Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejsem spokojen ani s unity ani s gnome, nejaky navrh na jiny window manazer? ;)  (Přečteno 5339 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Já pořád, co máte s tou server edicí a ono už vlastně není alternate :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
ps. ja na stare stroje davam uz pomerne dlouho KDE3 a je to absolutne supr ..

protoze pouzivam suse, tak http://en.opensuse.org/KDE3 .. 100% dokonaly a bezchybny prostredi - a jeste mnohem hezci a mocnejsi nez nejaky lxde, xdm, whatever

ntz

Já s tím souhlasím, ale je to opravdu záležitost osobních preferencí a případných potíží s hw. (Já žádné nemám při použití čehokoliv, co jsem zatím zkoušel.) Opravdu je pro mě KDE top a příkladem pro ostatní prostředí. Minimálně po stránce přizpůsobitelnosti. Ale nejsem fanatik a používám i další, Unity a XFCE. Líbí se mi experimentovat, nelíbí se mi nuda.

Dovolím si ještě dvě poznámky. Po přesně roce jsem se nakonec vrátil k původnímu uspořádání Unity (vč. používání HUD, GTK motivu, scrollbarů, ..., akorát ikony mám Oxygen). Zjistil jsem totiž, že origoš Unity je úžasné stvoření a docela fajn věc. Nejprve jsem vyboxoval dost věcí, abych si Unity přizpůsobil tradičním (hloupým) zvyklostem, ale nakonec, když už se rozhodnu s ním něco dělat, zjišťuju, že jakési "výchozí" nastavení je nejlepší a oceňuju ho. Takže to je taková malá rada pro ty, kterým Unity vadí, zkuste být trpěliví a zřejmě mu přijdete na chuť.

U KDE mi krom uvedeného (správa monitorů, klávesa Win) hrozně vadí pro mě nemožnost nahodit na spouštěče hotkeys - třeba na Terminál klasicky Ctrl + Alt + T. Asi to jde, ale zatím jsem na to nepřišel. Leda přidáním nějakého spouštěče do hlavního panelu a přidání zkratky, ale třeba u Terminálu to nefunguje....
« Poslední změna: 23 Března 2013, 21:03:35 od Petr Valach »

beer

  • Host
Citace
U KDE mi krom uvedeného (správa monitorů, klávesa Win) hrozně vadí pro mě nemožnost nahodit na spouštěče hotkeys - třeba na Terminál klasicky Ctrl + Alt + T. Asi to jde, ale zatím jsem na to nepřišel. Leda přidáním nějakého spouštěče do hlavního panelu a přidání zkratky, ale třeba u Terminálu to nefunguje....

Tak toto zrovna funguje dobře. KDE jsem dal pryč a tak ti přesně neřeknu, kde se tyto klávesové zkratky nastavují. Ale když zadáš do vyhledávacího políčka klávesové zkratky, tak ti to snad najde, případně je to někde v nastavení. Ty klávesové zkratky tam jsou totiž na více místech, není to úplně jednoduché a logické nastavování. Co nefunguje a co mi dost vadilo, byla nemožnost nastavení klávesy super na zobrazení menu. Vždycky jsem musel zkombinovat s jinou klávesou, například s mezerníkem. Možná to jde vyřešit, ale nepřišel jsem na to, jak.

edit:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/293687
« Poslední změna: 24 Března 2013, 01:18:18 od beer »

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Ahoj, jednoznačně Xubuntu. Dá se nastavovat prakticky do nekonečna - tím myslím, že je silně variabilní a ne že se pořád s..e :) S trošičkou trpělivosti se dá udělat krásný, plnohodnotný, uživatelsky přívětivý desktop.
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367

Tak toto zrovna funguje dobře. KDE jsem dal pryč a tak ti přesně neřeknu, kde se tyto klávesové zkratky nastavují. Ale když zadáš do vyhledávacího políčka klávesové zkratky, tak ti to snad najde, případně je to někde v nastavení. Ty klávesové zkratky tam jsou totiž na více místech, není to úplně jednoduché a logické nastavování. Co nefunguje a co mi dost vadilo, byla nemožnost nastavení klávesy super na zobrazení menu. Vždycky jsem musel zkombinovat s jinou klávesou, například s mezerníkem. Možná to jde vyřešit, ale nepřišel jsem na to, jak.

edit:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/293687

Tak jo, třeba Konzole je přímo ve Vlastních zkratkách, sekce Příklady. Ale na Start nejde win jen tak namapovat, zřejmě fakt musí být s něčím... ani mi to nevadí, já jsem dost přizpůsobeivej (když už jsem začal používat Linux :-))), ale je to trochu nezvyk.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Ale na Start nejde win jen tak namapovat, zřejmě fakt musí být s něčím... ani mi to nevadí, já jsem dost přizpůsobeivej (když už jsem začal používat Linux :-))), ale je to trochu nezvyk.

V KDE nejde mnoho věcí, ale tohle se zrovna obejít dá:
http://kde-apps.org/content/show.php/ksuperkey?content=154569

Funguje, používám.

beer

  • Host
Citace
V KDE nejde mnoho věcí, ale tohle se zrovna obejít dá:
http://kde-apps.org/content/show.php/ksuperkey?content=154569

Funguje, používám.

Díky za tip, pokud budu někdy o KDE uvažovat, tak vyzkouším. Zatím jsem spokojen s XFCE.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Ale na Start nejde win jen tak namapovat, zřejmě fakt musí být s něčím... ani mi to nevadí, já jsem dost přizpůsobeivej (když už jsem začal používat Linux :-))), ale je to trochu nezvyk.

V KDE nejde mnoho věcí, ale tohle se zrovna obejít dá:
http://kde-apps.org/content/show.php/ksuperkey?content=154569

Funguje, používám.

Dík,

v KDE jde mnoho věcí, které se jinde možná nastavit dají, ale s velkými znalostmi :-)

Matesax

  • Host
Teď jsem si projel různá WM. Zkus třeba JWM, LWM, FWM,...

Hakito

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
    • Japonština.yukata.cz
Já jsem osobně na prostředí Xfce a jsem naprosto spokojen. Můj stroj není zrovna čerstvě vyřazený z programu NASA, takže jsem rád za každý volný kousek ramky i procesoru, což mi Xfce zbytečně nežere. Další lehké prostředí je LXDE, které se mi osobně nelíbí, ale je to o zkoušce. Například používám Lubuntu Software Centre, který nemá s Xfce pranic společného, ale nenačítá se tak pekelně dlouho.
Generování náhodných čísel je příliš důležité, než aby se nechalo na náhodě.
PC - ATI Radeon HD 2600 PRO, AMD 64 - 2GHz, 2Gb RAM, 80Gb HDD, 40Gb HDD + Xubuntu 12.10

Sjena

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Po přechodu z fedory s KDE na ubuntu s gnome a unity to byl pro mně taky nestravitelný šok, jakkoliv je boční nabídkový cikbajs na mobilu velmi pěkně použitelný. Možnost vpravení plasmy do gnome mně svojí kostrbatou funkčností neuspokojila, rozcházet plné KDE jako alternativní grafického prostředí ubuntu mně přestalo bavit hned po pěti minutách a protože jsem se KDE nemínila vzdát, přešla jsem na kubuntu. Kubuntu místy svého prostého uživatele salámuje stejně okázale, jako fedora, místy je však stejně ochotné jako ubuntu a má běžící KDE. Takže zatím velká spokojenost.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.