Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace - korenovy sub.sys.  (Přečteno 6435 krát)

1snowboarder

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
instalace - korenovy sub.sys.
« kdy: 30 Září 2006, 16:38:17 »
dobry den instalujem si moj 1.linux ubuntu 6.06 pri rozdelovani disku mam 1. disk s win ntfs 2.  ntfs tu budu data 3. tu bude linux ext3 a 4. swap... ked dam ukoncit rozdelenie a zapisat zmeny na hdd nieco prebehne no vyskoci cervenym ze nieje urceny zadany korenovy suborovy system ze ho mam nastavit v rozdelovani disku ... neviete mi poradit co mam zle urobene pls? dakujem

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
instalace - korenovy sub.sys.
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2006, 17:39:32 »
Ak nemas nejaky extra dovod pre manualne rozdelenie nechaj pre linux volnu particiu a zvol nainstalovat na volnu particiu alebo volne miesto neviem ako presne to tam je napisane a particie pre linux sa vytvoria automaticky(par. pre koren. system a swap).Neviem ci je to uz opravene ale cital som ze pri rucnom rozdelovani particii v slovenskom prostredi pri instalacii boli problemy.
p.s volne miesto je myslene nenaformatovana particia.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

DaedRuaN

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
  • Co je osobni text ? :P
instalace - korenovy sub.sys.
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2006, 16:17:27 »
Musis tam zadat kde dude Linux malo by to byt znazornene lomitkom "/"(tzv. pripojny bod) podobne zadavas aj svoj domovsky adresar "/home" neviem kde a ako sa to nastavuje ale urcite to nieje problem, troska sa pohraj.
Rozumies co ja chapem ? ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.