Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Toshiba Satellite C55-A-1H9 - Přehřívání  (Přečteno 2039 krát)

TheCzechTayen

Toshiba Satellite C55-A-1H9 - Přehřívání
« kdy: 26 Dubna 2015, 09:03:21 »
Dobrý den,
nevěděl sem, jak to mám napsat, tak sem to napsal sem, kdyžtak se za to předem omlouvám a žádám o zařazení do správné kategorie.

Mám problém s přehříváním notebooku, jedná se o model Toshiba Satellite C55-A-1H9. Zkoušel sem na netu snad 20 různých způsobu co s tím a zkoušel všechno možné. Nepomáhá na to nic. Mě už docházejí nápady a tak se obracím na Vás.

Mám Ubuntu 15.04 64bit, informace o notebooku zde: http://www.toshiba-czech.com/discontinued-products/satellite-c55-a-1h9/ ... Je tam interní INTEL i externí NVIDIA grafika. Ve správci ovladačů sem dal verzi 340, jelikož 346 mi dost blba (blikání kursoru, zasekávání rollování apod). v 340 vše v pořádku, ale teď k problému.

Notebook v klidu má kolem 40 stupňů a je potichu, to chválím, ale v zátěži se chová divně a sázím na to, že to bude něco s ACPI nebo konkrétně něco s modulem. Kernel mám 3.19.0-15-generic. Při zapnutí hry, konkrétně Robocraft se rozjede větrák hlasitěji (to je ok), potom ještě hlasitěji a teplota se vyšplhá celkem dost vysoko:

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +69.0°C  (crit = +125.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0:  +69.0°C  (high = +72.0°C, crit = +90.0°C)
Core 0:         +67.0°C  (high = +72.0°C, crit = +90.0°C)
Core 1:         +69.0°C  (high = +72.0°C, crit = +90.0°C)


Ve windows to nedělalo, tady se to celkem přehřívá, nebo to alespoň tak vypadá, mohl by mi s tím někdo prosím vás poradit? Já už si fakt nevím rady, zkoušel sem cpufreq, lm-sensors, intel_pstate, thermald, TLP. Avšak nic na to pomáhat nechce a notebook se stále při zátěži drží kolem 70°C. Nerad bych, aby to skončilo nebootujícím systémem, neumím to totiž napravit, v tom zas tak znalý nejsem, proto se raději ptám tady Vás. Předem díky za odpověď.

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Toshiba Satellite C55-A-1H9 - Přehřívání
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2015, 09:06:44 »
70 je na ntb uplně normální teplota
a pokud ve win robocraft tolik ntb nezahřívá vyděl bych to na vypnutý vsync takže ti to snímkuje jak o život a topí

TheCzechTayen

Re:Toshiba Satellite C55-A-1H9 - Přehřívání
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2015, 09:16:08 »
Vysoká je 72, tak mě těch 70 celkem vyděsilo. Je nějaký příkaz pro zobrazení, zda je VSYNC aktuálně zaplý? Jinak sensor na grafice mi ukazuje 60 stupňů.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.