Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Místo na Disku  (Přečteno 1389 krát)

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Místo na Disku
« kdy: 17 Prosince 2016, 15:46:27 »
Ahoj,

mám rozdělen disk na 3 části - Windows 10 + D: (tedy disk na data zformátovaný jako NTFS) a druhý disk na Linux Ubuntu. Bylo by možné část disku D: přesunout do Linuxu tak, abych nemusel nic přeinstalovávat apod.? Vzít třeba 30 GB z dat a zvětšit část, na kterém je Ubuntu?
« Poslední změna: 17 Prosince 2016, 15:50:04 od Kos112567 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Místo na Disku
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2016, 16:11:01 »
Ano, je to možné - použij editor oddílů GParted z live Ubuntu. Zdůrazňuji z nabootovaného live Ubuntu.

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Místo na Disku
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2016, 16:35:15 »
Ok, díky moc za odpověď. Ihned co rozjedu Ubuntu, tak to vyzkouším, s tím se pojí druhá moje otázka...

Restartoval jsem PC a při přihlášení mi zmizel launcher a horní nabídka (s hodinami, baterkou apod.). Chvilku jsem hledal tady na fóru a když jsem chtěl zkusit spustit příkaz

Kód: [Vybrat]
sudo apt install unity
(viz toto téma http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=68118.msg488584#msg488584)

Tak mi to vyhodí nějakou chybovou hlášku, že jsou některé balíky v chybovém stavu (viz https://drive.google.com/file/d/0B859nptdnI1VYkE3b0hJX0daNEk/view?usp=sharing).
Nevěděl by jsi co s tím? :(


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Místo na Disku
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2016, 17:47:42 »
Oprav balíky (v Synaptic). Tento stav není normální a nenastane rozhodně sám od sebe - zpytuj svědomí co jsi se systémem prováděl. Než hledat nápravu (na to zřejmě tvoje síly stačit nebudou), přeinstaluj to.
A pro příště si udělej zálohu OS (např. Clonezilla) pokud tě tedy nebaví pořád dokola přeinstalovávat...

WeltRaum

  • Host
Re:Místo na Disku
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2016, 19:46:03 »
....Restartoval jsem PC a při přihlášení mi zmizel launcher a horní nabídka (s hodinami, baterkou apod.). Chvilku jsem hledal tady na fóru a když jsem chtěl zkusit spustit příkaz

Kód: [Vybrat]
sudo apt install unity
(viz toto téma http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=68118.msg488584#msg488584)
.....
Použiť riešenie z 3 roky starého vlákna nie je rozumné riešenie, keďže v Ubuntu sa s vyššou verziou niektoré  problémy riešia odlišne. Vyskúšaj prepnutie do virtuálnej konzoly (obyčajne tlačidlá CTRL + ALT + F1 až F6 - uvidíš, ktorá kombinácia zaberie) a daj tam príkazy na rest Unity:
Kód: [Vybrat]
gsettings reset-recursively org.compiz
setsid unity
unity --reset-icons
Ukonči virtuálnu konzolu tlačidlami CTRL + ALT + F7 a odhlás sa prípadne reštartuj PC.

Kos112567

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Místo na Disku
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2016, 20:35:34 »
Kouknul jsem se do historie Synapticu a tam bylo napsáno:

Citace
Včetně konfiguračních souborů byly odebrány následující balíky:
compiz

Byly odebrány následující balíky:
ubuntu-desktop
unity
unity-tweak-tool

Tak jsem postupně tyto balíky zase nahodil (unity poprvé nešlo nainstalovat, ale pak už jo) a teď je to již v pohodě!! Už jsem se lekl, že notebook zase budu muset přeinstalovat
Takže kdyby někdo měl tenhle problém, tak zkuste tohle ;)

Já oběma děkuju a ihned si jdu vytvořit záloha OS , nebo zase něco pokakám a už to nedám dohromady! :D


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.