Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhľad  (Přečteno 30820 krát)

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Nový vzhľad
« kdy: 11 Prosince 2009, 11:50:09 »
Žeby sme sa konečne dočkali ?? Po troch rokoch márneho čakania na pozerateľnú tému by to mohlo konečne prísť  ;) Ešte keby tak dali aj Dockbar a GnoMenu do defaultu.

http://www.root.cz/zpravicky/rgba-v-ubuntu-10-04/

Dosť bolo s*censored*k  ;D
« Poslední změna: 10 Března 2010, 09:44:51 od Anna Taliánová »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2009, 11:57:15 »
Žeby sme sa konečne dočkali ?? Po troch rokoch márneho čakania na pozerateľnú tému by to mohlo konečne prísť  ;) Ešte keby tak dali aj Dockbar a GnoMenu do defaultu.

http://www.root.cz/zpravicky/rgba-v-ubuntu-10-04/

Dosť bolo sračiek  ;D
No, asi jsi to špatně pochopil - článeček není o tom, že bude mít Lucid Linx nový (např. ten zelený), vzhled. Píše se pouze o tom, že by vzhled měl podporovat RGBA, čili že bude možno používat průhlednost. Dost pochybuju, že Ubuntu opustí svou tradiční oranžovo-hnědou (nyní spíše hnědou).

A pozor na výrazivo!

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2009, 13:45:21 »
Pochopil som to správne, ide mi práve o tie nové glass efekty po ktorých už tak dlho túžime. Súčasné Ubuntu vyzerá zúfalo neatraktívne, ikonsetmi počnúc a metacity končiac.

Ad. výrazivo - môj skromný odhad je že minimálne polovica užívateľov tie "hnedé" farby neznáša  ::) Bola to rečnícka hyperbola

Kedrigern

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2009, 13:53:49 »
No ty průhledná okna ve Vistách vizuálně "dodávají" dosti místa (zkoumal jsem to dnes u spolužáka na přednášce) a mírně zvyšují přehlednost (a neřekl bych, že jí snižují). Čili je to krok dobrým směrem. A věřil bych tomu, že konečně budou výraznější změny defaultního skinu, jelikož se jedná o LTS... Neříkám něco zcela nového, ale na druhou stranu Ubuntu snad každou blbost umí už teď - jde jen o to, jak to namíchat .)

NoWin

  • Host
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2009, 14:04:13 »
I přestože to může vypadat sebelíp, na Ubuntu to bude již tradičně vypadat příšerně.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2009, 15:26:47 »
Komu to chybí nechť si dá XFCE co to má dávno. I s VESA.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2009, 20:56:23 »
Myslim, ze staci do YouTube zadat "Ubuntu" a jde krasne videt, ze graficke vychytavky jsou na Ubuntu jen otazkou nastaveni a trochu hrani.
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2010, 20:38:16 »
no je pravda, že dnes jsem ukazoval KK bratránkovi a po bootu liveCD jsem se málem zeblil, jak je ta tapeta hnusná... ale to už se tu řešilo... obrázek vypadá hezky, je mi celkem jedno, jestli to bude oranžový, hnědý nebo modrý, barvy se stejně dají přinejhorším změnit, ne?  ;)
ale trošku dotáhnout krok s konkurencí by to chtělo, protože když někomu ukazujete Ubuntu jako ten systém, na kterej jste tak hrdí a on první co vidí, je ta humus tapeta z 9.10, tak to zrovna moc nepřitáhne, což?
pěkný grafický kabátek by "prodával" nejlíp a doufám, že se toho konečně chytne nějaký schopný grafik... třeba skin balanzan http://theindexer.wordpress.com/2009/04/26/balanzan-theme-nice-ubuntu-theme/ je podle mě krásný, zapadá do motivu ubuntu a určitě by udělalo lepší dojem...
a ještě ad průhlednost... já používám přes compiz zapnutou průhlednost neaktivních oken a to taky není k zahození...  ;)
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:21:30 od Anna Taliánová »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

matej.mainus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • ..
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2010, 21:31:13 »
no je pravda, že dnes jsem ukazoval KK bratránkovi a po bootu liveCD jsem se málem zeblil, jak je ta tapeta hnusná... ale to už se tu řešilo... obrázek vypadá hezky, je mi celkem jedno, jestli to bude oranžový, hnědý nebo modrý, barvy se stejně dají přinejhorším změnit, ne?  ;)
ale trošku dotáhnout krok s konkurencí by to chtělo, protože když někomu ukazujete Ubuntu jako ten systém, na kterej jste tak hrdí a on první co vidí, je ta humus tapeta z 9.10, tak to zrovna moc nepřitáhne, což?
pěkný grafický kabátek by "prodával" nejlíp a doufám, že se toho konečně chytne nějaký schopný grafik... třeba skin balanzan http://theindexer.wordpress.com/2009/04/26/balanzan-theme-nice-ubuntu-theme/ je podle mě krásný, zapadá do motivu ubuntu a určitě by udělalo lepší dojem...
a ještě ad průhlednost... já používám přes compiz zapnutou průhlednost neaktivních oken a to taky není k zahození...  ;)

Balanzan používám od vydání Bety KK. Defaultní pozadí a theme totiž vypadá tak trochu divně, imho nejhorší ze všech posledních vydání Ubuntu. Když někomu ukážete cokoliv jiného (theme s OpenSuse, Fedory, Mandrivy nebo KDE oxygen) tak to hned vypadá o hodně lépe a myslím, že to i více zaujme. A když se tomu dodají efekty s notifikacemi a nějaké to přepínání oken a ploch tak prostě žádný BFU nemůže odolat a kouká na to jak tele na nové vrata.
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:22:15 od Anna Taliánová »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2010, 19:12:39 »
Balanzan používám od vydání Bety KK. Defaultní pozadí a theme totiž vypadá tak trochu divně, imho nejhorší ze všech posledních vydání Ubuntu. Když někomu ukážete cokoliv jiného (theme s OpenSuse, Fedory, Mandrivy nebo KDE oxygen) tak to hned vypadá o hodně lépe a myslím, že to i více zaujme. A když se tomu dodají efekty s notifikacemi a nějaké to přepínání oken a ploch tak prostě žádný BFU nemůže odolat a kouká na to jak tele na nové vrata.

přesně tak! to, co produkuje Ubuntu jako uvítání novému uživateli je prostě hnus... jako beru Human scheme, ale ta tapeta... to by snad dokázala vytvořit i moje sestra...
Dneska ráno jsem zkoušel liveCD pclosu, Kubuntu KK jsem taky viděl a oboje je asi tak o 135% lepší (vizuálně) při prvním spuštění než Ubuntu...
jistě, je otázkou minuty než to změníte, ale jde právě o ten první dojem na BFU...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2010, 19:37:18 »
Nechci flejmovat na téma Gnome&KDE!!!

Jak říká brumla.cz  KDE je vzhledově trošku před Gnome a lidem co instaluju nějaký distro většina chce KDE, i když jim řikám,že Gnome je lehčí v nastavení i ovládání.

Příklad: takový Sabayon na KDE z livka je asi největší paráda co jsem mezi distry viděl to je i oS proti Sabayon-u které používám škareďák  ;)



openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2010, 20:08:54 »
mne default desktop Gnome v Ubuntu vobec nevadi. Som dokonca rad, ze je to furt take iste - hodim si na plochu nejaky wall a nic mi nechyba - neinstalujem ziadne applety a efekty vzhladu mam permanentne vypnute. Takze k tej kritike sa staviam obranou - niekto ma rad cacky, ja mam rad jednoduchost prakticnost a prehladnost - amyslim ze nie som sam. Distier a prostredi s roznymi efektami je skutocne vela, tak si kazdy moze vybrat a pritom nedehonestovat to co sa mi nepaci, nazyvat to hnusom apod - pretoze niekomu sa to trebars paci...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

NoWin

  • Host
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2010, 20:18:50 »
Nechci flejmovat na téma Gnome&KDE!!!

Jak říká brumla.cz  KDE je vzhledově trošku před Gnome a lidem co instaluju nějaký distro většina chce KDE, i když jim řikám,že Gnome je lehčí v nastavení i ovládání.

Příklad: takový Sabayon na KDE z livka je asi největší paráda co jsem mezi distry viděl to je i oS proti Sabayon-u které používám škareďák  ;)

Sabayon je i s GNOME krásnej, to jen výchozí témata Ubuntu musej vypadat fekálně (že nezůstali u oranžový...). Třeba Debian se se vzhledem moc nepárá, vypadá tak nějak neutrálně, nenadchne, ale ani nezvedne žaludek. Když jsem kdysi zkoušel openSUSE, výchozí GNOME téma vypadalo jak dědkovy trenky zepředu před vypráním. Naštěstí se témata daj změnit a i GNOME může vypadat opravdu krásně ;)

Svubi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #13 kdy: 06 Ledna 2010, 08:10:16 »
mne default desktop Gnome v Ubuntu vobec nevadi. Som dokonca rad, ze je to furt take iste - hodim si na plochu nejaky wall a nic mi nechyba - neinstalujem ziadne applety a efekty vzhladu mam permanentne vypnute. Takze k tej kritike sa staviam obranou - niekto ma rad cacky, ja mam rad jednoduchost prakticnost a prehladnost - amyslim ze nie som sam. Distier a prostredi s roznymi efektami je skutocne vela, tak si kazdy moze vybrat a pritom nedehonestovat to co sa mi nepaci, nazyvat to hnusom apod - pretoze niekomu sa to trebars paci...

Tleskám, tleskám...
Jakmile jsem začal číst tuto diskuzi cukal mi pravý koutek a v duchu jsem si říkal "už zase budu jediný, kdo se ozve proti všem".
Rozebírat pozadí či nějaké efekty je zcela zbytečné. Jako na jednu stranu chápu, že zájem nových uživatelů se vzbudí jen v případě, že bude i design atraktivní, ale zakládat si na tom až tak není myslím správné.

Moje první zkušenost byla s Linuxem, myslím s Mandrivou, zapl jsem, odradil mě vzhled, zhodil a nahodil zase Widle.
Půl roku nic, XP se opět spadly, říkal jsem si mám to zapotřebí? Nahodil jsem i XP i Ubuntu, zjistil jsem, že když člověk upustí od jediného (pro nováčka) faktu a to je design (dřive, než jsem si to upravil podle sebe) je pro mě Linux bezkonkurenční. A nyní? Před 14 dny, jsem zhodil NB, nahodil už jediný systém a to je Ubuntu. Všude propaguji Ubuntu a slyším jen pořád dokola "vzhled a ovladače, vzhled a ovladače se nám nelíbí" na to se dá říct jediné "ovladače to je kec a vzhled si můžem mrtě upravit ".

Stručné uzavření:
Nechte vzhled jako takový na uživatelích, nenuťte jim svou představu nádherného vzhledu, nový uživatel, který přijde jen kvůli vzhledu stejně při prvním problému, který budou muset řešit se vrátí k Widlím a ti ostatní přece vědí, že je toho spousta co si uživatel může změnit.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #14 kdy: 06 Ledna 2010, 09:27:30 »
Vzhled bych nepodceňoval ani nepřeceňoval. Ale troufám si tvrdit, že u nováčku to vliv má. Je to stejné jako u čehokoliv jiného. Vemte si třeba ntb. Schválné kolik osob něžného pohlaví má třeba thinkpad :). Když vybírají je vzhled jednou z podmínek (u některých tou nejhlavnější).
Momentálně mám LinuxMint a tam je vzhled po instalaci o dost lepší než u klasického ubuntu. Věřím, že dost nováčku se po rozkoukání nabaží různých efektů, barviček atd. a stejně skončí u nějakého ergonomického kompromisu, ale bylo by škoda je odradit hned od začátku. Nováčky stačí jemně nasměrovat třeba na http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%20oku%20lahod%C3%ADc%C3%AD?highlight=%28lahod\%C3%ADc\%C3%AD%29

LuKra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
    • TechZine
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #15 kdy: 06 Ledna 2010, 09:42:50 »
Musím souhlasit, že vzhled Ubuntu (v základu) je nic-moc. Jasně o vzhledu to celé není, ale dnešní společnost je zaměřená na pozlátko a pokud má něco zaujmout, tak samotná kvalita (sama o sobě) bohužel už nestačí - je potřeba to propojit i s marketingem, s čímž lákavé balení produktu (čti vzhled plochy) úzce souvisí.

I když sám používám KDE, tak si nemyslím, že je to otázka Gnome vs. KDE. Takový Linux Mint vypadá na pohled mnohem lákavěji než základní Ubuntu. A vůbec to není o různých grafických efektech, které jsou (alespoň mi to tak přijde) ukázkou jenom toho "co-to-všechno-umí" (= Hele, ty *censored*, ta 3D kostka! A jak ti sněží na ploše! To je kůůůůl atd.). Stejně každý normální člověk většinu těch efektů za chvíli zase povypíná, protože IMHO stejně nějakou výraznou přidanou hodnotou k ergonomii práce nejsou.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2010, 10:20:28 »
Když už jsme u toho vzhledu Mintu. Jestli jste kreativní, můžete se zúčastnit soutěže o nejhezčí wallpaper (do 1. února) a vyhrát notebook (i když poněkud postarší;) ): http://www.mintcast.org/2009/12/mintcast-wallpaper-challenge/

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #17 kdy: 06 Ledna 2010, 10:56:34 »
Jsem rad, ze se konecne nekdo take pridal na "temnou stranu" uzivatelu, kterym na vzhledu prilis nezalezi. Sam jsem strasne dlouhou dobu pouzival Ubuntu s defaultnim vzhledem a byl jsem naprosto spokojeny. Vsechno je, co se pouzitelnosti tyce, naprosto skvele.
Na druhou stranu je pravda, ze znam spoustu lidi, ktere k linuxu prilakaly prave efekty a moznost upravit si vzhled podle sveho. To je ale podle obecne me spise problem, protoze pak casto nevidi za prechodem od oken k linuxu nic jineho. A kdyz dojde na lamani chleba, reknou si, ze seznamovani s bashem, principem pripojovani svazku apod. jim nestoji za ten vzhled, ktery konec koncu neni tak dulezity. Znam takovych pripadu hodne. Takze jsem spise zastancem toho, aby se lidi zacali mene zabivat grafikou a misto toho alespon vice hlasili bugy, pomahali ostatnim tady na foru apod.  ;)
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #18 kdy: 06 Ledna 2010, 16:03:06 »
jistě, vzhled není zásadní, mně osobně třeba daleko víc vadí, že mi nejde upravovat podsvícení displeje, než jestli je záhlaví okna hnědé nebo oranžové...
jenomže pro BFU, nedej bože "něžné pohlaví"  :D je vzhled daleko závažnější...
vemte si, že PC používáte k prohlížení netu, sem tam nějaká práce s office, prohlížení fotek, zkrátka běžnou práci... nechcete upravovat fotky, tvořit grafiku, nedej bože programovat...
v tom okamžiku si myslím, že nedokážete zcela docenit, že je to funkční, ale bude vám záležet na vzhledu, který budete líní měnit, nebo ho změnit ani nedokážete...

nechci taky rozpoutávat flame Gnome vs KDE apod, ale je fakt, že základní vzhled Ubuntu je ze všech distribucí, se kterými jsem zatím měl tu čest, nejslabší... a to zejména v Karmic Koale...
udělat kvalitní tapetu snad není takový problém (to nemluvím o "lepší než tohle", to není problém rozhodně) a určitě by to zlepšilo první dojem z Ubuntu u nováčků... alespoň z "co to do *censored* je?" na "hm, celkem hezký"...

je to stejné, jako když potkáte nového člověka, první dojem hraje taky velkou roli...  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #19 kdy: 06 Ledna 2010, 18:37:14 »
A vůbec to není o různých grafických efektech, které jsou (alespoň mi to tak přijde) ukázkou jenom toho "co-to-všechno-umí" (= Hele, ty *censored*, ta 3D kostka! A jak ti sněží na ploše! To je kůůůůl atd.). Stejně každý normální člověk většinu těch efektů za chvíli zase povypíná, protože IMHO stejně nějakou výraznou přidanou hodnotou k ergonomii práce nejsou.

Souhlasím, ono takový to "jůůů ono je to barevný a ono se to hejbe" mi většinou vydrží tak půl minuty po zapnutí, ale "jůůů ono to funguje a dělá to co chci" mnohem dýl. Následná přemíra efektů pak vyvolává spíš komentář "sakra, kam to zmizelo a co tady dělá tohle" ;D ;D ;D

Kedrigern

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #20 kdy: 06 Ledna 2010, 21:57:22 »
Dneska jsem objevil schéma wild-shine (přes Ubuntu tweak k sehnání) a je to krása. Černé místy prsůvitné záhlaví oken, velmi sympatické černé panely, ale přitom světlá (=čitelná) okna.

No přiložím screen:


airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #21 kdy: 07 Ledna 2010, 12:44:43 »
4@Kedrigern → jo černý rámy jsem měl taky rád (zřejmě nostalgie z vist ;D) dlouho jsem je používal na Ubuntu a Debianu.
                     → http://gnome-look.org/content/show.php/Moomex-Theme?content=57063
                     → obr.:2.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Kedrigern

Re: Nový vzhľad
« Odpověď #22 kdy: 07 Ledna 2010, 13:24:52 »
4@Kedrigern → jo černý rámy jsem měl taky rád (zřejmě nostalgie z vist ;D) dlouho jsem je používal na Ubuntu a Debianu.
                     → http://gnome-look.org/content/show.php/Moomex-Theme?content=57063
                     → obr.:2.

Jo na Vistách se mi zdál dobrý jen vzhled... (ale tedy již ne praktický).

Moomex je pěkný, ale je to čistě kopie Vist. Wild-shine mi připadá decentnější, méně výrazný a přitom opravdu použitelný (akorát má jiné ikonky a s tím mě úplně netěší, res. nevadili by mi, ale některé nezapadají nebo jsou zcela zcestné).

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #23 kdy: 07 Ledna 2010, 15:03:08 »
Dneska jsem objevil schéma wild-shine (přes Ubuntu tweak k sehnání) ...
Wildshine a dalších 11 super témat je k nalezení zde: http://www.bisigi-project.org/?page_id=6. Je tam uveden i repositář, ze kterého lze témata nainstalovat.
« Poslední změna: 07 Ledna 2010, 15:04:47 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Nový vzhľad
« Odpověď #24 kdy: 12 Ledna 2010, 13:33:00 »
Pri všetkej úcte ku každého názorom, si nemyslím, že to čo tu niektorí robia je správne. Ide o to vzájomné sa potľapkávanie po pleciach a ubezpečovanie sa navzájaom aké je to fajn, že Ubuntu žiadne moderné Eye Candy neponúka. Uvedomte si, že máme rok 2010 a vzhľad na úrovni Win95 už nie je to čo by potencionálnych užívateľov nalákalo. Grafické karty majú dnes oveľa viac možností, Glass effekty práve teraz fičia, sú žiadané a nejaká tá alfa channel transparency by bola konečne to po čom tak mnohí volajú ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.