Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zformátovány oddíly linuxu - grub rescue  (Přečteno 1062 krát)

samoyed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zformátovány oddíly linuxu - grub rescue
« kdy: 12 Října 2012, 17:51:09 »
Ahoj, včera se mi povedla, taková velice pěkná věc. Měl jsem na notebooku nainstalovaný linux ubuntu 12.04.1 společně s windows, disk mám rozdělený na 3 části, na jedné je win 7, na druhém data a na třetím byl linux. Chtěl jsem se linuxu zbavit a nedbal na návody na  wiki a oba jeho oddíly (asi ten normální a i swap) zformátoval. Samozřejmě po restartu se mi už nespustil ani výběr systémů, jen naskočí hláška "error: unknown filesystem, grub rescue>". Hledal jsem jak problém řešit, líbil se mi tento odkaz: http://askubuntu.com/questions/193034/grub-loading-unknown-file-system-grub-rescue , ale jednak mi terminál nebere příkazy, rspk. nevím jak je psát pod sebe bez enteru a boot-repair tady v aplikacích vůbec nemám.
Druhou možnost řešení jsem našel na místní wiki, jenže muj výpis po "sudo fdisk -l" oddíl linux vůbec neobsahuje, takže nevím co mám mountovat. Vypadá to takhle: viz příloha
Mohli byste mi prosím poradit co mám dělat? Je možné to nějak obnovit, aby mi jel alespoň  windows a byla zachována data v něm? Velmi nerad bych o to přišel.

Díky moc


[příloha smazaná administrátorem]

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zformátovány oddíly linuxu - grub rescue
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2012, 18:18:18 »
Proč obnovuješ Grub když už Ubuntu nechceš/nemáš?

Strč do počítače DVD win 7 a obnov zavaděč viz http://wiki.ubuntu.cz/odstran%C4%9Bn%C3%AD_ubuntu#windows_vista
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

samoyed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Zformátovány oddíly linuxu - grub rescue
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2012, 18:59:48 »
Nevím, vůbec tomu nerozumím a tohle jsem našel když jsem svůj problém zadal do googlu. Každopádně moc díky. Chápu to tedy správně, že stačí do mechaniky vložit instalační DVD svých windows a nainstalovat zavaděč? Zůstanou mi v systému všechna data?

Děkuju

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.