Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli  (Přečteno 1301 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« kdy: 08 Února 2016, 21:19:59 »
Mám takovou záhadu a uvítám k tomu jakýkoliv výklad z teorie i praktické rady.

Když odpojím kabel VGA a opětovně ho zapojím, tak již není generován žádný grafický signál a monitor jde do spánku. Přepnutí do konzole signál aktivuje, jenže se nejde přihlásit. Zadám své defaultní profilové jméno (jiný tam není) i správné heslo a stále je "login incorrect"

Obojí je pro mě záhada. Děkuji za jakékoliv případné podněty ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2016, 07:04:49 »
Verze ubuntu, graficky hw, nemas capslock nebo jine rozlozeni klavesnice?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2016, 07:27:48 »
Také je dobré zkontrolovat NumLock, často se při přepnutí do konzole vypne, ale kontrolka stále svítí. Takže před zadáváním loginu párkrát ťuknout do NumLock tak, aby opět byl ve stavu v jakém ho očekáváš.
Také je možné, že linux očekává monitor na jiném výstupu, na který začne posílat signál, ale to by chtělo bližší info jak píše Martin.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2016, 10:52:28 »
Namísto jména si napis heslo, abys viděl, že je opravdu OK. Konzole může být v EN a GDM v CZ. Což je problém u Y/Z.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2016, 14:42:43 »
Capslock i Numlock jsou ze hry - to vše jsem zkoušel i ze Shiftem a číselníkem v základní klaviatuře. Klávesnice jasně CZ - při zadávání jména jsem prozkoušel.

OS je Xubuntu 14.04 a MB je desktop Intel s jedním jediným výstupem VGA, takže čekání jiného monitoru mi tady nesedne. Vůbec jsem nikdy neměl rád desky Intel. Ještě než jsem si čuchl k Ubuntu, tak mi přišli nějaké divné.

Zkusím se přepnout do konzole ještě z běžícího GUI, jestli se půjde přihlásit.. Stejně zatím nevím, jak z konzole nahodit GUI pomocí příkazů, protože ALT+F7 ho znovu neaktivuje - stále žádný výstup a monitor do sleep. Zatím to řeším CTRL+ALT+Delete do restartu. Ale trochu mě to štve - když potřebuji prohodit monitory kvůli zkoušce, tak musím restartovat do Windows. A to zdržuje.

Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2016, 09:58:35 »
GUI bývá dnes více na F8 konzoli.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2016, 11:17:48 »
Tož pozkóšim ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2016, 18:18:35 »
Tak se mi povedlo přihlásit v konzole. Chyba byla ve schizofrénii ohledně rozlišování malých a velkých písmen. Přestože mám jméno účtu zobrazeno jasně s velkými písmeny, tak se lze přihlásit jen malými.

GUI mám opravdu na F7 (F8 nedělá nic).

Rád bych tedy věděl, zda-li můžu z konzole nastartovat GUI. Ve smyslu, jako když ve win-cmd prostě zadám "explorer.exe"

Úplně nejvíc by mě zajímalo, jak tu chybu napravit - čím vůbec je ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2016, 18:47:55 »
Jeden tak trochu brutální způsob mám
Kód: [Vybrat]
sudo service lightdm restart
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Výpadek GUI a nemožnost přihlášení v konzoli
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2016, 20:02:24 »
Zkusil jsem zatrhnout automatickou konfiguraci připojených monitorů a nepomohlo to. Také je zajímavé, že v konzoli straší nehybná šipka od myši ...

lightdm service restartovat zkusím zítra - Dík
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.