Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční vstup CD-in na základní desce  (Přečteno 770 krát)

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Nefunkční vstup CD-in na základní desce
« kdy: 29 Července 2014, 20:55:09 »
Dobrý den, blesk mi odpálil staré PC a tak jsem si poskládal nové z toho co dům a kamarádi dali. Boužel řeším spoustu problémů s tímto novým hardwarem. Začnu zatím s tím jednodušším, a to že nemohu přehrávat zvuk ze vstupu CD-in který je integrován přímo na desce, takový ten čtyřpinový kam se většinou zapojuje audio výstup z CD mechanik. Já do něho mám zapojenou analogovou TV kartu Leadtek WinFast 2000 s FM tunerem, kterou používám na poslech rádia a digitalizaci starých VHS. Protože v předvolbách zvuku se mi žádný vstup nezobrazuje tak jsem nainstaloval GNOME Alsa mixer, ale ani tam žádný CD vstup není. Pro jistotu jsem zkoušel hýbat všemi posuvníky a zaškrtával všechny volby, ale pořád nic, Ubuntu tento vstup úplně ignoruje. Jsem už docela bezradný, tak prosím jestli by neměl někdo tip jak tento vstup zprovoznit. Deska je MSI 945P Neo5 s integrovanou zvukovkou Realtek ALC888, Ubuntu 14.04 64bit.
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Nefunkční vstup CD-in na základní desce
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2014, 22:01:43 »
Tak problém vyřešen dle tohoto návodu http://askubuntu.com/questions/375014/how-do-i-enable-cd-in

Udělal jsem všechno podle návodu a po restartu CD vstup funkční !!!!

Ještě jednou se omlouvám, příště raději než se budu opět ptát zkusím napřed pana Googla.
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.