Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 12.04.2 64 Firefox a hesla  (Přečteno 1554 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Xubuntu 12.04.2 64 Firefox a hesla
« kdy: 06 Června 2013, 12:08:17 »
Primárně používám Operu (12.15) méně často Firefox (21.0) a okrajově Chromium (Verze 25.0.1364.160).
U všech prohlížečů mám nastaveno, aby se NEPOUŽÍVALO pamatování hesel.

U Firefoxu jako jediného se mi však občas stává, že se nastavení "samo" změní a prohlížeč mi začne nabízet, zda si přeji heslo uložit. V nastavení je pak opravdu volba ukládání hesla zvolena, a já muším příslušnou volbu odzaškrtnout a uložit. Potom to nějakou dobu funguje. Nepřišel jsem co je příčinou (aktualizace?), ale většinou tak do deseti dnů při použití Firefoxu opět vyskočí hláška, zda si přeji heslo uložit a situace se opakuje. Napadá mě, zda se tak neděje po pádu, ale aplikace mi padají velmi, velmi zřítka, takže tuto variantu vylučuji. Další co by mohlo připadat v úvahu je virus, ale zatím jsem žádný pro Linux nepotkal, na druhou stranu je Firefox stále nejpoužívanější prohlížeč na platformě Linux, takže by to někoho mohlo lákat.

Setkal se takovýmto chováním Firefoxu někdo? Popřípadě jak jste to vyřešili?

Předem díky a přeji hezký den!

PS: počítač pužívám sám a nikdo jiný do něho nemá přístup, takže úmyslná změna nastavení třetí osobou nepřichází v úvahu.
« Poslední změna: 06 Června 2013, 12:10:09 od majakmp3 »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Xubuntu 12.04.2 64 Firefox a hesla
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2013, 00:23:40 »
nepotesim te, s timhle jsem se nesetkal, ale aktualizace za to asi nemuze, prototoze nastaveni se ti uklada do ~/

zkusils odskrtnout pamatovani hesla, povypinat vsechny instance a pak znova zapnout? zustalo to porad odskrtnute?

PS: muze to byt bug, byt tebou pogooglim...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Xubuntu 12.04.2 64 Firefox a hesla
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2013, 10:02:36 »
nepotesim te, s timhle jsem se nesetkal, ale aktualizace za to asi nemuze, prototoze nastaveni se ti uklada do ~/

zkusils odskrtnout pamatovani hesla, povypinat vsechny instance a pak znova zapnout? zustalo to porad odskrtnute?

PS: muze to byt bug, byt tebou pogooglim...

Jak jsem již uvedl, používám Firefox pouze v případech, když to nejde pres Operu, takže o nějakých instancích nemůže být ani řeči. Většinou se jedná o jedno okno a 2-3 záložky - po novém zapnutí to (pamatování hesel) zůstává odškrtnuté.
   O radu "strýčka Googla" jsem pochopitelně "žádal", dříve než jsem zadal dotaz na toto fórum, ale zdá se, že nikdo podobným problémem netrpí. Objevil jsem pouze jedno univerzální řešení, což je resetování Firefoxu - http://support.mozilla.org/en-US/kb/reset-firefox-easily-fix-most-problems.
Do toho se mi však zatím moc nechce, protože tak příjdu o doplňky a témátka.

PS: Udělal jsem pokus.
  • Otevřel okno Firefoxu, otevřel jsem 4 záložky (diit.cz, root.cz, zive.cz, seznam.cz)
  • Znovu jsem spustil Firefox - Otevřelo se okno s jednou prázdnou záložkou (mám nastaveno ať se otevírá tak, jak minule skončil)
  • Znovu jsem spustil Firefox - vyskočilo okno s jednou záložkou - seznam.cz
  • Každé další spuštění Firefoxu znamená otevření jednoho okna s jednou záložkou - seznam.cz
  • Pozavíral jsem všechna okna, a znovu Firefox spustil - k mému překvapení se otevřely 4 instance 1 se 4 záložkami tři další s jednou a načteným seznamem.cz
  • To celé jsem několikrát zopakoval, a vždy se po novém spuštění otevřelo tolik oken, kolik jsem jich před ukončením pozavíral.
  • Po restartu systému se však po spuštění Firefoxu spuští pouze jedna instance ve stavu naposledy otevřeného okna - Nyní je situace jiná. Otevřu čtyři okna jako v prvním případě, postupně je všechny zavřu a znovu spustím Firefox. Otevře se puze jedna instance - ve stavu toho posledního otevřeného okna (pamatování hesel zůstává stále nezvoleno - v tomto ohledu tedy zatím v pohodě).
  • JSEM ZMATEN!
:-X
« Poslední změna: 08 Června 2013, 22:51:59 od majakmp3 »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Xubuntu 12.04.2 64 Firefox a hesla
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2013, 12:44:40 »
fakt bych asi zkusil zazalohovat konfigurak ~./mozilla a jet nacisto.
zpet se muzes vratit vzdy.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.