Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Estranged: Act I  (Přečteno 1073 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Estranged: Act I
« kdy: 24 Ledna 2014, 13:23:44 »
Jelikož mě tento týden neoslovila nabídka naThe Humble Weekly Sale (byť zde pět z šesti titulů podporuje Linux), rozhodl jsem se napsan o hře jménem: Estranged: Act I (Domovská stránka projektu)
O hře:
   Estranged vypráví příběh osamělého rybáře, jehož loď během prudké bouře ztroskotá na záhadném ostrově.
Najděte cestu zpět na pevninu, prozkoumejte bohaté prostředí a setkejte se se zajímavými obyvateli ostrova. Čelte všem nástrahám a intrikám. V tomto nebezpečném dobrodružství brzy zjistíte, že vše není zcela tak, jak by se na první pohled mohlo zdát.
   Jedná se o mod HL2, k jeho hraní však HL2 nepotřebujete. Hra podporuje Linux, Mac i Windows a je zdarma k stažení na Steamu. Jde o první část celku a autoři slibují zhruba hodinový příběh - mě se  ho podařilo „zdolat“ za dobu zhruba dvojnásobnou.
   Nebudu zde prozrazovat příběh, vypíšu pouze klady a zápory.

Klady:
  • Graficky velmi povedené - člověk se nestačí divit, co lze vymačkat z HL2 enginu
  • Poutavý příběh
  • Skvělá atmosféra
  • Titulky a Menu jsou v Češtině - byť na Steamu Čeština mezi podporovanými jazyky není uvedena
  • Působivá hudba - i když zazní pouze na několika místech
  • Humor - malý příklad: na jednom místě je Vaše postava zajata a vyslíchána, říkal jsem si, že by bylo dobré odpovědět a zkusil  jsem tlačítko „E“, ale nic se nestalo. „Bandita“ mi položil ještě několik otázek, ale jelikož se nedočkal odpovědi, otočil se a odešel do vedlejší místnosti telefonovat šéfovi. Na odchodu jsem zaslechl, jak si pro sebe mumlá: „Hmm, nemluví.“
  • Multiplatformní
  • Zdarma

Zápory:
  • Krátké
  • Velmi lineární - 100% koridorovka - nedá se zabloudit a téměř vždy existuje pouze jedna cesta
  • Málo nepřátel a zombíků
  • Kupodivu jsem musel nastavit všechny parametry grafiky na MAX, na nižším nastavení  se hra občas zadrhla. (Hra je i na maximálních detailech grafiky poměrně nenáročná, takže to vlastně nemusí být mínus.)
  • Malá obtížnost - jinou nelze nastavit

Závěrem
   Dle mého názoru klady jasně převažují na zápory a i s přihlédnutím k ceně (ZDARMA) mohu všem doporučit. Z netu si stáhnete asi 1.6 GB dat a na disku hra zabere něco přes 2,6 GB.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.