Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím o pomoc -- jak nastavit Wifi v UbuntuStudio? VYŘEŠENO.  (Přečteno 2664 krát)

honza.s

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Dobrý den přátele. Mám jistý problém a chtěl bych Vás požádat o pomoc.

Před pár dny jsem přešel z Windows10 na UbuntuStudio 20.04 LTS. Věnuji se hudbě a proto jsme zvolil právě tuto odnož Linuxu. Vše jsem naistaloval v pohodě a vše mi běží naprosto skvěle,  dokonce včetně externí zvukové karty Steinberg atd.. Problém mám jeden jediný, a to s nastavením Wifi.
Přiznávám dopředu - nejsem žádný  programátor - nikdy jsem pořádně nepracoval s terminálem, příkazovým řádkem apod..
Avšak, co se týče grafické podoby systému , v tom se orientuji už celkem dobře. Udávám to proto - pokud bude nějaká rada - skrze grafiku je to pro mě určitš nejrychlejší ,, jinak se mnou prosím mějte trpělivost...

Nyní už k tomu, co jsem udělal, a na čem jsem se zarazil:
1.Zjistil jsem, že UbuntuStudio nepodporuje moji Wi-fi kartu.
2.Využil jsem proto pevného připojení skrze Ethernet a nechal Ubuntu vyhledat "Dodatečný ovladač".
3.Našlo mi to (nesvobodný) ovladač bezdrát.karet Broadcom BCM43142 802.11 b/g/n Linux STA z bcmwl-kernel-souce  , ten jsem nainstaloval a je nyní napsáno, že je používán.
- v tomto bodě jsem se bohužel zasekl :( z mých zkušeností čekám, že po instalaci driveru by se mělo nové zařízení objevit v nabídce "Síť" a měli by se nalézt sítě v okolí? což se nestalo a neděje.. V kartě sítí je pouze aktivní ethernet (drát.př.).

 Můžete mi prosím pomoci, poradit - co dál? Pokud bude vaše rada skrze terminál - mužete mi to prosím vysvětlit jako úplnému začátečníkovi , abych to pochopil co co znamená?

LidiLinuxu - předem moc a moc děkuji za vaši případnou pomoc! Honza S.
---------

Přátelé vyřešeno!!

Nahodou jsem na to přišel uplně sám , hned po napsání mého přispěvku --  v Biosu stačilo zakázat Secure boot a už mi jde i wifi :)))
« Poslední změna: 04 Května 2020, 05:13:12 od honza.s »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.