Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nabídka: Vlastní balíčky pro Ubu 10.04 LTS 64-bit  (Přečteno 1851 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Nabídka: Vlastní balíčky pro Ubu 10.04 LTS 64-bit
« kdy: 16 Května 2010, 18:43:04 »
Vzhledem k dlouhodobé podpoře Ubuntu 10.04 LTS jsem znova obnovil debianizaci pro 64-bitovou platformu, kterou sám používám. Jednak proto, že existují programy, které nejsou v repozitářích, a které chci používat a druhák, některé programy v repozitářích sice jsou, ale nepracují optimálně a čistě jak bych potřeboval. Speciálně se to týká přehrávače MPlayer. Ten se sice již dále moc nevyvíjí, ale stále patří k těm dokonalým, alespoň podle mne, takže stojí za to se s ním zabývat. U tohoto přehrávače na mé platformě dochází k chybě v obraze, kdy se jakoby malinko horizontalně posouvaly snímky podle dramatičnosti scény. Třeba v půlce obrazu na výšku dojde k dočasnému posunu o pár bodíků. Dělalo to jak na Intelovské nativní grafice této desky (viz níže) tak i když jsem nasadil ATIRadeon HD4670 a to jak z nativního Ubuntu repozitáře, tak i z Medibuntu. No tak jsem to přelomil ze zdrojů Medibuntu a přidal další fíčurky, speciálně vidix pro Radeon. Dále se vyskytovala ještě další chybka, když jsem spustil film, začalo to lupancem ve zvuku. Přelomením jsem obě tyto chyby odstranil a nyní u mne funguje na jedničku.
Dále tam jsou i balíčky a jejich závislosti převzaté z jiných zdrojů, to dělám proto, abych nemusel mít "tisíce" zdrojů, občas se stane, že některý nefunguje atd. Takže kromě zdrojů Ubuntu a Medibuntu mám svůj vlastní a je to.
No a aby ta práce byla lépe využita, nabízím vám ty balíčky ke stažení, viz odkaz dole v podpisu, k vyzkoušení případně k používání. Postupem času podle potřeb budu ten archívek rozšiřovat tak, jako jsem to dělal kdysi pro Hardy Herona  ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Nabídka: Vlastní balíčky pro Ubu 10.04 LTS 64-bit
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2010, 22:36:48 »
Nějaký postup, jak na to vlastními silami?
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.