Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém při spuštění systému  (Přečteno 2791 krát)

TomZn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Problém při spuštění systému
« kdy: 02 Října 2018, 10:31:42 »
Ahoj, při zapnutí počítače se zobrazí tohle. Vůbec nevím co s tím a jak to odstranit. Prosím o pomoc!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2018, 12:06:21 »
Zřejmě ti odešel disk - prověř to (pomocí UBCD z boot media).
http://www.ultimatebootcd.com/

Pokud bude opravdu vadný, musíš ho vyměnit za nový. Pokud nemáš zálohu, data jsou fuč. Data i systém máš mít zálohované, pak v takovém případě pouze vyměníš disk, data a systém nasypeš zpátky a jede se dál...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

TomZn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2018, 09:44:38 »
Díky za odpověď. Včera jsem to zkoušel, ale stejně si s tím nevím rady. V zoufalství jsem disky zkoušel načítat na druhém NB s Win10. Ve správci zařízení jsem disk viděl, ale Tento počítač ho nezobrazil. Zkoušel jsem různé programy, které by měli zobrazovat Linux soubory ve Windows, ale bez úspěchu. Nějaká data to načetlo, ale nebyl jsem schopný je otevřít. Ale pozitivní zpráva je, že disk asi funguje a něco na něm je. Jen to teď z něho dostat.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #4 kdy: 03 Října 2018, 13:03:31 »
Díky za odpověď. Včera jsem to zkoušel, ale stejně si s tím nevím rady. V zoufalství jsem disky zkoušel načítat na druhém NB s Win10. Ve správci zařízení jsem disk viděl, ale Tento počítač ho nezobrazil. Zkoušel jsem různé programy, které by měli zobrazovat Linux soubory ve Windows, ale bez úspěchu. Nějaká data to načetlo, ale nebyl jsem schopný je otevřít. Ale pozitivní zpráva je, že disk asi funguje a něco na něm je. Jen to teď z něho dostat.

Linuxové oddíly z Windows neuvidíš - to ti poradil kdo??
Nabootuj z flešky Ubuntu - z něj linuxové oddíly a data uvidíš.

TomZn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2018, 13:06:26 »
Poradil mi to internet. Jo ještě jednou to bootování zkusím. Možná bude problm ve verzi. Můžu použít jakoukoli nebo musím použít tu co mám?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2018, 13:39:01 »
Poradil mi to internet. Jo ještě jednou to bootování zkusím. Možná bude problm ve verzi. Můžu použít jakoukoli nebo musím použít tu co mám?

Jakoukoli, ale když použiješ tu stejnou, o to líp....

TomZn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2018, 17:39:22 »
Stáhnul jsem tu 18.04 LTS. vytvořil v Rufusu bootovací usb a nic.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #8 kdy: 03 Října 2018, 17:48:29 »
Tak tusim, ze linuxove oddily - soubory jdou ve Win zviditelnit pomoci prislusneho SW. Pouzivam plugin do TC. Ale poslechni Juwa - je to tak lepsi ...
« Poslední změna: 03 Října 2018, 17:50:24 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2018, 18:26:31 »
Stáhnul jsem tu 18.04 LTS. vytvořil v Rufusu bootovací usb a nic.

Co je to "nic" ??  Nezdá se ti náhodou, že jsi až příliš stručný na to, že chceš vyřešit svůj problém? Nebo snad nechceš? Skoro to tak vypadá.... :-\
« Poslední změna: 03 Října 2018, 19:11:16 od juwa2 »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2018, 18:33:37 »
Myslím, že to "NIC" se u mne projevovalo kdysi stejně.
Libovolné ISO, vytvořené RUFUSem nefungovalo.

NIKDY!

Ale problém již dnes nemohu diagnostikovat, protože Widle mi do domu nesmí a WINE je jen na zoufalé věci. Evidentně ale kdysi na USB nefungoval boot. Data tam byla.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #11 kdy: 04 Října 2018, 18:44:04 »
Myslím, že to "NIC" se u mne projevovalo kdysi stejně.
Libovolné ISO, vytvořené RUFUSem nefungovalo.

NIKDY!

Ale problém již dnes nemohu diagnostikovat, protože Widle mi do domu nesmí a WINE je jen na zoufalé věci. Evidentně ale kdysi na USB nefungoval boot. Data tam byla.

Rufusem se nevytváří žádné iso, nýbrž bootfleška (z .iso).
Rufus je výborný SW který vždy spolehlivě fungoval. Samozřejmě pouze tomu, kdo ho umí správně nastavit/používat....

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #12 kdy: 04 Října 2018, 19:00:34 »
Špatně vyjádřeno.
Libovolná flaška vylitá Rufusem...

Opravdu si neuvědomuji, co bych mohl udělat špatně, když jsem postupoval podle návodu, plus následně několik opravných pokusů s variacemi. Nikdy to nezabralo.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

wexli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2018, 20:18:09 »
Zdravím ve spolek, omlouvám že narušuji vlákno, ale nikde jsem použitelného nenašel:nedávno jsem se *censored* a vymazal win a nahrál linux, takže zatím tápu s některými věcmi, ale stalo se mi že jsem dostal nabídku na aktualizaci z ubuntu 14 na 18.4 a tak jsem směle aktualizoval, teď mám problém s tím pustit některé programy a hry. Spustim, otevře se ikonka na Launcheru, třikrát problikne a zase zmizí a dál se nic neděje, žádná chyba nic. Myslíím že to má co dělat s grafikou, ale nevím co s tím, Někde jsem našel test na 3D a vše prý jede jak má.
Mám notase Hp, běží mi to na integrovanené grafice , je tam ještě jedna radeon, ale nepodařilo se mi systém donutit jak jen na ní, ani když jí vypnu v biosu, tak mi to pořád hlásí pouze tu integrovanou.Moc děkuji za radu

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém při spuštění systému
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2018, 21:19:28 »
Upgrade nikdy nedělej - vždycky pouze čistou instalaci se zachováním /home
Ušetříš si spoustu problémů.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.