Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak mít spuštěné dvě různé verze firefoxu najednou? [vyřešeno]  (Přečteno 2884 krát)

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Z dobrých důvodů používám k různým účelům obě v repozitářích aktuálně dostupné verze firefoxu - 2.0.0.14 i pátou betu 3.0. V uživatelské praxi to vypadá tak, že mám vytvořené dva různé spouštěče, z nichž mi každý spouští příslušnou verzi s pro ni zvlášť vytvořeným specifickým profilem. Funguje to velmi uspokojivě, pokud ovšem nehci spouštět druhou verzi v době, kdy již jedna běží, což by se mi občas dost hodilo. Pak totiž spouštěč, jenž má jasně uvedenou cestu k jiné verzi a k jinému profilu, otevře nové okno té právě běžící i s jejím profilem. Spouštím-li v terminálu, děje se totéž. Zadám-li kupříkladu firefox-2 v době, kdy je spuštěna trojka, otevře se drze další okno trojky, bez vypsání jakékoli chyby. Nevěděl by někdo, co s tím?
« Poslední změna: 08 Června 2008, 11:54:19 od Ilja Iljič »

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak mít spuštěné dvě různé verze firefoxu najednou?
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2008, 11:06:21 »
Dík za odpověď i za link, ale obávám se, že můj problém neřeší. Netkví totiž v profilech, ale v tom, že jsem doposud neodhalil způsob, jak v Ubuntu spustit najednou dvě různé vývojové verze jednoho programu. Znovu podotýkám, že nepokouším-li se zrovna o současné spuštění, vše funguje nadmíru uspokojivě (i s různými profily).

RiP

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • Richard Pastrňák
Re: Jak mít spuštěné dvě různé verze firefoxu najednou?
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2008, 11:22:05 »
Na to slouží příkaz MOZ_NO_REMOTE=1, viz http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=21115#106683.

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak mít spuštěné dvě různé verze firefoxu najednou?
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2008, 11:31:39 »
A safra... MOZ_NO_REMOTE jsem přehlédl. Rdím se. Jdu zkoušet a dík za postrčení.

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak mít spuštěné dvě různé verze firefoxu najednou?
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2008, 11:49:08 »
Oběma rádcům moc dík za tipy, vzhledem k nimž jsem dospěl k rychlému řešení, jež nakonec, abych je v jednoduchosti shrnul pro eventuální další hledače, spočívá v tom, že ff2 spouštím za použití příkazu
Kód: [Vybrat]
firefox-2 %u -P "default" -no-remote kde default je jméno příslušného, profilu, kdežto ff3 (jehož profil se zove eponymně ff3) příkazem
Kód: [Vybrat]
firefox %u -P "ff3" -no-remote Ještě jednou dík.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.