Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace gnome  (Přečteno 1789 krát)

LBuzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Instalace gnome
« kdy: 08 Května 2009, 19:39:14 »
Ahoj,
potřebuji si někde přečíst návod, jak nainstalovat gnome (nechci celý desktop se všemi aplikacemi) do Ubuntu server 9.04 a taky jak ho potom spustit. Nenašel jsem nic, co by mě dotáhlo do zdárného konce.
Mám instalované gnome-core, instalace proběhla v pořádku. Aptitude show ukazuje několik instalovaných součástí gnome (panel, aplety, ikony, menu, sessions, compiz, daemon, terminal atd.), ale to zjevně ke spuštění nestačí. Nebo nevím jak se to spouští, pokaždé mě to hlásí Unknown job: gnome.
Díky

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Instalace gnome
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2009, 20:16:45 »
Pro zdárné dokončení instalace by Ti už měly chybět jen balíčky xorg a gdm. gdm si doinstaluje do init.d skriptů spouštěč přihlašovací obrazovky a gnome. Pokud to nefunguje, zkus ho spustit přes
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/gdm start
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

LBuzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: Instalace gnome
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2009, 21:44:11 »
už jsem na to taky přišel a momentálně už je mám instalované a řeším jiný problém, po přihlášení, během spouštění gnome hlásí nejprve:

Xsession: warning:xrdb command not found: x resources not merged

a vzápětí:

The panel ecountered a problem while loading
"OAFID: GNOME_FASTUserSwitchApplet"
« Poslední změna: 08 Května 2009, 22:18:54 od LBuzivatel »

LBuzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: Instalace gnome
« Odpověď #3 kdy: 08 Května 2009, 22:12:33 »
Už jsem se zbavil toho první hlášení, ještě zbývá to druhé.

V souvislosti s tím prvním hlášením bych chtěl objasnit jaký je v tomhle rozdíl:

xserver-xorg-core
xserver-xorg
xorg

... a taky co je v čem vnořené a jestli se to dá instalovat celé v jednom balíku.

Dík

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Instalace gnome
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2009, 22:28:04 »
V souvislosti s tím prvním hlášením bych chtěl objasnit jaký je v tomhle rozdíl:

xserver-xorg-core
xserver-xorg
xorg

... a taky co je v čem vnořené a jestli se to dá instalovat celé v jednom balíku.
http://packages.ubuntu.com/jaunty/xorg

The panel ecountered a problem while loading
"OAFID: GNOME_FASTUserSwitchApplet"
Odstraň si z panelu (nebo odinstaluj) fast-user-switch-applet, pokud ho nepotřebuješ.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

LBuzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: Instalace gnome
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2009, 14:28:50 »
jestli tomu dobře rozumím, tak stačí instalovat balík xorg a s ním se instalují i ty ostatní dva?

Já jen, že na jiném místě ve fóru jsem se právě dočetl a tím pádem dopustil chyby, že stačí instalovat gnome a s ním se instaluje i xserver-xorg. jenže to nefungovalo a tak jsem instaloval xserver-xorg jenže to taky nešlo protože jsem záhy zjistil,  že ještě potřebuji gdm. A nakonec, když to naběhlo s tou chybou, tak jsem zjistil, že musím instalovat xorg. Ono tam bylo řečeno více pitomostí.
« Poslední změna: 09 Května 2009, 14:31:28 od LBuzivatel »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Instalace gnome
« Odpověď #6 kdy: 09 Května 2009, 18:59:52 »
jestli tomu dobře rozumím, tak stačí instalovat balík xorg a s ním se instalují i ty ostatní dva?
Ano, protože to mají v závislostech, tedy pokud je už nemáš nainstalované. Vždycky, když si nejsi jistý, můžeš použít přepínač --dry-run, který Ti ukáže, co se bude dít, ale nic nenainstaluje, třeba takto (klidně vyzkoušej):
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --dry-run install xorg
Já jen, že na jiném místě ve fóru jsem se právě dočetl a tím pádem dopustil chyby, že stačí instalovat gnome a s ním se instaluje i xserver-xorg. jenže to nefungovalo a tak jsem instaloval xserver-xorg jenže to taky nešlo protože jsem záhy zjistil,  že ještě potřebuji gdm. A nakonec, když to naběhlo s tou chybou, tak jsem zjistil, že musím instalovat xorg. Ono tam bylo řečeno více pitomostí.
Máš odkaz na to vlákno? Věci se mění, kdysi to mohlo být jinak než dnes, nejsem takový pamětník. Já to vždycky instaluju v pořadí xorg → gdm → gnome-session, ale určitě to jde i jinak, např.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --no-install-recommends ubuntu-desktopkterý nainstaluje celý klasický ubuntu desktop, ale bez přídavných programů typu OpenOffice, zase možno vyzkoušet pomocí --dry-run.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

LBuzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: Máš odkaz na to vlákno?
« Odpověď #7 kdy: 09 Května 2009, 19:39:25 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.