Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru  (Přečteno 2100 krát)

beer

  • Host
Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« kdy: 07 Září 2011, 09:06:18 »
Může někdo poradit, jak rozchodit adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru? Systém Debian Testing s KDE.

V jiných prohlížečích funguje.

Děkuji

Rover623

Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2011, 09:13:51 »
Jaký Flash, normální nebo nebo 64bit verzi? Pořád by mělo jít ručně nakopírovat soubor Flashe do složky Konqueroru kde jsou doplňky

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2011, 01:16:33 »
64 bitovou verzi samozřejmě.

To mne také napadlo o tom ručním nakopírováním souborů (respektive vytvoření symbolického odkazu). Bohužel se mi nepodařilo zjistit, která složka to je  :(

Rover623

Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2011, 07:45:47 »
To je vcelku zajímavá otázka, bohužel Konqueror nepoužívám, co to zkusit metodou, nacpu to do všech složek Konqueroru v /home

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2011, 12:16:11 »
Konqueror nepoužívá pro doplňky složku v /home  :(.
V tom se asi dost liší od ubuntu či klasického debianu s gnome. Vypadá to, že celé KDE používá nějakou systémovou složku, kde jsou všechny možné doplňky (soubory s koncovkou .so) centrálně pro všechny aplikace z tohoto prostředí.

Našel jsem nějakou složku teď nevím už kde, kde byly pluginy pro celé KDE 4.
Umístění symbolického odkazu souboru libflashplayer.so do této složky nepomohlo.

Je zajímavé že v ubuntu mi konqueror nabízel stažení doplńku flashplugin installer či jak se jmenoval (nebo se jednalo o prohlížeč rekonq?), ale jednalo se o 32 verzi. Nainstalování mělo za následek znefunkčnění flashe v ostatních prohlížečích.

To nikdo, kdo má 64 bitovej systém nepoužívá konqueror? Přijde mi daleko lepší, než třeba chrome, protože funguje i jako souborový manažer. Zato Rekonq je strašně pomalej, ten jsem dal pryč. Se stejným problémem ohledně nefunkčního flashe se potýkám na Debianu Wheezy.

PS: nakopírovat soubor do každé možné složky v /home/.konqueror není myslím úplně dobrý nápad :-), nicméně by zřejmě fungoval (pokud by ovšem konqueror takovoutu složku měl a konfiguroval se například jako firefox (tam tento postup asi funguje).
« Poslední změna: 08 Září 2011, 12:22:12 od beer »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2011, 12:26:22 »
Do /home asi ne... Ve FF je flash v

Kód: [Vybrat]
/usr/lib/firefox/plugins/libflashplayer.so
/usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

a např. Opera počítá s tímto adresářem.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2011, 13:00:32 »
Máš samozřejmě pravdu, to jsou výchozí systémové složky. Někde jsem ale viděl podobné řešení, že měli některé pluginy povolení jen někteří uživatelé a myslím že to bylo řešeno přes nějakou složku plugins v ~/.mozilla-firefox či kde. Týkalo se to právě konkrétně flashe.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2011, 10:57:24 »
Díky, ale to bohužel není aktuální, v té době totiž 64 bitový flash vůbec neexistoval a řešilo se to přes nspluginwrapper.
Jinak jsem zjistil, že v Open Suse (poslední verzi, 32 bit) Konqueror vypadá úplně jinak, tam je možnost načíst doplňky a pak automaticky detekuje systémové složky pro flashplugin.

Nicméně nefunguje ani tam, při povolení se jakoby načítá video a vyskočí nějaký bug nspluginvieweru, a jestli ho chci nahlásit. Řekl bych, že musí mít konqueror nějaký konfigurační soubor, kde jsou cesty k povoleným doplňkům. V opensuse se do tohoto souboru ukládájí cesty k pluginům, když se povolí. Pokud bych věděl, který to je, tak ho mohu případně upravit. Na debianu nemám standardní cestu k flashi, je tam flashplayer z debianu mint a je v jiné složce. Nicméně ostatní prohlížeče s ním pracují OK.

Existuje někdo, komu konqueror funguje s flashem :-)? Ať už v 32 bitovém systému, nebo v 64 bitovém?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2011, 20:08:50 »
Díky, ale to bohužel není aktuální, v té době totiž 64 bitový flash vůbec neexistoval a řešilo se to přes nspluginwrapper.
Jinak jsem zjistil, že v Open Suse (poslední verzi, 32 bit) Konqueror vypadá úplně jinak, tam je možnost načíst doplňky a pak automaticky detekuje systémové složky pro flashplugin.

Nicméně nefunguje ani tam, při povolení se jakoby načítá video a vyskočí nějaký bug nspluginvieweru, a jestli ho chci nahlásit. Řekl bych, že musí mít konqueror nějaký konfigurační soubor, kde jsou cesty k povoleným doplňkům. V opensuse se do tohoto souboru ukládájí cesty k pluginům, když se povolí. Pokud bych věděl, který to je, tak ho mohu případně upravit. Na debianu nemám standardní cestu k flashi, je tam flashplayer z debianu mint a je v jiné složce. Nicméně ostatní prohlížeče s ním pracují OK.

Existuje někdo, komu konqueror funguje s flashem :-)? Ať už v 32 bitovém systému, nebo v 64 bitovém?

Tak to vůbec netuším, ale v mnou uvedeném příkladu je prostě flash player tam kde je, ať je 64 nebo 32 bitový. Konkrétně v případě FF se s 32bit flashem spouští wrapper npviewer.bin, s 64bitem je to plugin-container. V případě Opery s 64bitem je to operapluginwrapper-native. No a když jsem si teď zkusmo nainstaloval konqueror, tak mi flash na youtube způsobil pád aplikace, viz. snímek obrazovky.

[attachment deleted by admin]
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #10 kdy: 12 Září 2011, 11:55:00 »
To je stejné, jako hláška v Open Suse. Konqueror asi aktuálně flash neumí :-(.

Díky.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #11 kdy: 12 Září 2011, 15:21:01 »
ja mam 64 bit Debian Wheezey KDE a tam mi flash v konqueroru jede, samozrejme i v iceweaselu.
mam nainstalovano konqueror-nsplugins verze 4:4.6.5-1 a flashplugin-nonfree verze 1:2.8.3
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

beer

  • Host
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #12 kdy: 13 Září 2011, 00:34:28 »
Tak už jsme doma, neměl jsem nainstalováno konqueror-nsplugins.
Po nainstalaci konqueror-nsplugins jsem mohl v nastavení povolit pluginy a bylo to.

V Open Suse je nastaveno, ale zajímavé je, že je tam chyba jako u sabraqa.

Každopádně notebook s opensuse zas tak často nezapínám, takže to řešit nebudu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Adobe flashplayer v 64-bitovém Konqueroru
« Odpověď #13 kdy: 13 Září 2011, 12:48:34 »
Já konqueror-nsplugins mám, konkrétně 4.4.5, ale stejně padá, možná si nerozumí s aktuální verzí flashe

PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.