Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.  (Přečteno 1201 krát)

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« kdy: 29 Prosince 2010, 14:09:13 »
Zdravim.
Čersvtě jsem přešel z woken na Linuxy. Takže jsem v nich trochu ztracenej. Každopádně vyvstal mi problém, který nelze řešit metodou pokus omyl. A na netu jsem řešení taky nenašel.

Jedná se o to, že mi při práci s internetem zamrzne celý systém. Ať už se jedná o googlování, stahování, či stahování aktualizací. Někdy, můžu být na internetu hodinu a dělat si co chci bez sebemenších problémů a jindy se po načtění první stránky všechno sekne. Nefungují žádné klávesové zkratky, které lidi doporučovali u podobných problémů. Jediné co pomůže je tvrdý restart. Prosím poraďte co s tim. Při práci na tvrdý restarty nemam čas.

Moje se stava. Ntb asus X61SL:
Intel Core 2 Duo T5870 (2.0GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB), paměť 4GB, 16" WXGA HD displej, 500GB disk, DVD-R/RW mechanika, grafika ATI Radeon HD 4570 s 512MB paměti, WiFi-bgn, GLAN, BT.
Co se týče netu tak mam kabelové připojení od UPC a jedu přes WIFI router.

Pokud budete chtít hodit výpis nějakých logů, pls rovnou řekněte jak na to. Jsem v těch linuxech dost ztracenej.
Předem díky za radu a snahu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2010, 18:01:44 »
Zkus jinej prohlížeč, třeba já používám chromium ale je jich spousta jiných...
S Firefox se také občas peru a vždy když už se to sním nedalo vydržet tak jsem přejmenoval v domovském adresáři složku .mozilla na třeba ZALOHA.mozilla a potom pustím firefox znovu a pokud vše chodí jak má tak potom ZALOHU můžu smazat.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2010, 18:09:54 »
Supr to ozkoušim, bylo by fajn kdyby řešení bylo takhle jednoduchý.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2010, 18:38:32 »
Omlouvám se za naprostý off-topic, ale nemůžu si odpustit jedno terminologické rýpnutí -- Linux je v jednotném čísle, je jen jeden. Ne jako WIndows (Okna), resp. počeštěně Wokna či Windowsy. Říkat Linuxu "Linuxy" je čirý nesmysl.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2010, 19:14:57 »
No jo, to jsou ještě ty windousácký zlozvyky. Pro příště se polepším :)

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2010, 20:42:54 »
Tak přejmenování nepomohlo. A já si ani nemyslim, že by problém měl být ve firefoxu, protože ten systém zamrzá i když chci stahovat aktualizace nebo balíky, což se něděje skrz firefox, nebo jo?

Vojta7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • PCTipy
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2010, 13:41:32 »
Máš nainstalované všechny aktualizace?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #7 kdy: 31 Prosince 2010, 13:49:11 »
A driver od grafiky máš uzavretý(AMD) alebo otvorený?Možno je to OT ale možno je chyba tu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2011, 18:34:07 »
Taky jsem si myslel ze to bude aktualizacema. Jenze jsem tam mel neco prec 300 aktualizaci a kdyz jsem je dal stahovat tak se to seklo. Takze jsem to musel delat tak po dvou mb aktualizaci to se vetsinou neseklo. Jenze kdyz jsem takhle udelal asi 60 mb tak mi to zas padlo a uz jsem nenahodil system vubec. Takze uz mam zase win. Postahuju si vsechny potrebny drivery na linux ktery sezenu na flashku a pak to zkusim znova.

Jedinej driver ktery jsem mel nainstalovany byl na ATI 4xxx pro linux. Ostatni jsme nestihl ani stahnout :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #9 kdy: 01 Ledna 2011, 21:46:21 »
Žiadne ovládače nepotrebuješ  ;)...Všetko potrebné je zrejme už v jadre 8) Skôr skúsiť iné jadro popípade 10.04...a kebyže ti to vytuhne skús ctrl+alt+ F1.Pokial to ide tam vytuhly ba Xka a chyba je tam dakde (naspäť sa vrátiš ctrl+alt+F7).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

WildTedyF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #10 kdy: 02 Ledna 2011, 00:30:40 »
Ctrl alft f1 uz mi taky nekdo radil a vubec nereaguje. Myslis ze ta 10.04 pomuze?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #11 kdy: 02 Ledna 2011, 12:54:53 »
Je to možné.Stojí to za pokus.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

BSG - Sharon

  • Host
Re: Ubuntu 10.10 zamrza při práci s netem.
« Odpověď #12 kdy: 02 Ledna 2011, 13:06:27 »
Nechci znevazovat  Ubuntu 10.10,ale dost veci  tez zlobilo. Musel jsem zpet na 10.04 . Zvlast blblo video i na ntb a dalsich uplne jinych pc s jinou grafikou atd. .  Mozna casem zase skusim ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.