Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu TV  (Přečteno 4594 krát)

Agirus

Ubuntu TV
« kdy: 02 Března 2014, 21:26:58 »
Hele mám takovou otázku neví někdo jak naintsalovt a lde sehnat ubuntu TV na sony bravia ?
dik  ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dovi

  • Host
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2014, 13:50:04 »
Využiji všeobecného názvu vlákna  a přidám dotazy. 
Pokud správně chápu, tak Ubuntu TV se neinstaluje do televize, ale na nějaký externí hardware s TV tunerem. Televize slouží jen jako display. Z hlediska pořizovacích a provozních důvodů mi přijde zajímavá varianta instalovat na mikro počítač např. Rikomagic ( http://www.rikomagic.co.uk/linux_mini_pcs.html )
a k němu usb TV tuner, například Wiki doporučený MSI DigiVox mini II USB, který umožňuje HD příjem.
Provozuje někdo podobnou sestavu?
Provozuje tady někdo vůbec Ubuntu TV a má v ČR smysl? Myslím z hlediska návazných služeb.
Půjde Ubuntu TV přeinstalovat na Rikomagic, místo původního Picuntu?
Neplánuje Canonical spolupráci s některým výrobcem televizí (například LG začíná do televizí instalovat webOS, což je operační systém pro mobilní telefony Palm)

Díky za případné zkušenosti...
« Poslední změna: 03 Března 2014, 13:57:59 od Dovi »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2014, 18:32:00 »
Ne, Ubuntu TV je prostě Ubuntu přímo v televizi, s tím rikomagičem si můžeš rozjet třeba XBMC, to není žádná novinka. Ale co jsem tak pochopil, Canonical dal Ubuntu TV k ledu a vrhl se na U(buntu)foun. Nechápu proč, mobilní trh je přesycený, vlítnout ns trh s televizemi by mohlo být přece jen revolučnější.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dovi

  • Host
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2014, 21:08:44 »
No nevím. Podle stránek http://www.ubuntu.com/tv to na led nevypadá. Canonical samozřejmě nabízí přímo výrobcům televizí, ale jinak si myslím že je určený i pro externí hardware, alespoň tak usuzuji z minimální požadované konfigurace, která na televizi moc nepasuje...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2014, 21:20:21 »
No nevím. Podle stránek http://www.ubuntu.com/tv to na led nevypadá. Canonical samozřejmě nabízí přímo výrobcům televizí, ale jinak si myslím že je určený i pro externí hardware, alespoň tak usuzuji z minimální požadované konfigurace, která na televizi moc nepasuje...

Četl jsem pár článků a v tuhle chvíli je zdá se jenom pro externí hardware, jelikož je stále ve vývoji. A co se týče toho mini pc, vidím to jako dobrý nápad a nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dovi

  • Host
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2014, 21:40:29 »
Fungovat to asi bude. Problém vidím v nepoužitelnosti návazných služeb. Pujčovování a prodej filmů možná nebude pro čr dostupný a pokud bude, tak pochybuji o obsahu v češtině. A ostatní funkce ( nahrávání TV vysílání, přehrávání Youtube, přehrávání z NAS disku) už mám vyřešené uspokojivě jinak.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #7 kdy: 03 Března 2014, 21:48:09 »
Fungovat to asi bude. Problém vidím v nepoužitelnosti návazných služeb. Pujčovování a prodej filmů možná nebude pro čr dostupný a pokud bude, tak pochybuji o obsahu v češtině. A ostatní funkce ( nahrávání TV vysílání, přehrávání Youtube, přehrávání z NAS disku) už mám vyřešené uspokojivě jinak.

Tak v tom případě je lepší na to zapomenout a počkat třeba dva roky, až to bude vyřešené.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ubuntu TV
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2014, 09:25:11 »
Právě že podle stránek ubuntu.com/tv toho moc rozluštit nejde.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.