Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome-Do v 11.04  (Přečteno 2843 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Gnome-Do v 11.04
« kdy: 19 Května 2011, 11:32:01 »
Může mi někdo smysluplně vysvětlit proč v Gnome-Do v Ubu 11.04 nemá možnost dokování jako tomu je např. v Ubu 10.04? Proč to odstranili? Proč?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

aloisam

  • Host
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2011, 13:31:04 »
Citace
Finally, remember that GNOME-Do wasn't made by the same people who made Ubuntu (Canonical). Canonical simply packaged it up with Ubuntu. If you're disappointed in GNOME-Do not having a Docky skin anymore, you should let them know. Maybe they'll put it back in. The Ubuntu people aren't going to be able to help.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2011, 15:19:30 »
Aha,...! Můžeš mi prosím poslat link odkud si to vystřihnul? Děkuji.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

aloisam

  • Host
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2011, 15:34:29 »
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1593156

jsem měl nainstalovaný gnome-do i docky  ::)

teď mě dost štve, že není integrovaný stisknutí super a alt+f2, plus by mělo jít vyhledávat soubory, ne jen v historii..

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2011, 17:53:58 »
Díky, pracuji v Ubu 10.04 a tam je to ještě kompletní. Gnome-Do včetně zabudovaného doku tak, jak pojato pouze v něm je naprosto ideální a bez konkurence, včetně pluginů. A ti vývojáři prostě to co na tom Gnome-Do bylo to nejlepší vypárali ze zcela zjevnou snahou prosadit ten výmysl Unity. Nejsem jeho příznivcem neboť to má mnoho nedostatků. Příliš mnoho. Dokování aplikací bez možností nastavení vlastností spouštěče je příšernost. Vyjíždějící plato aplikací - usměvné, no a pokud si vyrobím vlastní spouštěč tak musím jinde k tomu vytvořit složku, no tak to už vůbec neberu, atd. To vypadá už jako kdyby ti lidé v Canonicalu úplně ztratili zdravý úsudek. Prostě osobně k tomuto řešení mám mnoho výhrad.
Naopak klasický Gnome horní panel, který mohu vybavit potřebnými applety sledování systému a dalších fíčurek plus dolní dok pomocí perfektního Gnome-Do s propracovanými pluginy považuji za výtečné a hlavně, jsem na to zvyklý. Proto jsem byl překvapen a doslova zděšen, že jakmile jsem tedy zvolil v 11.04 Gnome-Classic sezení a vymrskal na panel co potřeba a pak instaloval Gnome-Do a dock nikde. No pánové a dámy - to je fakt už hustý.
No tak jsem udělal kompromis, Gnome-Do jsem zahodil a instaloval Docky. Ten sice má tu vlastnost jako Unity, tzn., že vlastní spouštěče musím mít zvlášť ve složce, ale jinak vypadá dobře, podpora 3D a hlavně ho mohu mít tam kde chci a velký jak chci a vše nastavitelné from něj jednoduše a hned.
Vím, že je tu mnoho příznivců Unity, ale čistě pragmaticky vzato, jakým právem tak hrubým způsoben ubuvývojář zasáhl do propracovaného programu a vzal mu to nejlepší co v něm bylo? Já tomu říkám Právo UNITY. Tyto metody zkrátka nemám rád. Vzali mi možnost svobodné volby a to už o něčem vypovídá. Tak toto je k zamyšlení.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2011, 22:01:25 »
Vývojáři Gnome Do se rozhodli (ne Canonical), že svůj projekt rozdělí a dok (Docky) nebude přímo součástí Gnome Do. Stalo se to dávno před příchodem Unity na Desktop a vůbec to s tím nesouvisí. Pokud jsi Do využíval pouze jako dock, tak se s Docky asi moc nezmění, tedy spíše k lepšímu. Tyhle výkřiky o právech nechápu, i kdyby to bylo tak, jak si myslíš. Vývojáři Ubuntu, i Gnome Do mají právo vyvýjet své projekty tak, jak uznají za vhodné, nejsou ti povinováni naprosto ničím.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2011, 22:16:38 »
Díky, pracuji v Ubu 10.04 a tam je to ještě kompletní. Gnome-Do včetně zabudovaného doku tak, jak pojato pouze v něm je naprosto ideální a bez konkurence, včetně pluginů. A ti vývojáři prostě to co na tom Gnome-Do bylo to nejlepší vypárali ze zcela zjevnou snahou prosadit ten výmysl Unity. Nejsem jeho příznivcem neboť to má mnoho nedostatků. Příliš mnoho. Dokování aplikací bez možností nastavení vlastností spouštěče je příšernost. Vyjíždějící plato aplikací - usměvné, no a pokud si vyrobím vlastní spouštěč tak musím jinde k tomu vytvořit složku, no tak to už vůbec neberu, atd. To vypadá už jako kdyby ti lidé v Canonicalu úplně ztratili zdravý úsudek. Prostě osobně k tomuto řešení mám mnoho výhrad.
Naopak klasický Gnome horní panel, který mohu vybavit potřebnými applety sledování systému a dalších fíčurek plus dolní dok pomocí perfektního Gnome-Do s propracovanými pluginy považuji za výtečné a hlavně, jsem na to zvyklý. Proto jsem byl překvapen a doslova zděšen, že jakmile jsem tedy zvolil v 11.04 Gnome-Classic sezení a vymrskal na panel co potřeba a pak instaloval Gnome-Do a dock nikde. No pánové a dámy - to je fakt už hustý.
No tak jsem udělal kompromis, Gnome-Do jsem zahodil a instaloval Docky. Ten sice má tu vlastnost jako Unity, tzn., že vlastní spouštěče musím mít zvlášť ve složce, ale jinak vypadá dobře, podpora 3D a hlavně ho mohu mít tam kde chci a velký jak chci a vše nastavitelné from něj jednoduše a hned.
Vím, že je tu mnoho příznivců Unity, ale čistě pragmaticky vzato, jakým právem tak hrubým způsoben ubuvývojář zasáhl do propracovaného programu a vzal mu to nejlepší co v něm bylo? Já tomu říkám Právo UNITY. Tyto metody zkrátka nemám rád. Vzali mi možnost svobodné volby a to už o něčem vypovídá. Tak toto je k zamyšlení.

Nikdo ti nic nevzal. Je tu určitá skupina lidí, která tomu "šéfuje" na základě nějaké meritokracie, to jestli to někomu vyhovuje nebo ne, je pouze a jenom jeho volba. Čili odchod někam jinam je ta svoboda, nebo tě někdo u konkrétní distribuce drží násilím? Je to názor pohledu, ale to co jsem napsal v předchozí větě, tak to platí... svoboda je tu vždy. Jo a jinak... svoji distribuci si můžeš udělat sám....
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2011, 22:36:37 »
... Pokud jsi Do využíval pouze jako dock, tak se s Docky asi moc nezmění, tedy spíše k lepšímu.
Zde nemáš pravdu. Dock v Gnome-Do byl mnohem sofistikovanější než nynější Docky. ostatně psal jsem to již výše, zbytečně bych se opakoval. Rozdělení je ku škodě.
Pravdu máš v tom, že vývojáři Ubu mají svá práva. Plně akceptuji. Projekt Unity není u konce, to je mi jasné, ale vzhledem k tomu o jak důležitý nástroj desktopu se jedná tvrdím, že tomu musí věnovat více pozornosti a zatraceně dobře si rozmyslet, než uvedou do života něco podobně špatně propracovaného jako je to současné Unity v 11.04. Rozdělení celkem perfektního nástroje, jako byl Gnome-Do, na dva kusy z čehož ten první bez toho druhého nemá smysl a z toho druhého se vypárala ta nejzajímavější část nastavitelnosti a vybavení znamená, že k tomu museli mít nějaký motiv. Já v tom vidím obyčejnou politiku. Protože jaký rozumný důvod mohli mít k tomu, aby zhoršili použitelnost jednoho nástroje vědomě a při tom jej nenahradili jiným? Mně se to nelíbí velice.
Ale jak si psal, mají svá práva. No tak dobře.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2011, 22:45:42 »
Poslechni Tadeáši Paříku, ani slovem jsem nezmínil to, že bych na protest migroval k jiné distribuci. Podsouváš mi něco co udělat nechci. Ale co chci udělat je to, že pokud se mi nelíbí postupy a rozhodnutí lodivodů Ubu a stojí mi za to je veřejně kritizovat, tak to dělat budu. To distro mi za to stojí. Tobě zřejmě ale jde o něco zcela úplně jiného, pokud tomu co si napsal správně rozumím.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2011, 22:55:54 »
Poslechni Tadeáši Paříku, ani slovem jsem nezmínil to, že bych na protest migroval k jiné distribuci. Podsouváš mi něco co udělat nechci. Ale co chci udělat je to, že pokud se mi nelíbí postupy a rozhodnutí lodivodů Ubu a stojí mi za to je veřejně kritizovat, tak to dělat budu. To distro mi za to stojí. Tobě zřejmě ale jde o něco zcela úplně jiného, pokud tomu co si napsal správně rozumím.

Poslechni, člověče, mně nejde o nic, ale nějak nechápu, kdo ti bere jakou svobodu, jak jsi zmiňoval. Možnost volby je zde vždy, toliko vše... Jinak kritizuj, piš, diskutuj... Totéž dělám já.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #10 kdy: 20 Května 2011, 00:48:10 »
Gnome Do nevzniklo kvůli tvému doku, vlastně ho nahrazuje a ten účel plní stále. Sám Gnome Do používám pro jeho původní a stále aktuální vlastnosti - tedy spouštění programů, otevírání souborů a díky pluginům toho umí daleko víc. Oddělení doku mě vůbec nezasáhlo, vlastně jsem si toho ani nevšiml, takže se určitě nebudu přít o jeho vlastnosti. Nicméně dok bobtnal, vlastnímu Do nic nedával a tak se rozhodli ho oddělit. A to bylo ještě před Ubuntu 10.10. Já s tím souhlasím, mám jiný dok, který mi vyhovuje víc, když už nedosáhnu na klávesnici. V plánu je integrace Gnome Do do nového Docky, ale to ti nepomůže, Docky už je jiný. Můžeš si zkusit nainstalovat starší verzi. Je mi líto, že ti změny nesedí, ale vysvětli mi, kde bereš ty konspirace související s Ubuntu? I v tom co citoval aloisam je napsáno, že s tím nemá Canonical nic společného.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #11 kdy: 20 Května 2011, 12:01:15 »
Ponechme konspirací, smyslu to nemá. Téma je Unity -> oddělený Docky. Uznávám, že smysl dává důvod, o kterém si psal, proč došlo k oddělení docku z Gnome-Do. Vadí mi pouze to, že osamostatnělý Docky zapoměl modifikaci spouštěče jeho parametry. Typické například pro terminál anebo superuživatelsky spouštěné aplikace. Musí se pro takto modifikované spouštěče vytvořit speciální složka pro ně a z ní do docku nasunout a nikdy nesmazat. Což je bohužel i vlastnost Unity.
A nyní k Unity, zkrátka:
Obecně vzato nápad dobrý a hlavně prospěšný, ale dle mého názoru má hrubé chyby. Tak například chybí možnost pravým klikancem, třeba, vyvolat menu vlastnosti a tam jednoduše upravit šířku a případně téma nebo chování. Dále, ten panel je rozdělen na dvě části - s měnitelným obsahem a s konstantním obsahem. Chybí tam optické oddělení těchto částí. V té pevné části dává smysl mít položku aplikace, plochy, dokumenty a složky. Ovšem co působí špatně je koš až dole což zbytečně protahuje panel přes celou svislou část přesto, že není potřeba. Koš bych dal jako poslední položku hned za a panel ukončil. Další věcí jsou vlastní spouštěče s paramery. Toto neumí bez pomocí speciální složky. Toto osobně považuji za největší chybu. Smysl dává připíchnout aplikaci a změnit její vlastnosti. Další špatnost je, že pokud spustím aplikaci Java a připíchni ji na panel, nelze ji pak z panelu spustit. Dokonce v tomto případě aplikací java i když vytvořím speciální spouštěč pomocí nejž aplikaci spustím a pak posléze připíchnu, nefunguje to také. Funguje to pouze v případě, když vytvořený spouštěč nasunu na panel a pak spustím. V tomto případě se aplikace spustí, ale někdy se v panelu či docku objeví druhá ikona dané aplikace - Někdy.
Další překvapení pro mne bylo, že horní vodovný panel je pro usera tabu. Jasně, chápu, že je určen pro nabídky aplikací. Ale jestliže vpravo jsou podobné nebo i stejné applety jako v klasickém gnome panelu, tak proč si tam nemohu např. dát ještě něco? Třeba Netspeed.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Gnome-Do v 11.04
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2011, 08:56:55 »
Ano, děkuji za ten link, tohle mi uniklo. Vyzkoušel jsem odsud obojí počasí, jedno mi chodí dobře. Pak systémový indikátor je taky dobrý, a ještě ejecter. Ostatní neřeším, nepotřebuji. Co bych však ocenil, je netspeed, ale nikoliv ve formě Down/Up v řádku, to zabere moc místa, ale vyhovoval by svislý, sloupec. Drobnější písmo by nevadilo.
Z mého pohledu Unity potenciál má, ale musí se ještě řada věci upravit, jak jsem psal výše. Je to pořád pouze první krok.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.