Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tiskárna HP LaserJet Pro MFP M130a nejde  (Přečteno 1992 krát)

houslicky1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Tiskárna HP LaserJet Pro MFP M130a nejde
« kdy: 14 Dubna 2018, 22:19:28 »
Zdravím vás!

Mám Ubuntu 16.04 a koupil jsem tuto tiskárnu od HP. Systém ji sice vidí jako HP PSC 1400 series printer, ale nemůžu tisknout ani skenovat. Šel jsem na to přes hplip-3.12.6.run přes příkaz sh, ale nic jsem nerozchodil. Balíky hplip a hpijs jsem si taky opatřil a opět žádná změna. Když dám diagnózu HPLIP driveru, tak mi to vypíše chybové hlášky jako:

HPLIP cannot detect devices in your network. This may be due to existing firewall settings blocking the required ports like (5353/udp). When you are in a trusted network environment, you may open the ports for network services like mdns and slp in the firewall. For detailed steps follow the link.

 http://hplipopensource.com/node/375

error: Failed to locate hp-upgrade utility

warning: Failed to read /etc/cups/ppd/PSC-1400-series.ppd ppd file

error: Unable to communicate with device (code=12): hp:/usb/PSC_1400_series?serial=CN53HV10ST04BN
error: Device not found
error: Communication status: Failed

error: Unsupported model: HP_LaserJet_MFP_M129-M134

warning: Fail to read ppd=/etc/cups/ppd/PSC-1400-series.ppd file
warning: Insufficient permission to access file /etc/cups/ppd/PSC-1400-series.ppd
warning: Could not complete Queue(s) configuration check

error: 'PSC-1400-series' Printer is either Powered-OFF or Failed to communicate.



A tyto chybové hlášky mi to píše při zapnuté a připojené tiskárně. Jelikož nejsem programátor, tak už si s tím neporadím a uvítám radu někoho chytřejšího. Předem díky za pomoc!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Tiskárna HP LaserJet Pro MFP M130a nejde
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2018, 22:53:47 »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

houslicky1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Tiskárna HP LaserJet Pro MFP M130a nejde (VYŘEŠENO)
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2018, 00:44:08 »
Vyskusaj novsiu verziu
https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/gethplip

Díky moc!!! Já vás, linuxáci, miluju!!!  :) Samozřejmě nová verze pomohla a já už konečně tisknu a skenuji!  8) Chtělo to ještě doinstalovat hp-plugin a hrát si trochu s klikacími nastaveními. Ovšem bude tam asi ještě co do budoucna ladit, protože když spustím hp-setup, tak se průvodce zasekne na 2. kroku a nefunguje tlačítko Add printer. Ale už je to jedno, když tisknu a skenuji.  8) Jen pro zajímavost zde uvedu, co u toho hlásí terminál, kdo tomu rozumíte:

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/hplip/ui4/setupdialog.py", line 1307, in NextButton_clicked
    self.showAddPrinterPage()
  File "/usr/share/hplip/ui4/setupdialog.py", line 731, in showAddPrinterPage
    self.readwriteFaxInformation()
  File "/usr/share/hplip/ui4/setupdialog.py", line 1130, in readwriteFaxInformation
    self.fax_number = to_unicode(d.getPhoneNum())
  File "/usr/share/hplip/fax/ledmsoapfax.py", line 92, in getPhoneNum
    return self.readAttributeFromXml_EWS("/DevMgmt/FaxConfigDyn.xml",'faxcfgdyn:faxconfigdyn-faxcfgdyn:systemsettings-dd:phonenumber')
  File "/usr/share/hplip/base/device.py", line 2583, in readAttributeFromXml_EWS
    data = self.FetchEWS_LEDMUrl(uri)
  File "/usr/share/hplip/base/device.py", line 2578, in FetchEWS_LEDMUrl
    data = status.ExtractXMLData(data)
  File "/usr/share/hplip/base/status.py", line 1514, in ExtractXMLData
    size = int(data[0:index+1], 16)
ValueError: invalid literal for int() with base 16: '404 Not Found\r'

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.