Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pogumovaný povrch lepí - jak ho vyčistit  (Přečteno 3789 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Pogumovaný povrch lepí - jak ho vyčistit
« kdy: 26 Listopadu 2017, 19:16:00 »
Jak vyčistit pogumovaný povrch?
Pokud má někdo několik let počítač s pogumovaným povrchem skříně tak jako já, ví o čem je řeč. Po nějaké době začne lepit a nedá se ničím očistit. Totéž se týká myší apod.

Počítač mám sice starý, ale zatím funguje velmi dobře. Hledal jsem proto cestu, jak ten pogumovaný povrch nějak vyčistit, abych nemusel kupovat novou skříň.

Zkoušel jsem:
líh - nic
benzín - nic
ředidlo - rozleptá hmotu
Až jsem nakonec našel perchlor-ethylen, kterým to šlo. Výsledek je celkem uspokojivý, proto jsem se to rozhodl nafotit a poslat, protože by to mohlo být pro někoho užitečné.

Pouze si dejte při čištění pozor, abyste se na čištěná místa hadříkem mockrát nevraceli, protože by se pak plastový povrch také mírně naleptal. Pokud se místo nepodaří vyčistit hned napoprvé, je lepší nechat to několik hodin zaschnout a čištění opakovat později.

Rozhodně doporučuji si to nejdříve vyzkoušet nějakém místě, které není vidět. A používat čistý bavlněný hadřík, který nepouští barvu a chlupy.  ;)
« Poslední změna: 26 Listopadu 2017, 19:22:18 od vanad »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.