Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Repozitáře Medibuntu vypnuty  (Přečteno 26467 krát)

Rover623

Repozitáře Medibuntu vypnuty
« kdy: 14 Října 2013, 23:14:12 »
V minulém týdnu došlo k vypnutí repozitáře Medibuntu. Veškeré balíky z tohoto repozitáře se přestěhovaly do běžného repozitáře Ubuntu. Výjimkou je knihovna pro dekódování chráněných DVD (libdvdcss) která přešla pod správu VideoLAN (VLC).

Repozitář pro libdvdcss (Debian based distro) je dostupný zde
Kód: [Vybrat]
deb http://download.videolan.org/pub/debian/stable/ / přidat jako nový zdroj. Klíč pro něj potom zde
Kód: [Vybrat]
wget -O - http://download.videolan.org/pub/debian/videolan-apt.asc|sudo apt-key add - zadat do terminálu, občas to zlobí, kdyby se vám zdálo, že se to seklo, stiskněte ENTER a po hlášení "Sorry, try again" zadejte heslo.

Zároveň všem co mají tento repozitář v systému doporučuji jeho odstranění. To platí zejména pro starší vydání Linux Mintu, který měl tento repozitář ve výchozí instalaci.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2013, 17:18:06 »
Mirrory jsou stále aktivní, viz.: http://www.webupd8.org/2010/04/medibuntu-repository-down-what-to-do.html
Osobně mám nastaven mirror 1 a funguje. Nic nechybí a nic nepřebývá.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Rover623

Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2013, 19:45:45 »
Ano, mirrory jsou funkční, ale samozřejmě nebudou aktualizované. Navíc nevidím důvod je použít, balíky (až na to libdvdcss) se přesunuly do standardního repozitáře Ubuntu, kde budou i nadále aktualizované.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2013, 12:13:53 »
Nemyslím, že všechny. Po odpojení repozitářů mi řada balíčků spadla do zastaralého režimu. Proto jsem aktivoval mirror, nepořádek nemám rád  ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Rover623

Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2013, 22:55:14 »
To mě zajímá, co se nepřeklopilo, u mě se to tváří, že vše je OK

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2013, 19:12:13 »
Viz příloha:


[příloha smazaná administrátorem]
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Rover623

Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #6 kdy: 18 Října 2013, 01:02:16 »
O některých balících vím, některé jsou staré a nejsou potřeba, od vydání 12.04.3 jsou nahrazeny nebo jejich funkce začleněny do jiných balíků. Jiné jsou bez náhrady vyřazeny jako staré, jsou to vlečené pohrobky z vydání 10.04

josef.g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2013, 19:46:32 »
Zdravím, zaujala mě ta zmínka o přesunutí balíčků do nových repozitářů od vydání 12.04.3. Znamená to, že když mám na kompu stále původní 12.04 tak mám problém? To by pro mě asi byl důvod k aktualizaci verze. Instaluji sice veškeré aktualizace, ale nepřešel jsem na novější kernel, mám pořád 3.2.0. A právě včera jsem zaznamenal varovná hlášení správce aktualizací ohledně medibuntu, tak mě napadlo se sem podívat. Medibuntu už jsem ze zdrojů vyhodil a přidal videolan, takže mám problém vyřešen nebo ne?

Rover623

Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2013, 22:02:29 »
Repozitáře jsou stejné pro všechny vydání 12.04, na verzi jádra nezáleží. V systému kde předtím medibuntu bylo se pravděpodobně vyskytnou balíky které jsou staré jako pozůstatky toho repozitáře. Ty bych asi ponechal, dokud nebudou osiřelé.

Chyba která se v souvislosti s vypnutím medibuntu může objevit je kromě klasické nedostupnosti repozitáře, ještě požadavek na instalaci nepodepsaných balíků. Odstranění repozitáře by to mělo řešit.

Repositář VLC obsahuje pouze dekódovací knihovnu "libdvdcss", která nemůže být z důvodu její nelegálnosti v některých zemích začleněna do repositářů systému.

OJ9Lnika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2013, 22:51:43 »
Díky za návod.

Mykci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2013, 13:07:49 »
Ahoj,
mám problém s přidáním Medibuntu. instalaci libdvdcss nejsem schopen provést pač v centrum software ho nevidím. Poradí mi někdo, prosím.
Mám Xubuntu 13.10.
Děkuji moc.
Jsem začínající uživatel Linuxu. Mějte se mnou, prosím, pochopení. :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2013, 17:33:33 »
Přečti si tohle vlákno ještě jednou a znova a znova....třeba pochopíš že medibuntu již není.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Mykci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2013, 17:59:45 »
Aha tak pardon,
to že medibuntu už není jsem pochopil i z oficiálních stránek :) ale zeptám se jinak: jak mám nainstalovat libdvdcss. podle výše uvedeného návodu mi to nejde...  :)
Jsem začínající uživatel Linuxu. Mějte se mnou, prosím, pochopení. :)

Rover623

Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2013, 19:34:40 »
Je to tam popsáno, otevřeš Centrum SW (je i v Xubuntu), přejdeš na Upravit-Zdroje SW, záložka "Ostatní SW", přidáš nový repositář, viz. první thread. Otevřeš terminál zadáš příkaz pro přidání klíče, napíšeš heslo a potvrdíš.

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #14 kdy: 03 Prosince 2013, 19:49:14 »
Mám nejasný pocit že už to je libdvdcss2, ale na netbooku to nezkusím a u počítače budu až zítra.

Mykci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #15 kdy: 04 Prosince 2013, 10:08:04 »
Díky moc za radu. Ano je to libdvdcss2 - tak asi proto jsem se nemohl dopátrat...hold jsem ještě hodně neznalí... :)
Jsem začínající uživatel Linuxu. Mějte se mnou, prosím, pochopení. :)

jiri.tomec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • Abych se mohl ptát, musím nejprve znát.
Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« Odpověď #16 kdy: 21 Února 2014, 08:08:48 »
Zdravím,
toto mne docela zarazilo. Já jsem knihovnu libdvdcss instaloval tímto postupem:
Kód: [Vybrat]
sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh.
Ale po prozkoumání tohoto skriptu je zřejmé, že se předmětná knihovna stahuje právě z VLC. Takže jsem si vlastně i sám odpověděl  :).
Lenovo ThinkPad R500 - XUBUNTU 13.10 (64 bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.