Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore  (Přečteno 2343 krát)

simulant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« kdy: 15 Října 2011, 17:42:54 »
Zdravim, mam Ubuntu 11.10 a po restarte mi zmizol cely lavy panel (unity) a moznosti vpravo hore (datum, cas, bluetooth.. proste tam nieje nic).. Nic som neodinstaloval.

simulant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2011, 12:35:16 »
tak nic, rozhodol som sa prejst na xubuntu, unity nie je pre mna..

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2011, 22:00:59 »
Zdravim, mam Ubuntu 11.10 a po restarte mi zmizol cely lavy panel (unity) a moznosti vpravo hore (datum, cas, bluetooth.. proste tam nieje nic).. Nic som neodinstaloval.

Mě se stalo to samé. V Unity (3D) vidím pouze plochu a prázdný horní panel jinak nic. V Unity 2D sice Launcher a Panel je, ale celé to funguje tak nějak divně. Celý systém se občas zasekne a nelze s tím nic udělat. Už na jaře mě Unity vůbec nezaujalo a spíš odradilo, ale to co se děje (nebo spíš neděje) teď je úplná katastrofa.

Smutné je, že nedávno jsem se poprvé setkal s Windows 7 a docela se mi zamlouval. Konečně se MS podařilo skutečně vylepšit systém. U Ubuntu musím bohužel konstatovat úplný opak.

Silně uvažuji o přechodu na jiný systém - Xubuntu nebo úplně jinou distribuci.
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2011, 22:09:23 »
...mě by jen zajímalo, proč je poslední dobou (od U 11.04) tolik nespokojených lidí a tolik problémů? Vždyť dříve bylo Ubuntu tak User Friendly...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2011, 09:39:53 »
na to se da odpovedet velice rychle :-) ... UNITY ...
tradiční bordel + Nvidia :-)

Milan Hlobil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #5 kdy: 18 Října 2011, 20:00:47 »
Já na tento problém taky už narazil.Víte někdo čím to může být a jak to opravit?Zatím jediné řešení na které jsem přišel bylo Odhlásit se-změnit z Unity na Unity 2D a zase se přihlásit. Předpokládám, že problém bude v grafické kartě.
v mém případě Ati mobility radeon X700 v notebooku Acer Aspire 3023 wlmi.


Milan

simulant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2011, 19:16:34 »
no ja mam Ati Mobility Radeon HD3430, a doteraz bola podpora grafiky bezproblemova, nemyslim si ze to bolo grafikou, lebo asi tyzden mi slo vsetko ok.. skoda, Ubuntu sa mi velmi pacilo

Milan Hlobil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2011, 23:08:40 »
je třeba zvláštní, že mi nejdou žádné efekty ani třeba spořič displeje?? v tomto směru zlaté UB 10.04. (např.na nabídku spořič jsem dosud nenarazil. buďto jsem slepý nebo tam prostě není páč systém ví, že by to komp nezvládl. taková trošku ořezaná verze) Je fakt, že můj NTB má 8 let, takže jsem rád, že funguje jak funguje :) A funguje.

fajkie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • Technické výpočty - Technical calculations
Re:zmizol lavy panel a moznosti vpravo hore
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2011, 23:23:10 »
Také se mi to stalo a pak jsem zjistil, že jsem měl v nastavení Compizu, v položce Pracovní plocha, vypnutý Ubuntu Unity Plugin. V té době jsem se zabýval tím, jak zmenšit ikony v Launcheru a jak odstranit jeho skrývání, proto nevylučuji, že jsem mohl něco nesprávně nastavit. A od té doby se to nikdy už neopakovalo a to pracuji v Ubuntu dost intenzivně. Prováděl jsem pak i další nastavení Compizu i Gnome Tweak, abych si přizpůsobil Launcher i plochu (hlavně velikosti písem) k obrazu svému. zatím bez dalších problémů.
Fajkie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.