Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: word? pls surne potrebujem pomoc  (Přečteno 9880 krát)

recyber

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #25 kdy: 02 Prosince 2009, 20:53:32 »
nebo zkus nainstalovat VirtualBOX a tam si nainstaluj virtuální mašinu třeba s XP a do něho Word, když na něm trváš. Ale jinač souhlasím, že OO je luxusní substitut.

buď stáhni DEB http://www.virtualbox.org/  nebo přes Synaptic nainstaluj

H

NoWin

  • Host
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #26 kdy: 02 Prosince 2009, 20:59:44 »
MS Word není ani zdaleka plnohodnotná náhrada OO Writeru.
Navrhuji založit zde kategorii "odmašťovna", ve které by návštěvníci postižení závislostí na Woknech podstoupili patřičnou kůru.
Teze typu "MS je globální standard se kterým se všichni ostatní musí porovnávat" jsou stejně zhoubné jako základní teze všech totalitních -ismů, které jsme dosud měli možnost poznat. Posuzování jakéhokoliv sw podle toho jak moc je či není shodný s podobným sw od MS je stejně dementní jako poměřování lebky za účelem zjištění, zda je či není dost árijská. Požadavky na to, aby nějaký neMS sw fungoval a vypadal stejně jako jeho MS "protějšek" jsou na nakopání do řiti.

Pokud potřebuješ Word, zůstaň si u MS. Pokud potřebuješ psát dokumenty a nechceš si kvůli tomu kupovat sw, nauč se pracovat s OO nebo s nějakým jiným open source programem. Třeba se ti zalíbí starý dobrý TeX.
Plně s Tebou souhlasím!
K+

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #27 kdy: 02 Prosince 2009, 21:29:47 »
... Posuzování jakéhokoliv sw podle toho jak moc je či není shodný s podobným sw od MS je stejně dementní jako poměřování lebky za účelem zjištění, zda je či není dost árijská. Požadavky na to, aby nějaký neMS sw fungoval a vypadal stejně jako jeho MS "protějšek" jsou na nakopání do řiti.
Původní pisatel tady někde v tomto vláknu takové požadavky vznáší?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

NoWin

  • Host
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #28 kdy: 02 Prosince 2009, 22:05:27 »
... Posuzování jakéhokoliv sw podle toho jak moc je či není shodný s podobným sw od MS je stejně dementní jako poměřování lebky za účelem zjištění, zda je či není dost árijská. Požadavky na to, aby nějaký neMS sw fungoval a vypadal stejně jako jeho MS "protějšek" jsou na nakopání do řiti.
Původní pisatel tady někde v tomto vláknu takové požadavky vznáší?
Jen si asi chtěl ulevit :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #29 kdy: 03 Prosince 2009, 00:22:52 »
ooo je použiteľný aj na veci iné než recepty: napísal som v tom semestrálku, všetci MSO spolužiaci boli na prášky, nedávno spolužiačka prešla na ooo calc z excelu kvôli lepším funkciám, píšem vo writeri aj bakalárku.
Ak potrebujem odovzdať dokument aj v elektronickej podobe, snažím sa dohodnúť s vyučujúcim na PDF, prípadne si skočím ku kamarátke skontorlovať a doladiť formátovanie na MSO...
Už 3 roky som MSO doma nepoužil a fungujem bez neho v pohode. Dá sa to, len treba mať vôľu a chuť a čas sa s tým babrať.

marp: Ctrl+Shift+V -> vložiť ako neformátovaný text ;) odpadne medzikrok s obyčajným textovým editorom.
Přesně tak. Moje ségra psala v MS Wordu celou dizertační práci a při nějaké tří sté stránce se to začalo zasekávat až se to nakonec celé zhroutilo, úplně se zbláznilo formátování a pak to dávali o půlnoci den před odevzdáním s kamarádem programátorem dohromady. Jedna moje kamarádka teďka psala zase semestrální práci a měla nějakou 60 denní verzi MS Office 2007 na vyzkoušení a musela to do toho limitu stihnout, protože jinak prostě.. no nevím, co by dělala. Ještě jsem jí do toho dělal grafy v Calcu, no celkově z toho byla pos.. až za ušima a přitom zcela zbytečně.

Holt nevědomost a strach. :-\


EDIT: No a to ještě nevíte, jaká to je balada mít každý měsíc novou verzi NOD32 na vyzkoušení! :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #30 kdy: 03 Prosince 2009, 09:45:51 »
... Posuzování jakéhokoliv sw podle toho jak moc je či není shodný s podobným sw od MS je stejně dementní jako poměřování lebky za účelem zjištění, zda je či není dost árijská. Požadavky na to, aby nějaký neMS sw fungoval a vypadal stejně jako jeho MS "protějšek" jsou na nakopání do řiti.
Původní pisatel tady někde v tomto vláknu takové požadavky vznáší?

Nevznáší, leč srovnává:
Citace
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...a to mu vadi..a tjez si nevje zviknut...
Nebo se mýlím, když si to vykládám jako: "no dobře, funguje to, ale nevypadá to úplně stejně!"?
« Poslední změna: 03 Prosince 2009, 09:47:23 od mka »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #31 kdy: 03 Prosince 2009, 10:34:17 »
Citace
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...a to mu vadi..a tjez si nevje zviknut...
Nebo se mýlím, když si to vykládám jako: "no dobře, funguje to, ale nevypadá to úplně stejně!"?
Tak ty "obdlžničky" mě pobavili. Na podobný "nářek" jsem už párkrát narazil, a vždy to byla chyba Writeru, Word to nedělá, takže to musí být chyba. Proto rychle zahodit Writer a rvát do systému Word, ať legálně nebo nelegálně, ať normálně či nenormálně. Že to žádná chyba není, ale jen neznalost člověka (funkce se dá vypnout), který se s daným programem nenaučil pracovat, už si nepřipouští. Je to smutné.

« Poslední změna: 03 Prosince 2009, 10:42:07 od luisah »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #32 kdy: 03 Prosince 2009, 10:54:58 »
Citace
v OO ide otvorit tje jeho prace...ale ked ich otvorim tak su tam mensje chybicky..obr. http://i45.tinypic.com/fxawlv.png...vsimnite si tje sive "obdlžničky" medzi pismenami...a to mu vadi..a tjez si nevje zviknut...
Nebo se mýlím, když si to vykládám jako: "no dobře, funguje to, ale nevypadá to úplně stejně!"?
Tak ty "obdlžničky" mě pobavili. Na podobný "nářek" jsem už párkrát narazil, a vždy to byla chyba Writeru, Word to nedělá, takže to musí být chyba. Proto rychle zahodit Writer a rvát do systému Word, ať legálně nebo nelegálně, ať normálně či nenormálně. Že to žádná chyba není, ale jen neznalost člověka (funkce se dá vypnout), který se s daným programem nenaučil pracovat, už si nepřipouští. Je to smutné.
No, já bych to viděl asi takhle - je to samozřejmě funkce, která se dá vypnout. Otázkou je, zda-li musí být takováto funkce defaultně zapnutá. Dobře si vzpomínám, jak jsem při první zkušenosti s Writerem na to s podezřením koukal, přemýšlel, kde je chyba, a pak notnou chvíli prohledával menu a nastavení přemýšlejíce, jak by se ta funkce mohla jmenovat a modlíce se, aby tam to nastavení vůbec bylo. Každý je samozřejmě jiný, ale já osobně se zapnutými "čtverečky" efektivně psát nedovedu - prostě mě to ruší.

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #33 kdy: 03 Prosince 2009, 11:08:57 »
Co k tomu dodat? Chodíval sem jeden, co obvykle reagoval takto: RTFM! UTFG! Nicméně to, že většina lidí začne hledat manuál až ve chvíli, kdy selže vše ostatní, se jen tak nezmění. Znám to sám...

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #34 kdy: 04 Prosince 2009, 06:27:02 »
OO Writer nie je plnohodnotna alternatíva k Wordu (je v pripade ze vo Worde len  pisete iba poznamky alebo recepty :) na to bohate staci aj Writer).
Myslím, že správně by mělo být "OO Writer je plnohodnotná alternativa k MS Wordu, není to však jeho plnohodnotná náhrada."

Můžu mluvit ze zkušenosti - vše, co jsem zatím potřeboval stvořit, šlo vytvořit jak ve Wordu, tak ve Writeru, v obou v požadované kvalitě. Takže programy jsou svou vzájemnou alternativou (uděláš to v jednom či v druhém bez problémů). Problém je ovšem s kompatibilitou - se schopností (a to jak softwarové, tak lidské/společenské) číst soubory vytvořené v tom druhém programu. Zde to opravdu není 100%, tudíž Writer není 100% náhrada Wordu, stejně jako Word není 100% náhrada Writeru.

Oceňuji práci moderátorů, ale co je moc, je příliš, kompletně přepisovat příspěvky uživatelů je dle mého názoru silná káva. Pokud se vám příspěvěk nelíbí, pak si ho klidně smažte, jako moderátoři na to máte právo, ale prosím nepřepisujte něco, co je nadále podepsáno mnou!

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #35 kdy: 04 Prosince 2009, 08:57:31 »
>Sešívaný

Souhlas, občas to přehánějí. I když třeba dojde k nějaké drobné chybě, hned se to opravuje, a ostatní příspěvky ztrácí/mění smysl.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,41775.msg306172.html#msg306172
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #36 kdy: 04 Prosince 2009, 10:02:14 »
Oceňuji práci moderátorů, ale co je moc, je příliš, kompletně přepisovat příspěvky uživatelů je dle mého názoru silná káva. Pokud se vám příspěvěk nelíbí, pak si ho klidně smažte, jako moderátoři na to máte právo, ale prosím nepřepisujte něco, co je nadále podepsáno mnou!
Ježišmarjáá, sorráč! Místo na citaci jsem asi kliknul na změnit příspěvek. Bohužel, původní znění tvého příspěvku už neobnovím. Aby tam moje názory nevystupovali pod tvým jménem, příspěvek smáznu. Co k tomu dodat - příště si budu dávat většího majzla, na co klikám.

Souhlas, občas to přehánějí. I když třeba dojde k nějaké drobné chybě, hned se to opravuje, a ostatní příspěvky ztrácí/mění smysl.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,41775.msg306172.html#msg306172
Netuším, co bylo v tomto příspěvku změněno.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #37 kdy: 04 Prosince 2009, 10:03:07 »
Myslím, že správně by mělo být "OO Writer je plnohodnotná alternativa k MS Wordu, není to však jeho plnohodnotná náhrada."

Můžu mluvit ze zkušenosti - vše, co jsem zatím potřeboval stvořit, šlo vytvořit jak ve Wordu, tak ve Writeru, v obou v požadované kvalitě. Takže programy jsou svou vzájemnou alternativou (uděláš to v jednom či v druhém bez problémů). Problém je ovšem s kompatibilitou - se schopností (a to jak softwarové, tak lidské/společenské) číst soubory vytvořené v tom druhém programu. Zde to opravdu není 100%, tudíž Writer není 100% náhrada Wordu, stejně jako Word není 100% náhrada Writeru.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #38 kdy: 04 Prosince 2009, 10:08:52 »
To je OK, byla to jen drobná chyba (ten příkaz dd), jen jsem se přidal k Sešívanému, aby se tady to mazání v historii nerozmohlo...  :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: word? pls surne potrebujem pomoc
« Odpověď #39 kdy: 04 Prosince 2009, 16:20:42 »
Oceňuji práci moderátorů, ale co je moc, je příliš, kompletně přepisovat příspěvky uživatelů je dle mého názoru silná káva. Pokud se vám příspěvěk nelíbí, pak si ho klidně smažte, jako moderátoři na to máte právo, ale prosím nepřepisujte něco, co je nadále podepsáno mnou!
Ježišmarjáá, sorráč! Místo na citaci jsem asi kliknul na změnit příspěvek. Bohužel, původní znění tvého příspěvku už neobnovím. Aby tam moje názory nevystupovali pod tvým jménem, příspěvek smáznu. Co k tomu dodat - příště si budu dávat většího majzla, na co klikám.

OK, nic se neděje, myslel jsem si, že to byla cenzura a s takovou jsem se na fóru ještě nesetkal. Pokud to bylo jen ukliknutí, tak v pohodě, stane se.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.