Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návrh plakátu/inzerátu  (Přečteno 47572 krát)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #50 kdy: 17 Září 2007, 20:44:38 »
Rixx: Díky za překlad, jen by to chtělo trošku upravit ten text v odstavci dole, aby tolik nezasahoval do loga Ubuntu. Taky myslím máte místo pomlčky (–) znak spojovníku (-). Dále ve sloganu je použita ligatura mezi "f" a "t" (ſt) ve slově "software", měla by se tedy objevit i dole v textu.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #51 kdy: 17 Září 2007, 20:50:40 »
Citace: dratenik
Rixx: Díky za překlad, jen by to chtělo trošku upravit ten text v odstavci dole, aby tolik nezasahoval do loga Ubuntu. Taky myslím máte místo pomlčky (–) znak spojovníku (-). Dále ve sloganu je použita ligatura mezi "f" a "t" (ſt) ve slově "software", měla by se tedy objevit i dole v textu.
No prvý krát som niečo robil v Inkscape. Ako na tu ligaturu?

http://rixx.ic.cz/plagat.svg

ja som to písmo aj troška zmenšoval lebo po slovensky mi to tam nevošlo. Ak by som Vás mohol poprosiť upravte to podľa vašich predstáv a dajte niekde výsledok aj svg. Nech môžem tlačiť.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #52 kdy: 17 Září 2007, 21:12:27 »
Tak som to skúsil. Až na tú pomlčku by to snáď aj mohlo byť.
http://rixx.ic.cz/plagat1.png

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #53 kdy: 17 Září 2007, 21:34:40 »
Citace: Rixx
Tak som to skúsil. Až na tú pomlčku by to snáď aj mohlo byť.
http://rixx.ic.cz/plagat1.png
no pekne pekne. samozrejme som nikam nevolal, ale aj tak by som s finálnou verziou "software" ešte počkal. akurát pre zmenu to už nie je "linux for human beings", ale "linux pro lidi" :)
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #54 kdy: 17 Září 2007, 21:41:29 »
Já to v klidu upravím, o to nejde. Ligatury, pomlčky a další typografické vychytávky najdete v Aplikace -> Příslušenství -> Mapa znaků. Bohužel tam nejsou zrovna moc pohromadě, ale když dáte v nabídce Zobrazit -> Podle boku Unicode, najdete většinu toho v kategoriích "Obecná interpunkce" a "Abecední formy prezentace". Co, kdy, kde, jak a proč používat (a nepoužívat) je hotová věda (kterou rozhodně na 100% taky neovládám).

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #55 kdy: 17 Září 2007, 22:25:48 »
Som zvedavy ako o nakoniec dopadne. Ten navrh s tucniakom sa mi celkom pacil, tieto posledne sa mi zda, ze maju moc silne ziarenie. A potom namiesto tych ikon by to chcelo obrazky aplikacii - Firefox, Gimp, OO, Mplayer (alebo nieco podobne), xmms (alebo zase nieco podobne), Gnome-commander. Pripadne este pootocenu kocku, aby sa ukazal Beryl/Compiz ze co dokazu. No a potom by sa to mohlo blizit k tomu co som chcel ja ako plagat na stenu do predajne v niektorej z minulych tem.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #56 kdy: 17 Září 2007, 22:44:38 »
2 dratenik
... "puntíky" docela dobré =)
... pořád mi tam nějak nesedí ty velikosti textů / loga / symbolů... co má být vlastně TO hlavní? ... vstup do světa svobodného softwaru? ... nezasvědcenému nic neříkající logo Ubuntu? ... legálně, bezpečně, zadarmo?
... to první a třetí je dáno na stejnou úroveň? (dle velikosti textu)... můj pocit" zkus ten vrchní text trochu zvětšit... alespoň tak, aby levá strana textu byla na společné "zarážce"- okraji jako ten drobný spodní text a na pravo aby končil na symetrické úrovni - stejná šířka "okraje" nalevo a napravo...  

Zkusme tady trochu pohovořit o tom, co je TO hlavní, co má plakát říci... ta grafika to pak bude "jenom" vyjadřovat =)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #57 kdy: 17 Září 2007, 23:00:31 »
Teď mě vlastně napadlo - neměl by plakát pro veřejnost říct hlavně něco jako "OPERAČNÍ SYSTÉM" (s prohlížečem, kancelářským balíkem, přehrávači,...) legálně, bezpečně, zadarmo. To je totiž zmíněno až dole... Takhle by si mohl každý stáhnout OOo, Firefox, Gimp, VLC player,... pro windowsy;)
Jak řekl jeden můj kamarád v souvislosti s Ubuntu "No na to, že jsem ještě nedávno netušil, že existuje jiný operační systém, než windows" - a to není úplný neznacomp. Myslím, že dost lidí je na tom podobně jako (byl) on.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #58 kdy: 17 Září 2007, 23:45:26 »
Miko10: Tučňák bude samostatná verze. Zář jsem mezi verzemi neměnil (zkoušel jsem s ní různě hýbat, ale nejvíc mi sedí tak, jak je). Obrázky a aplikací (plus asi compiz fusion) budou třetí, samostatná verze. Jedno po druhém.

Jony: Ještě jednou díky za nápad s puntíky. Co se ostatního týče, zkuste prosím prosím když tak udělat vlastní modifikaci (třeba včetně obsahu) a lípnout ji sem, ať všichni víme, co máte přesně na mysli.

3m9d: Text plakátu je z velké části převzatý z www.ubuntu.cz, protože byl (a je a asi i bude) problém se obecně shodnout na tom, co by tam přesně mělo být.

Ještě jednou všechny prosím: Máte-li vlastní představu, pokuste se ji realizovat a ukázat ji tady ostatním. Není to až tak těžké, prostě upravte moje SVG verze v Inkscape a vyexportujte do PNG. Vzrůstající požadavky prostě nestíhám plnit, nemluvě o tom, že nikomu z vás přímo do hlavy nevidím.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #59 kdy: 17 Září 2007, 23:59:37 »
dratenik: Proti textu samotnému nic nemám! Ten mi přijde dobrý a výstižný, ale pro člověka neznalého linuxu a ubuntu: Plakát. O svobodném softwaru. Nějaké logo a ikonky. Prý internet, kancelář, atd. A je to zdarma a legálně. Super:) Toť první "nazastavovací" dojem. A podle mě by se už v něm mělo do povědomí dostat, že je to především operační systém...
edit: nějak takhle, pochopitelně uhlazeněji, možná přeházet texty atd.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #60 kdy: 18 Září 2007, 01:00:53 »
3m9d: Díky za ukázku. Nejsem si ale moc jistý, jestli to „se vším, co potřebujete“ si opravdu můžeme dovolit tvrdit (objevuje se to vlastně i dole v oficiálním textu). I to „žádná omezení“ jsem myslel spíš ve vztahu k různým pofidérním licencím a koncovým ujednáním. Co když ale případný uživatel potřebuje provozovat třeba AutoCAD, nebo nějakou jinou na Linuxu nerozběhnutelnou aplikaci? Pak je to docela silné (a zavádějící) tvrzení.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #61 kdy: 18 Září 2007, 01:13:44 »
Ano, taky jsem nad tím dlouho přemýšlel a na této formulaci opravdu netrvám, jen tak nějak cítím, že něco by za "Operační systém" být mělo... Vlatně klidně i "Operační systém Ubuntu (linux)".
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

fritzek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #62 kdy: 18 Září 2007, 03:31:51 »
Jenom drobna poznamka. Na konci bych trochu zmenil poradi, moc se mi nelibi, jak je tam oddelen spyware a viry. Spis bych to napsal: "Zadne viry. Zadny spyware. Zadna omezeni"
P4 2.94GHz / 1024MB RAM / NVidia 6600 256MB / 80GB Seagate / DVB MSI Megasky / Leadtek Winfast 2000 / LENNY
NB Centrino Duo / 1024MB RAM / Intel 945GM / Intel wifi 3945ABG / Intel ethernet 100 VE

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #63 kdy: 18 Září 2007, 09:41:12 »
Rixx: tak jazykovedný ústav mi odpovedal, že softvér je už zdomácnelé slovo (vo všetkých slovníkoch a príručkách) a teda by bola chyba, ak by sme napísali software. ak teda chceme učiniť slovenšine zadosť, musíme dať "vstúpne s nami do sveta slobodného softvéru" a "softvér na tvorbu dokumentov". ach jaj.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #64 kdy: 18 Září 2007, 10:11:17 »
fritzek: Díky, změním to. Vypadá to tak opravdu lépe.

dumi: Tak u nás software ještě natolik nezdomácněl. Ale v slovenštině mne to nijak zvlášť za uši netahá, to bych asi musel být rodilý mluvčí, abych rozpoznal všechny nuance. No ale když to tvrdí jazykovědný ústav, tak to tak asi opravdu má být...

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #65 kdy: 18 Září 2007, 10:26:22 »
Tak ta poslední verze (a ostatně i ta předposlední -- s jiným fontem) je perfektní... Ještě by to chtělo někoho ochotného, co to bude tisknout v dobré kvalitě ve formátu alespoň A3 a kampaň může začít ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #66 kdy: 18 Září 2007, 16:43:41 »
Já osobně bych řekl, že software zdomácněl už i u nás, takže bych i do české verze napsal "svobodného softwaru". Podle Ústavu pro jazyk český se totiž koncové nevyslovené e odsouvá, viz http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#sw

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #67 kdy: 18 Září 2007, 17:45:23 »
Vico.B: Počkááát ještě nic netisknout, ještě to není úplně hotový! Ale už je to blízko. :)

shaman: Díky, změním to na „softwaru“.

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #68 kdy: 18 Září 2007, 22:36:04 »
... tak, tak... softwaru, také jsem to tak cítil =)

... ta práce od 3m9d s dominancí textů atd, to je to, co jsem měl na mysli....

2 dratenik ... dělám v Corelu a Inkscape má "trochu" jiné ovládání... bude-li čas o víkendu, tak se buď rychle naučím Inkscape nebo to přes nějaký formát přetáhnu do Corelu a zpět... a hodím sem výsledek =)... ono něco "doťuňťávat" v prostředí, které nemáš v malíku (vychytávky)...noo nic moc

... myslím si, že "běžné" lidi osloví zejména operační systém a kancelářský balík....legálně zdarma... slibujme opravdu TO, co zcela splníme... spousta "obyčejných" lidí, a živnostníků to ocení... dost bylo splasknuté bubliny Wow nebo lol =D

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #69 kdy: 19 Září 2007, 11:41:04 »
Jony: a hlavně lidi ocení, že v linuxu není potřeba instalovat a starat se o nějaké antivirové programy, antyspywary a firewally.
Většina lidí tomu moc nerozumí a určitě je to štve, že musí kupovat další věci aby mohli používat svůj koupený systém a většinou je jak antiviry tak firewalli s něčím otravují...

V linuxu samozřejmě viry jsou taky.. ve wine :-D  (kolega na jabberu mi otom psal, že se mu tam nějakej dostal :-D )

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #70 kdy: 19 Září 2007, 12:02:07 »
Moc pěkný :) Jen ten Tux mi tam vadí, ale s vysvětlením o pár stránek < tam, celkem beru.
Horší je, že se to logo nemůže takhle nikde objevit jako reklama - porušilo by to trademark policy. Na směs Ubuntu loga a Tuxe má Canonical poměrně jednoznačnej názor - buduje vlastní branding.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #71 kdy: 19 Září 2007, 19:36:38 »
... dobré ráno Jendo =)... od toho Tuxe se již upustilo...

2 Czario ... to jsi trochu přestřelil ne? ... nebuď demagog.. zkus se podívat, jaké je výchozí nastavení firewallu v Ubuntu... možná se budeš divit =), ve WXP SP2 si to můžeš také nastavit (to, že nelze nastavit, co bude posílat ven nechme stranou...)... prostě problém je v tom, že systém instaluje BFU =)
Problém woknařů je v tom, že se v 95% přihlašují/pracují jako admin!! a ani ten "primitivní" firewall nenastavují... jinak ten systém je bezpečný (relativně jako vše)...
Štěstí linuxu je v tom, že většina userů nejsou BFU (zatím) a jelikož není tolik rozšířen, není ani tolik virů... představ si provozovat linux  jako root s "dobře" nastaveným firewall-em... asi dost podobné... prostě není to demagogicky "bílý a černý" OS =)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #72 kdy: 19 Září 2007, 20:17:23 »
Jenda: Škoda s tím Tuxem, pár lidem se to tu docela líbilo. Canonical ale docela chápu, že si to hlídá. Tak mne napadá, můžou se takhle vůbec používat ikonky z Tango projektu? Jdu to zjistit… (aby se to nakonec nemuselo ještě předělávat celý od základů :))

Jony, Czario: Myslím, že si můžeme bez ztráty kytičky dovolit tvrdit, že Ubuntu je bezpečný systém.

Jinak teď mě čeká pár náročných dnů, takže další verze s případnými úpravami ode mne očekávejte asi až po víkendu. Nijak se na to nespěchá (jestli jsem pochopil správně), tak to alespoň bude mít trošku čas uzrát.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #73 kdy: 19 Září 2007, 21:45:51 »
dratenik: mno s tím tuxem to může být jen jako verze pro stažení nebo co licence umožňuje s připomínkou, že se to nesmí použít jako reklama.. Ale když si to někdo hodí do pokoje jako plakát....

Jony: napíšu ti to do pošty ať tu neděláme off-topik.
Základní myšlenka byla, že když někdo nainstaluje ubuntu a bude ho používat, tak se nemusí o tyto 3 věci vůbec starat.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #74 kdy: 21 Září 2007, 02:02:53 »
Tak jsem jenom tak zkusil - ještě chybí náhledy a je tam navíc ten kruh, do kterého by přibývaly (je jen orientační). Chci jenom ukázat na jiném pozadí, jak by mohla také vypadat preference informací (podle mě), berte to jako nultý návrh, takový náčrt: http://www.klubklamovka.cz/casumalo/muzeum/ubuntu.png

Tak jsem nahodil řekněme první návrh - mě samotnému se to nějak extra nelíbí (něco mi na tom přijde špatně - ale nevím co...), ale uvítám ohlasy (kromě strohých "nic moc" "nelíbí" - to vim). Návrh stále slouží spíš jako alternativa, snažím se to udělat hlavně jinak než je tomu u dratenika (i když se mi jeho práce líbí).
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.