Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návrh plakátu/inzerátu  (Přečteno 47575 krát)

Mavi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #100 kdy: 19 Října 2007, 13:51:27 »
To legální se tám vážně nehodí  :) bez toho by to vypadalo líp... Nebo třeba Plnohodnotný operační systém zdarma :c)) to zní taky dobře  :P
Ubuntu 7.04, Windows XP, MOTHERBOARD: ASUS P5B Deluxe Wi-fi AP Edition, PROCESOR: Intel Core 2 Duo E6600, OPERAČNÍ PAMĚŤ: 2048MB RAM, GR.KARTA: NVIDIA GeForce 7600 GT, ZVUKOVKA: Soundmax HD Audio (integrovaná na MB)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #101 kdy: 19 Října 2007, 13:52:05 »
Skôr mám pocit že tu id o kombináciu slov "legálny" a "zdarma" v jednej vete čo nie je u iných OS zvykom ;)
« Poslední změna: 19 Října 2007, 13:54:06 od menganito »

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #102 kdy: 19 Října 2007, 15:30:31 »
Jaktože není? A co FreeBSD, OpenSolaris, namátkou? Myslím, že by reklama měla upoutat nějakou vyjímečnou vlastností produktu, ne v první řadě jeho cenou. Vždyť to působí jako "Lidl je levný!!!" Ano, všichni vědí, že tam mají hlavně šmejdy. GNU/Linux není zdarma a nemusí být ani levný, jak pro koho, podle jeho potřeb. Osobně bych se ve sloganu spíš zaměřil na svobodu než na cenu a hlavně na funkčnost, bezpečnost, jednoduchost a aplikace. "Legální systém zdarma" neříká nic, protože to je třeba i FreeDOS.
Promise her anything, but give her GNU.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #103 kdy: 19 Října 2007, 15:38:59 »
"Legální systém zdarma" neříká nic, protože to je třeba i FreeDOS.
No to je fakt, ale sú to základné charakteristiki Ubuntu, čo by ste navrhovali Vy?
Jaktože není? A co FreeBSD, OpenSolaris, namátkou?
Mieril som skôr na OS ktorý má majoritný podiel na trhu a v mysliach mnohých užívateľov je synonymom pre PC.

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #104 kdy: 19 Října 2007, 16:28:43 »
Citace
Mieril som skôr na OS ktorý má majoritný podiel na trhu a v mysliach mnohých užívateľov je synonymom pre PC.
Nevím co to může být. Že by DOS ??? ?
Citace
No to je fakt, ale sú to základné charakteristiki Ubuntu, čo by ste navrhovali Vy?
Plnohodnotný svobodný operační systém, nebo Svobodný operační systém pro všechny, nebo já nevím...
Promise her anything, but give her GNU.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #105 kdy: 21 Října 2007, 13:43:20 »
menganito: Shodneme se :)
oponenti: Nevím, koho znáte vy, ale já vím o dosti lidech, kteří ví o jediném operačním systému a buďto jej shání alternativně - nelegálně, nebo jej kupují. Pokud před nima začnu mluvit o Ubuntu nebo GNU/linuxu, tak se začnou ptát "Ale co to je?" - "Operační systém" - "A to je co?" ... A jediné východisko je říct, že je to místo Windows...
Pokud se někomu nelíbí "Legální operační systém zdarma", není snad nic snazšího, než stáhnout .svg a případně Inkscape a "slogan" přepsat - o tom, že je plnohodnotný, bezpečný atp. je v odstavci dole (Legální a zadarmo zaujme a bezpečnost a úplnost si snad přečtou...)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #106 kdy: 21 Října 2007, 18:46:02 »
Nechcete místo "legální operační systém zdarma", napsat něco důležitějšího. Legálnost přece není nic světoborného a zdarma lze dostat plno podřadností. Proč ve sloganu nevyzdvihnout nějakou přednost Ubuntu?
Legálnost je hodně důležitá. Firmy to jen uvítají.

Já si myslím, že firmy uvítají podporu a ta zdarma, pokud vím, není. Takže jestli má reklama směřovat na ně, tak spíš vyzdvihnout, že je k dispozici kompletní kancelářský balík aj tu podporu bych propagoval. V případě, že to bude určeno pro domácí použití není cena rozhodující, protože člověk PC neznalý si stejně koupí počítač s OS, protože mu to doporučí prodejce. Takže bych upřednostnil zaměřit se na lidi, kteří o tom již něco vědí a win je rozčiluje. Pak je výhodou jednoduchá instalace, ovládání a HW nároky atp.

Jinak se mi asi nejvíc zamlouvala verze http://disk.jabbim.cz/dl/b689759ebece3d297f67c6f01b298b63/471b7e53/jan.nekvasil@jabber.cz/plakat1.png
myslím, že jasně vystihuje výhody Ubuntu.

Třeba já jsem tu stále ještě nováčkem, proto mě tenhle plakát nejvíc chytil. Když sem v návalu vzteku (poté co mi o5 klekla wokna) zavítal na linux.cz, tak mě nejvíc zaujalo Ubuntu. Mělo nejsympatičtější web. Byl jednoduchý, přehledný a nepřeplácaný. A takový by měl být i plakát, dle mého názoru.

Ta verze s kostkou je vhodná spíš na web nebo do nějaké prezentace, ale jako reklama mě vůbec nesedí. Vůbec bych tomu nerozuměl, kdybych netušil o co jde.
« Poslední změna: 21 Října 2007, 19:02:51 od nezik »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #108 kdy: 22 Října 2007, 09:46:22 »
http://disk.jabbim.cz/jan.nekvasil@jabber.cz/plakat1.png
tak tahle verze se mi líbí nejvíc. Jestli se dohodnete, že by mohla být finální, zkusím domluvit nějakou slevu v tiskárně v UL, kde tisknu propagaci pro sebe. Ale asi to nebudu schopen zaplatit komplet (teda podle počtu). Můžu investovat do 3.000.-
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #109 kdy: 22 Října 2007, 14:40:48 »
Jsem rád, že se návrh líbí a půjde (možná) i do tisku.

Máme tedy poslední možnost změnit text, pokud nesedí nebo je zavádějící. Mne ta debata o tom všem posledně krapet vyčerpala, takže jsem do tohoto vlákna přestal přispívat (to rozhodně není myšleno na nikoho osobně, jen jsem prostě neměl dostatek času a sil – těžko se zavděčit všem). V podstatě, když to nebude oficiální, si tam může napsat každý co chce.

Nevím, jak si poradí v tiskárně s SVG z Inkscape, možná to bude chtít vyrastrovat na vyšší rozlišení (tak 300 DPI), pak ovšem si zase budou muset nějak poradit se CMYKem. Export do PDF končil myslím dost nešťastně. Chce to vyzkoušet.

Pokud máte s tiskárnou dobré vztahy a zkušenosti (hlavně s jejich DTP oddělením), jistě vám nějak nějak vyjdou vstříct.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #110 kdy: 22 Října 2007, 20:10:08 »
Nevím, jak si poradí v tiskárně s SVG z Inkscape, možná to bude chtít vyrastrovat na vyšší rozlišení (tak 300 DPI), pak ovšem si zase budou muset nějak poradit se CMYKem. Export do PDF končil myslím dost nešťastně. Chce to vyzkoušet.
a jak je na tom třeba export do eps nebo ai? koukal jsem že tam možnost je, ale nemám možnost si ai prohlídnout.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #111 kdy: 22 Října 2007, 20:35:47 »
Vyzkouším, dám vědět.

smejky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #112 kdy: 23 Října 2007, 09:59:34 »
http://disk.jabbim.cz/jan.nekvasil@jabber.cz/plakat1.png
tak tahle verze se mi líbí nejvíc. Jestli se dohodnete, že by mohla být finální, zkusím domluvit nějakou slevu v tiskárně v UL, kde tisknu propagaci pro sebe. Ale asi to nebudu schopen zaplatit komplet (teda podle počtu). Můžu investovat do 3.000.-

Super! :) Taky se mi moc líbí. Měl bych zájem asi o 5 kousků. Kolik bude stát jeden?
Ubuntu 8.04 Hardy Heron
AMD Athlon 64 3200+, 1024MB DDR2, nVidia GeForce 8600GS 256MB

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #113 kdy: 23 Října 2007, 10:08:31 »
[Super! :) Taky se mi moc líbí. Měl bych zájem asi o 5 kousků. Kolik bude stát jeden?
to záleží od tisknutýho počtu. Ale plná barva v A4 tak kolem 20,- (odhad pro 500ks offset)  Takže by bylo nejlepší kdyby mi případní zájemci poslali mejl s počtem kusů já to posčítám a aby se to neprotahovalo tak v pondělí tj. 29.10. zajdu do tiskárny a tam zistím termín dodání a výslednou cenu.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Konqueror

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Návrh plakátu/inzerátu
« Odpověď #114 kdy: 29 Října 2007, 18:59:03 »
praveze mne inkscape zvykne exportovat do pdf najlepsie. pri exporte do eps mi tam zostane cierna cmuha... ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.