Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Propojení minibooku s monitorem  (Přečteno 1541 krát)

ClaraIsAFangirl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Propojení minibooku s monitorem
« kdy: 25 Prosince 2014, 17:43:01 »
Zdravím, potřebuju radu s propojením svého minibooku s (vnějším) monitorem. Normálně mám nastaveno aby obrazovka pokračovala na monitoru, ale někdy by se mi hodilo minibook zaklapnout (aby display zbytečně nesvítil, např. při sledování filmů). Ale jakmile minibook zaklapnu, vypne se i obraz na monitoru (i když mám nastaveno "nic nedělat" při zavření víka). Jak zařídit abych mohla minibook zaklapnout a pracovat dále přes vnější monitor?
díky moc všem za odpovědi :))

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Propojení minibooku s monitorem
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2014, 19:44:25 »
Nevim jak resit zaklapavani, ale nemas nahodou nejakou Fn klavesu na zhasnuti displaye? Pripadne switch oba/jeden/druhy/mirror...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Propojení minibooku s monitorem
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2014, 11:55:53 »
Nastavenia od 11.04 po 14.10 http://askubuntu.com/questions/15520/how-can-i-tell-ubuntu-to-do-nothing-when-i-close-my-laptop-lid
edit:
aj toto mi príde zaujímavé  ;D
all the answers111 >>rest a lollipop stick on the power button before the lid closes, works everytime
panton439 >>Sounds like the answer from a veteran. :)
Simplest solutions are the best.
Ambucias >>I found that orange lollipop sticks work better than other flavours such as lime and lemon.
« Poslední změna: 26 Prosince 2014, 12:01:09 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.