Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace zkompilovaného programu [vyřešeno]  (Přečteno 1883 krát)

bsbvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Odinstalace zkompilovaného programu [vyřešeno]
« kdy: 20 Prosince 2009, 14:26:19 »
Zdravím,
je to moje chyba, vím, ale zkompiloval jsem si první program a od samé radosti jsem ho nainstaloval příkazem make install. Jedná se o Inkscape 0.47 a mám ještě Ubuntu 9.04. Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak bych se jej mohl jednoduše zbavit - nefunguje totiž podle mých představ. Přes Synaptics můžu přidávat a odebírat jen tu předchozí verzi, a s tou 0.47 to ani nehne. Prostě je v nabídce a nedá se s tím nic dělat. I když nainstaluju balík Inkscape, tak mi to sice nainstaluje tu předchozí verzi, ke které bych se chtěl vrátit, ale není nikde v nabídce, nevím, kde bych ji spustil.
Chci se zeptat, vyřeší to aktualizace na 9.10? Nebo dalo by se to nějak odstranit? Hledal jsem na googlu, díval jsem se do install-sh, ale chytrý jsem z toho moc nebyl. Prostě bych se chtěl zbavit té nové zkompilované verze a vrátit se k té předchozí (myslím,že 0.43).

Díky za jakýkoli tip.
« Poslední změna: 29 Prosince 2009, 02:28:29 od Anna Taliánová »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Odinstalace zkompilovaného programu
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2009, 15:06:12 »
zkus sudo make uninstall viz http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20program%C5%AF/Zdrojov%C3%A9%20k%C3%B3dy. Doporučuji při instalaci aplikace ze zdrojáku vytvořit deb balík pomocí checkinstall, půjde odinstalovat přes Synaptic
« Poslední změna: 29 Prosince 2009, 02:27:56 od Anna Taliánová »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

bsbvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Odinstalace zkompilovaného programu
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2009, 15:17:30 »
Díky moc, funguje to. Fakt dík, celkem jsem se s tím hmoždil..

bsbvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Odinstalace zkompilovaného programu
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2009, 15:23:35 »
A příště už to tak udělám, abych to mohl odinstalovat přes Synaptic. O téhle možnosti jsem se dozvěděl hned po tom, co jsem to nainstaloval příkazem make install.
« Poslední změna: 29 Prosince 2009, 02:28:14 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.