Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: plny disk.oddil na Ntb  (Přečteno 3528 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
plny disk.oddil na Ntb
« kdy: 18 Února 2008, 09:57:41 »
Znamy ma poziadal, aby som mu na jeho Ntb Sony Vaio nainstaloval k windowsu nejaky linux. Mal disk rozdeleny na 2 sam. oddiely a pre linux mal pripraveny 13Go oddiel. Zkusal som tam rozbehnut Ubuntu 7.10 a Linux Mint (aj ked som vedel, ze Ubuntu mi asi tie disk. oddiely nerozozna), ale pri zavadzani liveCD mi tieto distra hlasili spustu chyb a nerozoznaneho HW. Zkusil som tam teda rozbehnut LiveCD Mandriva One a ta sa ku podivu chytila vyborne. Rozhodol som sa teda pre instalaciu Mandrivy. Ta prebehla v pohode, Mandriva rozoznala Windows a nim pripravene oddiely Ntfs. Po instalacii a strasne zdlhavej aktualizacii, ma vsak zjavne vyrusuje hlaska, ktora sa objavi pri starte systemu, o nejakom oddiele hdc7, ktory je na 100% plny. Na funkcnost systemu to ziaden vplyv nema, ale mne sa ta hlaska nelubi a nechcem odovzdat Ntb v takom stave. Pripominam, ze som nepripravoval sam v Gparted diskove oddiely, ale nechal som pre Mandrivu oddiel 13 Go, nech si to rozmiestni sama. Nejde sice o Ubuntu, ale chcel by som sa spytat niekoho na spolahlivy navod, ako mam tomu oddielu hdc7 dat viacej miesta z ineho oddielu, aby som to cele nerozhasil. Uz som si stiahol i Partition Magic, ale radsej sa poradim, nez k niecomu prikrocim. Nechcel by som mu hlavne nejak rozosrat jeho Windows, kde ma spustu osobnych veci. Dik
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2008, 10:46:38 »
neviem ako to má mandriva, ale v ubuntu by sa malo dať pozrieť do etc/fstab, čo vlastne je ten hdc7 zač. alebo juknúť na to cez gparted, že koľko diskových oddielov vlastne existuje.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2008, 10:48:27 »
neviem ako to má mandriva, ale v ubuntu by sa malo dať pozrieť do etc/fstab, čo vlastne je ten hdc7 zač. alebo juknúť na to cez gparted, že koľko diskových oddielov vlastne existuje.

nebo
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -lTen taky vypise vsechny oddily disku... ;)
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2008, 13:38:12 »
no tak uz som mu to dal aj s tou hlaskou - fakt to nema na nic vplyv. Ale kukol som sa do diskov a opravujem - je to disk hdc4 384Mb a je ext3 - rovnako, ako home particia, ktora je skoro prazdna. Takze by asi bolo treba odobrat z home a pridat do hdc4, ale fakt by sa mi sikol overeny a spolahlivy zposob 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2008, 14:09:39 »
hlavne nijaký taký disk nemá existovať, čo obsahuje? skôr mám z toho pocit nejakej chyby pri zadávaní parametrov pri inštalácii, predsa nemôže len tak vzniknúť 384mb oddiel..
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2008, 14:22:19 »
presne tak. pri instalacii sa asi ziadna chyba nestala, pretoze som to rozmiestnenie ./ swap a home nechal na mandrivu a urcil jej akurat vycleneny 13Go oddiel. Potom som tam supol slax a ten ziaden oddiel hdc4 nenasiel...a ani ziaden v tej velkosti...Asi sa na to treba vy..., ale ta hlaska sa mi nelubi
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: plny disk.oddil na Ntb
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2008, 14:33:46 »
este ma napadlo - nemoze to byt v pamati? Ze by zaplnenu pamat nieco detekovalo ako diskovy oddiel...Nejde mi to do hlavy...V kazdom pripade vsak pamat na tom ntb ma 470MB ci tak nejak - urcite nie 384 - aj ked to cislo by na to ukazovalo 256+128????
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.