teraz mali otvarat dokumenty stare 10, 15, 20 rokov. Napr. nejaky dokument vytvoreny v case CSSR/CSFR (velmi oblubeny bol Win602, text602, calc602), to sa mozte rovno obesit, asi vam nezostane nic ine, len ukladat aj instalacky, alebo cele obrazy operacnych systemov s nainstalovanymi produktami, alebo vsetky dokumenty prevadzat do momentalne dostupneho produktu.
...
V podstate ale uz cca 6rokov sa snazim sirit vsade, kde vidim, ze uzivatel nie je uplny posadnutec MS wordom, sirit nekradnuty OO miesto kupeneho aj kradnuteho MS Office. Zatial velke percento prejavilo nakoniec spokojnost s OO, ze im je to v podstate jedno, co pouzivaju, hlavne, ze to plni to co potrebuju. Dufam, ze OO sa mi za moju snahu odmeni tym, ze sa bude rychlo vyvijat a napredovat.

Dufam, ze som nikoho neuspal tymto spominanim na davne casy a  popisovanim mojej skusenosti.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #23 kdy: 02 Prosince 2009, 13:30:29 »
tak som to myslel diky za opravenie  ;)
last.fm/user/kingzozo

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #24 kdy: 02 Prosince 2009, 15:11:48 »
MS Word není ani zdaleka plnohodnotná náhrada OO Writeru.
Navrhuji založit zde kategorii "odmašťovna", ve které by návštěvníci postižení závislostí na Woknech podstoupili patřičnou kůru.
Teze typu "MS je globální standard se kterým se všichni ostatní musí porovnávat" jsou stejně zhoubné jako základní teze všech totalitních -ismů, které jsme dosud měli možnost poznat. Posuzování jakéhokoliv sw podle toho jak moc je či není shodný s podobným sw od MS je stejně dementní jako poměřování lebky za účelem zjištění, zda je či není dost árijská. Požadavky na to, aby nějaký neMS sw fungoval a vypadal stejně jako jeho MS "protějšek" jsou na nakopání do řiti.

Pokud potřebuješ Word, zůstaň si u MS. Pokud potřebuješ psát dokumenty a nechceš si kvůli tomu kupovat sw, nauč se pracovat s OO nebo s nějakým jiným open source programem. Třeba se ti zalíbí starý dobrý TeX.
« Poslední změna: 02 Prosince 2009, 15:17:38 od mka »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.