Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz  (Přečteno 45411 krát)

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #25 kdy: 04 Dubna 2006, 23:08:16 »
Ano, u KDE jsem také začínal (protože jsem ovšem začínal na ošklivé Mandrivě), naštěstí s Ubuntu se Gnome vyvíjí dost rychle. Nebýt Ubuntu, bylo by to mnohem horší, není moc distribucí, které by měli Gnome jako hlavní prostředí.
GlidingFLY: slyšel jsem, že Gnome bylo právě vymyšlené pro uživatele MacOS, aby se podobalo...nevím, zda je to pravda, každopádně je moc prima :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #26 kdy: 05 Dubna 2006, 07:56:44 »
Citace: botanicus
není moc distribucí, které by měli Gnome jako hlavní prostředí.
Např. Fedora je postavená především na GNOME a SUSE nyní používá GNOME jako rovnocenné prostředí ke KDE (při instalaci není předznačena žádná možnost a první je GNOME - podle abecedy, dříve bylo první KDE a označené, ale to se na můj podnět změnilo :) )

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #27 kdy: 05 Dubna 2006, 10:01:55 »
Citace: Petr Tomeš
Mohu se zeptat, co vám v KDE vyhovuje více, než v GNOME?
No rekl bych ze jde jednak o usporadani a moznosti nastaveni spodního panelu nastroju (nikdy me to moc nebralo, ale kdyz jsem si skusil nakonfigurovat ho jako v MacOS - alespon dle vizualniho mineni - tak se mi to moc libilo a i celkem vyhovovalo), hlavne ale moznosti nastaveni primo v kcontrol - vim ze Gnome se da nastavovat taky, ale preci jenom ten Kcontrol mi prijde prehlednejsi a vic mi vyhovuje. Samozrejme je to jen muj pocit a nikomu ho nechci nutit. Jinak je pravda ze Gnome v 6.06 se pomerne dost zrychlilo, coz je dobre.
tradiční bordel + Nvidia :-)

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #28 kdy: 05 Dubna 2006, 11:39:34 »
V KDE jsou veci, ktere v gnome nenajdes (nebo v dobe kdy jsem ho pouzival). Napriklad moznost nastavit chovani okna podle aplikace nebo tridy okna, vetsi moznosti a konfigurovatelnost Kwin. Obecne bych rekl, ze jsou KDE vic konfigurovatelna.

adGnome - MacOS: to sice ano ale ne MacOSX, ale jeho predchudce. V KDE jde imho MacOSX nasimulovat lepe - napr. nevim o tom, ze by slo v Gnome menu aplikace zobrazovat jako v MacOSX.

Jinak co jsem koukal na novinky v Gnome, tak ho zase jednou budu muset zkusit. :)
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #29 kdy: 05 Dubna 2006, 14:01:26 »
Hele no tak nechme uz toho, ja pouzivam Gnome a samo ze nejake ty veci z KDE, ale mam Gnome rad a nechci KDE monstrum, ja moc od oken nepotrebuji, avsak pokud tady kazdej toto napise, CO TAKHLE PRIDAT NA UBUNTU.CZ nejake ANKETY, je to moderni a modul pro drupal je k dispozici a tak nic tezkeho a treba kazdy tyden jinou, no a první používám KUBUNTU, UBUNTU, NUBUNTU, XUBUNTU, JINÉ :D

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #30 kdy: 05 Dubna 2006, 14:05:41 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: botanicus
není moc distribucí, které by měli Gnome jako hlavní prostředí.
Např. Fedora je postavená především na GNOME a SUSE nyní používá GNOME jako rovnocenné prostředí ke KDE (při instalaci není předznačena žádná možnost a první je GNOME - podle abecedy, dříve bylo první KDE a označené, ale to se na můj podnět změnilo :) )
Jistě o Fedoře vím, o SUSE ne. Díky, to je dobrý nápad :-) Ta rovnocenost je ale také tak trochu o tom, že to jejich ovládací centrum je založený na QT, pokud mne paměť nešálí...ale už jsem to dlouho neviděl, Ubuntu je Ubuntu :-) Ač tu a tam něco zkouším, tak vždycky je to jen tak mimochodem, své hlavní distro zvoleno mám :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #31 kdy: 05 Dubna 2006, 15:48:03 »
Citace: mibo
Hele no tak nechme uz toho, ja pouzivam Gnome a samo ze nejake ty veci z KDE, ale mam Gnome rad a nechci KDE monstrum, ja moc od oken nepotrebuji, avsak pokud tady kazdej toto napise, CO TAKHLE PRIDAT NA UBUNTU.CZ nejake ANKETY, je to moderni a modul pro drupal je k dispozici a tak nic tezkeho a treba kazdy tyden jinou, no a první používám KUBUNTU, UBUNTU, NUBUNTU, XUBUNTU, JINÉ :D
A co ked uz mam Kubuntu tak prekopane, ze sa tvari ako klasicke Ubuntu, teda s GDM, Gnome systemovymi utilitami a pod? :) Povodne Kubuntu mi pripomina iba usplash a obrazok v kde menu....

Myslim ze nie je potrebne delit Ubuntu na podverzie, ved to je iba marketing, system je stale ten isty.

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #32 kdy: 07 Dubna 2006, 00:24:05 »
Pouzivam take gnome a jsem s nim spokojeny. Kde jsem mel kdyz jsem pouzival mandrivu a nejak mi to moc nenadchlo ....je to takovy uz velky "moloch", ale tim nechci rict ze je to spatne prostredi, precijen uz nemam nejrychlejsi pc a gnome je mene narocne. Taky asi musim vytknout neco nautillovi. Spatne se v tom pracuje a prolezaji adresare. Ty velke ikony jsou jak z windows a kdyz dam seznam, tak se to "samo" nekdy zas predela na ikony. Navic abych mohl prenaset soubory z jedoho adresare do druheho, tak musim otevrit dalsi okno. V tomhle ohledu jsou mnohem flexibilnejsi manazery jako krusader atd ....krusader pouzivam pod gnome a je to opravdu dobry souborovy manazer(na ty dva sloupce se neda dopustit), pokud se pracuje s nemultimedialnimi soubory, tak je skvely mc ....

Newkiller

  • Host
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #33 kdy: 07 Dubna 2006, 17:04:41 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: zutroy
ted mi zacina trosku vadit nautilus..
Mohu se zeptat proč?
mě taky docela vadí nautilus proto,že nemá (aspoň já sem ho nenašel) žádný řádek,kde se píše adresa složek (něco jako řádek na adresu webu ve firefoxu ;) ),atd... docela mi to vadí :(

Vojtin

  • Host
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #34 kdy: 07 Dubna 2006, 17:07:47 »
nautilus 2.14 už toto umí

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #35 kdy: 07 Dubna 2006, 17:21:45 »
a ten je v dapperovi? Ja mam na breezy 2.12 ...

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #36 kdy: 07 Dubna 2006, 17:41:00 »
Ano, ten tam je :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #37 kdy: 07 Dubna 2006, 18:23:50 »
Podle mě i nautilus 2.12 umí přes Ctrl-L vyvolat řádku se zadáním adresáře.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #38 kdy: 10 Května 2006, 00:14:25 »
VÝSLEDKY:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/vysledky-ankety-o-nejoblibenejsi-distribuci-2006
1. Debian 1592 17,34 %
2. SUSE 1252 13,63 %
3. Mandriva 1216 13,24 %
4. Ubuntu 1173 12,77 %

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #39 kdy: 10 Května 2006, 07:49:00 »
Docela překvapivé...ten počáteční Debian mně těší, ale také překvapuje. U Ubuntu a Gentoo jsem čekal víc. Nechápu proč lidi používají tolik Mandrivu...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #40 kdy: 10 Května 2006, 08:22:43 »
Botanicus je to jednoduché. Debian je jasný, kdejaký správce webu ho má jako server, má mocnou podporu a je lehce spravovatelný. Troufám si tvrdit, že mocná část odborníků linuxu používá tento základ.
A proč SUSE a Mandrák? Taky jasné. Je to klikací systém s uživatelsky přívětivým rozhraním. Zvládají to i méně zkušení uživatelé a svojí výbavou jim vyhovuje hned po instalaci. Převážná většina uživatelů světa už dneska odmítá správu přes terminál. A já myslím, že je to správné a logické. Vyžaduje to mnoho znalostí navíc, které jako klikátor vůbec nemusím znát. Dneska není čas, proto máme počítače, které nám ho šetří. Tento pak může uživatel investovat jinam důležitějším směrem.
No a ty seš nespokojen se 4. místem Ubuntu? Proč? Je to dobrý výsledek za dobu jeho životnosti, řekl bych nečekaný. Popularita Ubuntu ale bude dále stoupat. O tom nepochybuji. Daří se zde totiž velice spojit prostředí pro odborníky se správou pomocí terminálu, kterou mají tak rádi a jsou na ni zvyklí se správou pro klikátory, kterých je většina, ta rozhodující.
Budoucnost operačních systémů tkví totiž v interakci zraku, sluchu a hlasu. Na terminál zapomeň. Výkon počítačů umožňuje již dnes implementovat tyto technologie a tudíž tím ulechčovat práci uživatelům. A o to jde. Počítač je veskrze pracovní nástroj  a jeho ovládání musí být co možná nejjednodušší a nejpřirozenější jak to jenom jde.
Tudy vede cesta.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Ondřej Surý

  • Host
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #41 kdy: 10 Května 2006, 09:09:23 »
Rozdíl mezi třetím a čtvrtým místem je 43 hlasu, rozdil mezi druhým a čtvrtým místem je 79 hlasů.  Každý kdo je na tomto fóru a nehlasoval si půjde na půl hodiny kleknout do kouta a stokrát si zopakuje: "Příště budu aktivně hlasovat pro Ubuntu".

:-))))

Ondřej Surý

  • Host
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #42 kdy: 10 Května 2006, 09:12:29 »
Citace: botanicus
Docela překvapivé...ten počáteční Debian mně těší, ale také překvapuje.
S Debianem je to jednoduché...  za prvé vyšel sarge a za druhé spousta lidí, co používá Ubuntu používá zároveň i Debian...

O.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Hlasování o nejoblíbenější distribuci na abclinuxu.cz
« Odpověď #43 kdy: 10 Května 2006, 10:50:36 »
Já bych to viděl na veliký úspěch pro Ubuntu. Když se podíváte na následující graf,  http://www.abclinuxu.cz/blog/miblog/2006/5/10/132078 tak kromě SUSE, které je víceméně stabilní, mají všechny distribuce sestupný trend v používání. Jediné Ubuntu jde nahoru, což o něčem vypovídá :D
Uvidíme příští rok.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.