Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak na .run? [vyřešeno]  (Přečteno 7748 krát)

-M&N-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Jak na .run? [vyřešeno]
« kdy: 30 Července 2006, 17:05:54 »
Ehm, mno, proste bych potreboval poradit, jak mam spustit (v cem) soubor s koncovkou .run :?. jedna se o instalacni balik hry Tremulous [ www.tremulous.net] pro Linux.

Dik za pomoc :)

PacholeK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Jak na .run? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2006, 17:29:11 »
pravym - vlastnosti - prava - zaskrtnout spousteni - dvakrat poklepat na ikonku

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Jak na .run? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2006, 04:22:16 »
alebo ./.run z konzoly...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jak na .run? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2006, 07:42:13 »
jsem poustel demo hry a bylo to:
sh ./coldwar-demo.run

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

-M&N-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Jak na .run? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2006, 09:33:45 »
jj, diky, uz to jede.
jenom mam porad problemy se sudo, v podstate nic bez toho prikazu nemuzu udelat. tu hru jsem chtel instalovat do games, ale prava tam ma jen root, tak jsem musel zase otevrit terminal a slozite klepat sudo bash /blablabla/tremulous.run. pak jsem si tam chtel zkopirovat config z widli, jenze zase tam nemam prava, takze sudo cp /blablabla/autoexec.cfg /blablabla/...

neni nejak mozne nekde neco zaskrtnout, aby si aplikace sama rekla o sudo, nebo tak neco? abych nemusel porad lozit do terminalu a obsluhovat to pres to :?. zkousel jsem to spoustet jako jiny uzivatel, ale nejak to blblo, protoze to zas nevedelo, v cem to spustit.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jak na .run? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2006, 11:22:27 »
Citace: -M&N-
jj, diky, uz to jede.
jenom mam porad problemy se sudo, v podstate nic bez toho prikazu nemuzu udelat. tu hru jsem chtel instalovat do games, ale prava tam ma jen root, tak jsem musel zase otevrit terminal a slozite klepat sudo bash /blablabla/tremulous.run. pak jsem si tam chtel zkopirovat config z widli, jenze zase tam nemam prava, takze sudo cp /blablabla/autoexec.cfg /blablabla/...

neni nejak mozne nekde neco zaskrtnout, aby si aplikace sama rekla o sudo, nebo tak neco? abych nemusel porad lozit do terminalu a obsluhovat to pres to :?. zkousel jsem to spoustet jako jiny uzivatel, ale nejak to blblo, protoze to zas nevedelo, v cem to spustit.
Tato koncepce má svůj důvod a smysl. Jakmile vše připravíte, už možná sudo nebudete potřebovat. Pokud ano, pak ho použije - používejte ho jen když je to skutečně potřebné.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.