Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mate > Samsung TV  (Přečteno 3118 krát)

niobi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Mate > Samsung TV
« kdy: 17 Září 2018, 18:13:26 »
Ahoj,

dost pátrám po netu jak udělat něco podobného jako je ve Windows po zmáčknutí Super+P ... kde je možnost spojit se s bezdrátovým monitorem. Na netu jsem našel věci typu miraclecast a podobně, ale neříkejte mi že není někde něco víc blbuvzdornějšího. Prosím o radu jak zprovoznit Screen Mirroring mezi Mate 18.04 a Samsung smart tv.

Rady typu, bezdrátová klávesnice, PLEX (celkově upnp), neptřebuji, jde mi o rozšíření monitorové plochy.

Děkuji za rady.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Mate > Samsung TV
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2018, 19:06:38 »
Ahoj,

dost pátrám po netu jak udělat něco podobného jako je ve Windows po zmáčknutí Super+P ... kde je možnost spojit se s bezdrátovým monitorem. Na netu jsem našel věci typu miraclecast a podobně, ale neříkejte mi že není někde něco víc blbuvzdornějšího. Prosím o radu jak zprovoznit Screen Mirroring mezi Mate 18.04 a Samsung smart tv.

Rady typu, bezdrátová klávesnice, PLEX (celkově upnp), neptřebuji, jde mi o rozšíření monitorové plochy.

Děkuji za rady.

Blbuvzdorný a nejlevnější je kabel hdmi.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mate > Samsung TV
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2018, 23:15:28 »
No a vo win. sa to pripaja ako? Pretoze to win+P je obycajny dialog kde si vyberas ci sa ma plocha zrkadlit alebo rozsirit.
https://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-10/how-to-use-windows-10-to-project-your-screen-to-a-different-display/
To ze tam mas aj moznost bezdrotoveho pripojenia je asi tym ze si nainstaloval dajake ovladace, nie?
Nastavenia dalsieho monitora v mate su v nastaveniach, zobrazovacie zariadenia.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

niobi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Mate > Samsung TV
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2018, 17:17:13 »
Ahoj,

dost pátrám po netu jak udělat něco podobného jako je ve Windows po zmáčknutí Super+P ... kde je možnost spojit se s bezdrátovým monitorem. Na netu jsem našel věci typu miraclecast a podobně, ale neříkejte mi že není někde něco víc blbuvzdornějšího. Prosím o radu jak zprovoznit Screen Mirroring mezi Mate 18.04 a Samsung smart tv.

Rady typu, bezdrátová klávesnice, PLEX (celkově upnp), neptřebuji, jde mi o rozšíření monitorové plochy.

Děkuji za rady.

Blbuvzdorný a nejlevnější je kabel hdmi.

To vím taky, ale nechci to řešit s kabely

niobi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Mate > Samsung TV
« Odpověď #4 kdy: 18 Září 2018, 17:18:52 »
No a vo win. sa to pripaja ako? Pretoze to win+P je obycajny dialog kde si vyberas ci sa ma plocha zrkadlit alebo rozsirit.
https://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-10/how-to-use-windows-10-to-project-your-screen-to-a-different-display/
To ze tam mas aj moznost bezdrotoveho pripojenia je asi tym ze si nainstaloval dajake ovladace, nie?
Nastavenia dalsieho monitora v mate su v nastaveniach, zobrazovacie zariadenia.

Zadne ovladace jsem neinstaloval navíc, jen ty co si W10 najdou samy, jedná se o Intel® HD Graphics 4600, takže bych tipoval, že to obstarává něco typu WiDi, ale tato funkce je dostupná i na jiných neIntelích grafikách..

V podstatě mi jde o funkci prave toho Wireless displaye

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.