Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmena /home  (Přečteno 1499 krát)

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
zmena /home
« kdy: 13 Listopadu 2008, 12:26:03 »
Pri prechode na 8.10 (čistá inštalácia) som nikde nenašiel možnosť zadefinovať si pripojny bod /home, celé /home mám na druhom disku, ktorý mi pri inštalácii nikde neponúkalo. Vytvorilo mi nové /home ale na disku kde je /

Ako najľahšie zmením /home z jedného disku na druhý?

Ďakujem.
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

nettezzaumana

  • Host
Re: zmena /home
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2008, 12:31:59 »
dle /etc/fstab bude mountnute home nekam, treba do /mnt/sda5

jako root (s odhlasenym uzivatelem z terminalu) ::
rm -rv /home ## odstranime /home
ln -sn /mnt/sda5 /home ## vytvorime symlink /home -> /mnt/sda5, sda5 musi obsahovat stary /home

ad.1) mozna jeste rychlesji cesta nez tato (ptat se na foru) je :: UTFG

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zmena /home
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2008, 12:35:44 »
Pri prechode na 8.10 (čistá inštalácia) som nikde nenašiel možnosť zadefinovať si pripojny bod /home.
Při instalaci se musí zvolit ruční rozdělení disku, kde si nastavíš /home pro parition, disk kde máš původní /home - stačí si zkonrtolovat, aby jsi neformátoval tuto část a máš /home připojený.

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: zmena /home
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2008, 13:17:39 »
Tak mi to nedalo a skúsil som ešte raz inštalovať.

Pokiaľ pustím inštaláciu až potom čo nabehne Live CD nemám prístup pri inštalácii k druhému disku.

Ak dám možnosť inštalovať už pri prvom výbere (skúsiť ubuntu...., inštalovať, memtest.....) všetko prebehne ako má. K druhému disku sa dostanem bez problémov ako vždy.

Vyriešené, ďakujem.
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.