Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hlasem z Ubuntu do Android  (Přečteno 2442 krát)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Hlasem z Ubuntu do Android
« kdy: 17 Července 2012, 08:34:57 »
Zdravím příznivce Ubuntu a mám problém,se kterým jsem si lámal hlavu celou dovolenou. :o Sice mám nainstalované Xubuntu jen krátce a stále sbírám i jiné informace,ale tento problém ne a ne rozlousknout.Mám ve svém OS nainstalovaný komunikační program Skype-no chvíli mi trvalo,než jsem rozchodil integrovaný mikrofon,abych mohl komunikovat hlasem,stejně mám Skype i v mobilu s Androidem.Problém je v tom,že mám slabší mobil  :( a komunikace Skypem po hlasové stránce je v něm otřesná :'(-prostě to v mobilu chrčí, rachtá-nedá se to poslouchat. Ikdyž jsem měl v pc jiný OS, řešil jsem to tak, že do PC jsem si nandal soft Google Talk (GT)-hlasový přenos podporuje.V Androidu sice GT je taky,ale hlasový přenos nepodporuje.Vyřešil jsem to tím,že jsem si do Androida nandal soft Fring  ;) a v něm už hlasový přenos GT fungoval a navíc v mém mobilu bylo i pěkně slyšet-narozdíl od Skype.Měl jsem zájem v Xubuntu GT rochodit v programu Pidgin-ten mi ovšem hlasovou komunikaci nenabídnul-jen textem ???.A tak se ptám-abych mohl zdarma hlasem komunikovat (mimo Skype)-mezi svým Xubuntu a Androidem v mobilu-existuje nějaký program,nebo možnost toto vyřešit?I na tomto foru jsem se pokoušel najít odpověd-bezvýsledně,anebo jsem špatně hledal.Díky za rady :)


« Poslední změna: 19 Července 2012, 14:44:23 od tojezdenek »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2012, 09:05:15 »
Niesom si teraz isty ale zda sa mi ze v pidgine treba hlas povolit v moduloch. Aby si mohol nastavovat(pracovat?) s mikrofonom.
« Poslední změna: 17 Července 2012, 09:09:14 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2012, 09:10:52 »
Já měl za to, že GT umí fungovat i přes prohlížeč jen pomocí nějakého pluginu ...
Aj dont spíík ííngliš :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2012, 11:34:29 »
Hej stačí si ten modul nainštalovať...ale asi treba byť na G+
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2012, 00:22:25 »
Ano modul je asi omezen používáním Google+. Jinak pokud přesvědčíš toho s kým si chceš volat aby šel také na Google+, není poté problém hangout a na ten speciální soft nepotřebuješ. Stačí ti jen Google+ aplikace pro android a modul pro prohlížeč v Pc.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2012, 21:46:00 »
Pokud to dobře chápu - proč nepoužít na obou stranách libovolného SIP klienta? Poskytovatelů VoIP telefonie je už v ČR poměrně dost a zcela určitě lze volat mezi sebou zdarma ... ?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2012, 14:44:47 »
 :-* Zatím díky za cenné rady - ted jen všem pro info - modul jsem našel a nacapal ho v Pidginovi do GT bez toho, že bych potřeboval G+. S tím zatím posledním návrhem ohledně VOIP - nápad to není špatný, leč nepraktický.  :-[ SIP mám sice zřízený už roky, ale mám jen jedno tel.č.. No a když mi chce holka z prázdnin zavolat z pc na mobil...? V pc má Xubuntu a tam Pidgin a svůj účet na GT - já v mobilu Android se svým GT - pak volání bez problémů  8) - ale tel.č. na SIP máme jen jedno - to, které používám už roky - pro volání holky z prázdnin na můj mobil variantou VOIP se mi tak zdá nepraktické - a pro změnu, co se týká mých známých, abych je nutil ke zřízení VOIP jenom proto, aby mi mohli free volat na mobil ...? .  ??? Takhle se mi zdá praktičtější, že se známý registruje a používá GT v pc (nebo i mobilu) a může mi volat do zblbnutí  ;) - ale vlastně i tohle je jistá cesta k řešení problému - takže zatím díky. Jsou ještě nějaké nápady a návrhy?   :) Ptám se jen z praktického hlediska, kdo by měl podobný problém a nechtěl používat GT.
« Poslední změna: 19 Července 2012, 14:46:37 od tojezdenek »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #7 kdy: 19 Července 2012, 16:54:13 »
Čísel na VoIP je k dispozici spousta, tam bych problém neviděl. Nevím, jestli jsme se pochopili - na Androidu existuje spousty moc pěkných SIP klientů (dokonce je lze nastavit tak, že se chovají jako výchozí program pro telefonování a podle nastavených tarifů vybírají levnější cestu volání) - jeden tedy v PC, jeden na Androidu a každý své telefonní číslo.

A popravdě, jestli si známý registruje GT, nebo SIP už je dle mého jedno.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Hlasem z Ubuntu do Android
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2012, 12:14:00 »
Myslím,že jsem pochopil  ::)  -jen každý mluvíme krapet o něčem jiném. Souhlasím, že čísel VOIP je hafo a pro Android jsou i SIP klienti - s tím lze souhlasit. Jen rozdíl mezi GT - je free a SIP - na přidělení čísla nutno předplatit kredit. Jak jsem říkal - mám SIP telefon už několik let a tel.č. jsem dostal za podmínky, že ho budu využívat. Ikdyž jsou ceny u VOIP solidní, ale i tak čas od času musím kredit dokoupit. A šlo mi o to, že nechci známe nutit, aby si pro SIP číslo platili VOIP, když si můžou do pc nandat GT, jen si zřídí účet a nemusí platit nikomu nic - a stejně se mi dovolají.  :o
« Poslední změna: 20 Července 2012, 14:17:12 od tojezdenek »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.