Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?  (Přečteno 18203 krát)

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« kdy: 30 Září 2011, 21:51:03 »
priatelia linuxáci,
mám problém so spojazdnením internetu Magio od T-Com-u. Na zákazníckej linke mi vedeli poradiť len pre OS Windows a internetový prehliadač IExplorer. Bolo potrebné spusiť IE a tu vytvoriť novú konekciu (viď obrázok krok 1.), vybrať "Broadband (PPoE)" (viď obrázok krok 2.), zadať názov účtu a heslo (ktoré poslal T-Com v zmluve) (krok 3.). No a potom po spustení PC (s OS Win7) sa mi na začiatku automaticky spúšťa "Dialup connection" (viď obrázok krok 4.) kde doplním k prednastavenému účtu heslo a pokračujem cez [Connect] (krok 5.), no a nadviaže sa spojenie s Magio internetom. Idem z notebooku (s OS Win7) cez WiFi na router (kde je tento účet/heslo nastavené tiež) a z neho už potom drátom do internetu.

Problém mám ale na inom notebooku, kde mám Linux (Ubuntu 10.04). Tu mám len "Firefox" a tam žiadne takéto nastavenie neviem nájsť. S týmto notebook-om sa pripojím cez WiFi na (ten istý) router (connection established, signal 100%), ale na internet sa neviem dostať (nenačíta žiadnu stránku).

Čo a kde mám urobiť v Linuxe aby som takúto (vyzerá to, že potrebnú) konekciu vytvoril?


[attachment deleted by admin]

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2011, 22:18:27 »
Co se podívat sem?

https://help.ubuntu.com/community/ADSLPPPoE

A nebo zkusit nastavit přes network managera, předtím
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install pppoe
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2011, 23:03:56 »
Čo to máš za router? Ja mám takisto magio pičovinu (ospravedlnujem sa za vulgarizmus, ktorý ma ale teraz opodstatnenie) a všetko mi fungje out of box.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2011, 23:10:35 »
Čo to máš za router? Ja mám takisto magio pičovinu (ospravedlnujem sa za vulgarizmus, ktorý ma ale teraz opodstatnenie) a všetko mi fungje out of box.
router je Cisco LinkSys, ale on funguje. Na paralelnom notebook-u (s OS Win7) a s tým istým router-om a drátom od T-Comu, mi to fachčí. Akurát na tomto Ubuntu notebook-u ešte mi dačo chýba nastaviť (cez WiFi sa k router-u pripojí, ale z netu nestiahne žiadnu stránku, nič).

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2011, 08:50:54 »
Mozes dat presny nazov toho routeru? Co pozeram tak t-com ponuka DSL Wi-fi router D-Link DSL-2641R, Wi-fi router Belkin N+.
Nieco z nazvom Cisco LinkSys tam ma iba IP telefony.Tiez mam skusanost ze u t-com sa vsetko nastavilo v routri a ubuntu sa pripajalo uz iba ako k beznym zariadeniam.
P.s aky program od nich mas?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2011, 20:15:31 »
Mozes dat presny nazov toho routeru? Co pozeram tak t-com ponuka DSL Wi-fi router D-Link DSL-2641R, Wi-fi router Belkin N+.
Nieco z nazvom Cisco LinkSys tam ma iba IP telefony.Tiez mam skusanost ze u t-com sa vsetko nastavilo v routri a ubuntu sa pripajalo uz iba ako k beznym zariadeniam.
P.s aky program od nich mas?
nie, router nie je od T-Comu. Mal som nejaký od predchádzajúceho providera, tak ho chcem využiť (s Windows-ami funguje!). A prográm sa tuším volá "Magio internet Optik".

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2011, 21:46:07 »
Pozri sa sem.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2011, 22:16:05 »
Pozri sa sem.
nie, neverím, že problém je v nastavení router-a. Ten istý WiFi router (aj s nastavením a s pripojením T-Com internet) používam s iným notebook-om (s OS Windows7) a tam mi internet ide. Musel som na ňom ale (podľa rady z call centra) nastaviť DSL konekciu (viď prvá sada pripojených obrázkov v prvom príspevku tejto témy).
A ten druhý notebook (s OS Ubuntu) sa konektuje na ten WiFi router (=connection established), ale ak spustím na ňom browser, tak nezobrazí sa žiadna stránka a tvári sa ako keby nebol k sieti vôbec pripojený.
Myslím si preto, že je potrebné tiež (rovnako ako vo Windows) vytvoriť na PC nejakú konekciu (alebo nastavenie) pre pripojenie k DSL od T-Comu (aj so zadaním account/password) a po pripojení (konekcii) cez WiFi na router, spustiť (aktivovať) potom toto nastavenie.

PS: na routeri som nastavil mód "PPPoE" a k nemu nastavil account/password.

PS2: alternatíva - ak sieťový kábel (s net-om) pripojím priamo (vynechám router) do notebooku č.1 (s OS Windows) tak internet "fachčí". Ak ho však pripojím (vynechám router) na notebook č.2 (s OS Ubuntu) tak nezobrazí žiadnu stránku a tvári sa, že žiadne pripojenie do netu nemám.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2011, 22:40:14 »
Prepáč ten link je od veci :D...a cez webové rozhranie sa ti nedá nastaviť nič? Myslím ako to má väčšina routerov, že sa cez prehliadač pripojíš k routeru pomocou IP adresy.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2011, 12:09:30 »
No ty *censored*... Naprosto nechápu???

Tak se proboha podívej, jaký máš ve windows IP adresy, jestli je tam DHCP nebo statická IP ???...To bys potom ten router používal spíš jako switch, když by ses musel z každýho pc přihlašovat k připojení internetu..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2011, 12:14:57 »
No ty *censored*... Naprosto nechápu???

Tak se proboha podívej, jaký máš ve windows IP adresy, jestli je tam DHCP nebo statická IP ???...To bys potom ten router používal spíš jako switch, když by ses musel z každýho pc přihlašovat k připojení internetu..
Keby mal statickú IP tak sa asi neprihlási. Skôr si myslím, že ten router má možnosť prenechávať overovanie(prihlasovacie údaje) klientovy. V nastaveniach toho pekelného stroja by to malo ísť spraviť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2011, 12:28:57 »
No ty *censored*... Naprosto nechápu???

Tak se proboha podívej, jaký máš ve windows IP adresy, jestli je tam DHCP nebo statická IP ???...To bys potom ten router používal spíš jako switch, když by ses musel z každýho pc přihlašovat k připojení internetu..
Keby mal statickú IP tak sa asi neprihlási. Skôr si myslím, že ten router má možnosť prenechávať overovanie(prihlasovacie údaje) klientovy. V nastaveniach toho pekelného stroja by to malo ísť spraviť.

Chceš říct, že k připojení od T-Comu se musím z každýho PC zvlášť logovat přes ten protokol??? No to snad ne, to bych jim to pěkně vrátil, ať si to strčí do censored... Jak by to potom vypadalo s IP adresami? To by všechny ty počítače měli veřejnou? To snad ne, tady bude problém asi někde úplně jinde...

Nemá to fungovat spíš tak, že se "zaloguje" pouze ten modem/router, za kterým on má svůj CISCO router se svojí vnitřní sítí, do které si může připojit co chce a kolik toho chce?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2011, 12:30:26 »
No ty *censored*... Naprosto nechápu???

Tak se proboha podívej, jaký máš ve windows IP adresy, jestli je tam DHCP nebo statická IP ???...To bys potom ten router používal spíš jako switch, když by ses musel z každýho pc přihlašovat k připojení internetu..
Keby mal statickú IP tak sa asi neprihlási. Skôr si myslím, že ten router má možnosť prenechávať overovanie(prihlasovacie údaje) klientovy. V nastaveniach toho pekelného stroja by to malo ísť spraviť.

Chceš říct, že k připojení od T-Comu se musím z každýho PC zvlášť logovat přes ten protokol??? No to snad ne, to bych jim to pěkně vrátil, ať si to strčí do censored... Jak by to potom vypadalo s IP adresami? To by všechny ty počítače měli veřejnou? To snad ne, tady bude problém asi někde úplně jinde...

Nemá to fungovat spíš tak, že se "zaloguje" pouze ten modem/router, za kterým on má svůj CISCO router se svojí vnitřní sítí, do které si může připojit co chce a kolik toho chce?
Skôr bude problém medzi klávesnicou a stoličkou. Neviem ako to má vyriešené.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #13 kdy: 05 Října 2011, 13:10:51 »
Skôr bude problém medzi klávesnicou a stoličkou. Neviem ako to má vyriešené.

to určite, ale neviem si s tým poradiť. Skúsim to zhrnúť ešte raz:
- mám pripojenie od T-Comu (Magio Internet Optik)
- sieťový drát z terminálu (Magio-vského) ide do obyčajného router-a (Cisco LinkSys) (všetko v byte, žiadne komplikované, serverové/firemné riešenia)
- na routri som nastavil: PPPoE a zadal meno a heslo (ktoré mi poskytli z T-Comu, na prístup k netu) (nastavené cez PC č.1 cez webový browser a IP adresu tohto routra (prepojený sieťovým káblom))
- sieťový kábel medzi PC č.1 a routrom odpojený
- k tomto routru teraz idem cez WiFi z PC č.1, na ktorom mám Windows 7
- na PC č.1 som nastavil (podľa rád z Magio Call centra) cez browser (IE) cez "Tools - Internet options > Connections" novú konekciu "XY" (typ: Broadband PPPoE) kde je nastavené v časti "Dialup settings" meno a heslo (ktoré mi poskytli z T-Comu, na prístup k netu)
- ak sa chcem pripojiť na internet, spustím WiFi konekciu na spomínaný router (spojí sa cez WiFi) a potom vytvorenú konekciu "XY" a - internet fachčí
- na PC č.2 s OS Ubuntu spustím WiFi konekciu (nastavenú na spomínaný router), spojí sa (connection established)
- ak na PC č.2 chcem nejakú URL, nezobrazí ju v browseri (Firefox)

no skúste prosím pomôcť.
Ja mám pocit, že nestačí mať v routri nastavené PPPoE, meno a heslo a už len cez WiFi prepojenie sa dostávať z PC na internet, ale je potrebné ešte aj v PC mať nastavenú konekciu (typu Broadband PPPoE) a okrem pripojenia WiFi (medzi PC a routerom) je potrebné spustiť aj (na PC) konekciu "broadband PPPoE" (tak ako to spúšťam na PC č.1 s OS Windows).

Dnes to skúsim nastavovať znova, podľa doterajších rád a info, čo ste mi tu, priatelia poskytli. Ak sa podarí dám vedieť. Inak sa budem pýtať. :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #14 kdy: 05 Října 2011, 13:34:32 »
- na routri som nastavil: PPPoE a zadal meno a heslo (ktoré mi poskytli z T-Comu, na prístup k netu) (nastavené cez PC č.1 cez webový browser a IP adresu tohto routra (prepojený sieťovým káblom))

To nahoře fajn, ale ten krok z další citace fakt nechápu, když je to za routerem.

- na PC č.1 som nastavil (podľa rád z Magio Call centra) cez browser (IE) cez "Tools - Internet options > Connections" novú konekciu "XY" (typ: Broadband PPPoE) kde je nastavené v časti "Dialup settings" meno a heslo (ktoré mi poskytli z T-Comu, na prístup k netu)


Jímá mně hrozné tušení, že onen Cisco Linksys nebude router, ale ADSL modem, který má na sobě samozřejmě switch,  takže v propojení ONT<-->Cisco Linksys<-->PC1 funguje prostě jako propojovadlo. Jaký přesně je to typ? Je to nějaký z těchto?

http://www.alza.cz/linksys/v1565.htm?kampan=adw1_vyrobci_ostatni-vyrobci&gclid=CJGf4uy30asCFYTwzAodfRDYVw
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #15 kdy: 05 Října 2011, 13:40:01 »
Zde je pěkný návůdek, pakliže opravdu vlastníte router, ne modem  ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #16 kdy: 06 Října 2011, 10:40:31 »
vykonaný ďalší pokus (tento už spolovice úspešný):
- prepojil som PC č.2 (s OS Ubuntu 10.10) káblom s router-om (Cisco LinkSys)
- spustil som v "Root terminal" príkaz:
Kód: [Vybrat]
root@myPC:/home/ja# sudo pppoeconf- a spustila sa v terminále utilita, ktorá zoskenovala a našla dostupné ethernet zariadenia:
eth0, eth2,pan0
- v ďalšom kroku skenuje "PPPoE Access Concentrator", potom vyskočila hláška (Většina lidí užívajícich běžné poskytovatele vytáčeného připojení preferuje ve své konfiguraci volby "noauth" a "defaultroute" a odstraňuje "nodetach". Má být nastavení zkontrolováno a tyto volby případne změněny?) -> [Ano].
- následne vložené username a heslo (ktoré poskytol T-Com ako poskytovateľ DSL pripojenia).
- vyskočila hláška (You need at least one DNS IP address to resolve the normal host names. Normally your provider sends you addresses   of useable servers when the connection is established. Would you like to add these addresses automatically to the list of nameservers in your local /etc/resolv.conf file?) -> [Ano]
- a ďalšia hláška (Many providers have routers that do not support TCP packets with MSS higher than 1460.   Usually outgoing packets have this MSS when thay go through one real Ethernet link ... Should pppoe clamps MSS at 1452 bytes? ((if you still get problems described above, try setting to 1412)) -> [Ano]
- ďalšia hláška (Vaše PPPD je teď nakonfigurováno. Chcete navázat připojení při bootu?) -> [Ano]
- a hláška (Now, you can make a DSL connection with "pon dsl-provider" and terminate it with "poff". Would you like to start the connection now?) -> [Ano]
- a posledná hláška (The DSL connection has been triggered. You can use the "plog" command to see the status or "ifconfig ppp0" for general interface info.) -> [OK]
- naspäť do terminálu
- po reštarte PC č.2 existuje DSL konekcia, ale ostatné existujúce konekcie sú neprístupné (nedajú sa spustiť), niektoré sa dokonca stratili
- po nakonektovaní cez DSL konekciu, je prístupný internet. Ale to stále idem cez kábel. Wifi (wireless) konekciu nie je možné vybrať a spustiť. Všetko ako keby "okupovala" vytvorená a používaná DSL konekcia.
- ak som po reštarte, skúsil DSL konekciu vypnúť a najprv sa pripojiť cez wireless konekciu na router, to sa mi podarilo (connecion established, router som videl, dostal som sa na neho) ale internet nešiel. A podobne už sa nedala spustiť DSL konekcia.

Je teda možné mať aktívnu iba jednu z konekcií, buď DSL konekciu a ísť na router cez kábel, alebo mať WiFi konekciu, cez ktorú sa dosanem na router, ale ďalej na internet nie.

PS: na routri mám nastavené: PPPoE, a zadané username/heslo (od providera DSL internetu).

beer

  • Host
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #17 kdy: 06 Října 2011, 11:19:14 »
Co to děláš za čachry, fakt nechápu. Jestliže máš router a modem, parametry připojení k operátorovi máš nastavit jen na modemu, nikoliv na routeru. Router máš nastavit jen tak, aby se připojil k modemu (ve výchozím nastavení se ti na 99 % připojí), žádné PPoE a podobný kraviny. Dále máš nastavit router tak, aby si ho mohl bezpečně používat, to znamená zvolit jméno sítě, heslo, wpa2 aes a třeba i filtrování přes mac adresy. Na routeru ani na pc nepotřebuješ nastavovat žádné ppoe. Modem si nastav dle operátora, router uveď do továrního nastavení, jen nastav zabezpečení wifi sítě a heslo k administraci. Nech si DHCP (bude tam určitě jako výchozí) a nastav automatické získání ip adresy (pokud náhodou nemáš) na pc a bude to fungovat OK.
« Poslední změna: 06 Října 2011, 11:40:26 od beer »

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #18 kdy: 06 Října 2011, 14:48:26 »
Co to děláš za čachry, fakt nechápu. Jestliže máš router a modem, parametry připojení k operátorovi máš nastavit jen na modemu, nikoliv na routeru. Router máš nastavit jen tak, aby se připojil k modemu (ve výchozím nastavení se ti na 99 % připojí), žádné PPoE a podobný kraviny. Dále máš nastavit router tak, aby si ho mohl bezpečně používat, to znamená zvolit jméno sítě, heslo, wpa2 aes a třeba i filtrování přes mac adresy. Na routeru ani na pc nepotřebuješ nastavovat žádné ppoe. Modem si nastav dle operátora, router uveď do továrního nastavení, jen nastav zabezpečení wifi sítě a heslo k administraci. Nech si DHCP (bude tam určitě jako výchozí) a nastav automatické získání ip adresy (pokud náhodou nemáš) na pc a bude to fungovat OK.
mám iba router, do ktorého pripájam sieť z Magio-boxu (služba Magio internet optik od T-Comu), žiadny modem. Ak vynechám router a idem priamo do PC (s Ubuntu) kde spustím vytvorenú DSL (broadband) konekciu všetko fachčí. Ak idem cez router a odtiaľ kablom do PC, tiež to funguje. Ale chcel by som vynechať sieťový kábel medzi routerom a PC a ísť cez WiFi, ale to je problém.
A pritom iné PC s Win7 mi takto (cez WiFi) funguje.

beer

  • Host
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #19 kdy: 06 Října 2011, 15:19:39 »
A ten magio box je co, když to není modem?

Jestli je potřeba se připojovat přes ppoe, tak si to nastav tedy na tom routeru, ale máš to nějak špatně, protože ti do lan neroutuje. Takto se nikdy nepřipojíš přes wifi, potřebuješ, abys ten router měl nastavený skutečně jako router. Nejsem síťař, takže ti moc neporadím, máš ale určitě něco špatně přímo na tom routeru. V pc nemáš co nastavovat ppoe, pokud je to skutečně router, tam můžeš (ale nemusíš) nastavit akorát masku sítě, bránu, a případně ip adresu. Router má u tebe fungovat jako NAT, což asi nefunguje.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #20 kdy: 06 Října 2011, 15:43:58 »
A ten magio box je co, když to není modem?

Jestli je potřeba se připojovat přes ppoe, tak si to nastav tedy na tom routeru, ale máš to nějak špatně, protože ti do lan neroutuje. Takto se nikdy nepřipojíš přes wifi, potřebuješ, abys ten router měl nastavený skutečně jako router. Nejsem síťař, takže ti moc neporadím, máš ale určitě něco špatně přímo na tom routeru. V pc nemáš co nastavovat ppoe, pokud je to skutečně router, tam můžeš (ale nemusíš) nastavit akorát masku sítě, bránu, a případně ip adresu. Router má u tebe fungovat jako NAT, což asi nefunguje.
Za předpokladu, že ten jeho linksys je opravdu skutečně router a ne adsl modem...Ale to je tajný, to prostě nemůže prozradit, kterej typ to přesně je, prostě je to běžný router cisco linksys a hotovo ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #21 kdy: 06 Října 2011, 17:22:57 »
Co to je ten magio box, to je set top box pro IPTV http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2446?
To máš zapojené kam? Do adsl zásuvky? Nebo do toho modemu/routeru?

Tenc linksys bude adsl wifi modem. Máš ho zapojenej ne do WAN, ale do magio boxu a ten do zásuvky. To máš asi špatně. Jestli je to wifi modem pro adsl, tak má wan port ne na rj45, ale menší (r11 nebo r12?).

Také jsem se jednou pokoušel adsl wifi modem huaweie donutit routovat, ale to se mi nepodařilo, předával internet jen jako switch, a to přes kabel, nikoliv přes wifi.

Buď si pořiď wifi router  (normální, ne adsl), který je napojen na internet přes rj45, nebo zkus prohodit magio a linksys, to znamená do zásuvky linksys a magiobox na něj. Nebo ještě lépe, podívej se, jestli nemáš takovej malej switch, ten má rozdělovat signál ze zásuvky mezi magio a mezi modem.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2011, 17:37:08 »
Co to je ten magio box, to je set top box pro IPTV http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2446?
To máš zapojené kam? Do adsl zásuvky? Nebo do toho modemu/routeru?

Tenc linksys bude adsl wifi modem. Máš ho zapojenej ne do WAN, ale do magio boxu a ten do zásuvky. To máš asi špatně. Jestli je to wifi modem pro adsl, tak má wan port ne na rj45, ale menší (r11 nebo r12?).

Také jsem se jednou pokoušel adsl wifi modem huaweie donutit routovat, ale to se mi nepodařilo, předával internet jen jako switch, a to přes kabel, nikoliv přes wifi.

Buď si pořiď wifi router  (normální, ne adsl), který je napojen na internet přes rj45, nebo zkus prohodit magio a linksys, to znamená do zásuvky linksys a magiobox na něj. Nebo ještě lépe, podívej se, jestli nemáš takovej malej switch, ten má rozdělovat signál ze zásuvky mezi magio a mezi modem.

Pozor, i WAN port na ADSL modemu může být RJ45, jeden takový mám zrovna doma myslím...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2011, 18:17:09 »
Co to je ten magio box, to je set top box pro IPTV http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2446?
To máš zapojené kam? Do adsl zásuvky? Nebo do toho modemu/routeru?

Tenc linksys bude adsl wifi modem. Máš ho zapojenej ne do WAN, ale do magio boxu a ten do zásuvky. To máš asi špatně. Jestli je to wifi modem pro adsl, tak má wan port ne na rj45, ale menší (r11 nebo r12?).

Také jsem se jednou pokoušel adsl wifi modem huaweie donutit routovat, ale to se mi nepodařilo, předával internet jen jako switch, a to přes kabel, nikoliv přes wifi.

Buď si pořiď wifi router  (normální, ne adsl), který je napojen na internet přes rj45, nebo zkus prohodit magio a linksys, to znamená do zásuvky linksys a magiobox na něj. Nebo ještě lépe, podívej se, jestli nemáš takovej malej switch, ten má rozdělovat signál ze zásuvky mezi magio a mezi modem.

Pozor, i WAN port na ADSL modemu může být RJ45, jeden takový mám zrovna doma myslím...

Ok, může, jestli se nepletu, snad to má nějakej asus, ten má přepínání mezi wan klasickým rj45 a tím menším.
Ten umí routovat jak adsl, tak normální.

beer

  • Host
Re:Ako vytvoriť konekciu na Magio internet od T-Comu?
« Odpověď #24 kdy: 07 Října 2011, 15:00:59 »
To FredFlinstone:
Tak jak koukám, stále žádné info o tom, co máš vlastně za "router"   :-/.

Předpokládám tedy, že vše již funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.