Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UBUNTU server 9.10 64bit - Raid a Samba si nepamatuje uživatele a nastavení  (Přečteno 1366 krát)

mia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Včera jsem nainstaloval Ubuntu Server 9.10 64bit. Všechno šlo jako na drátkách, byly drobné problémy se zprovozněním uživatele root (proboha kdo to vymyslel, musel jsem najet do záchranného módu z CD a vyeditovat sudoers, abych vůbec mohl povolit jiným uživatelem roota). Z minulé instalace jiného linuxu jsem měl sestavené RAID1 pole, které se okamžitě bez problémů připojilo. Potřeboval jsem vytvořit ještě dvě další pole, tedy jsem je vytvořil, taky bez problémů. Restartoval jsem server a pole byly fuč. Prostě se nezapsaly do /etc/mdadm/mdadm.conf, musel jsem ho ručně vytvořit. OK, to bych ještě přežil, udělal jsem si skript, který mi po sestavení pole aktualizuje mdadm.conf. Ale co nepřežiju, je nastavení Samby. Vyeditoval jsem smb.conf, dopsal další adresáře pro sdílení, reloadnul a restartoval Sambu, zavedl uživatele, všechno fungovalo, uživatelé se dostali kam potřebovali. Restartoval jsem server a všechno zmizelo, všechny uživatele Samby jsem musel zavést znovu. Natáhnul jsem přes apt-get novější Sambu, nastavil znovu - stejná písnička. Hrál jsem si s tím asi do jedné v noci a pak jsem to vzdal. Co s tím? Má někdo nějaký nápad? Co můžu ještě napsat pro dopřesnění? smb.conf jsem použil standardní, povolil jsem v něm share level=user, dopsal řádek username map = /etc/samba/smbusers, vytvořil smbusers, zapsal do něj user_name = "network username", všechno k prdu.

EDIT:// Takže říkáte, že bude lepší změnit distribuci...
« Poslední změna: 27 Dubna 2010, 18:38:25 od mia »
UBUNTU je staré africké slovo, které znamená: "Neumím nakonfigurovat Debian" :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.