Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: compiz, firefox, opera atd.  (Přečteno 4771 krát)

dnkk2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
compiz, firefox, opera atd.
« kdy: 20 Prosince 2007, 03:48:05 »
Par radku nize je jiz podobny topic, nicmene nic uzitecneho v nem.

Vite nekdo, jak "opravit/obejit" to scrollovani ve Firefoxu? Akcne jsem to chtel obejit alespon pouzitim Opery, ale je to to same.
V cem tam je problem? Vykreslovani textu? Je nejaka moznost vymanit operu z compizu nebo neco?


A zadne vypni compiz, tu virtualni krychli chci! :D

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2007, 08:21:09 »
Pokud se nechceš rozloučit s compizem tak trp dokud nebudou lepší ovladače!! :)
(Předpokládám, že máš ATi)
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

eviljack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2008, 09:46:16 »
Ha, konečně téma, co se blíží tomu, na co se chci zeptat já :) Mám Ubuntu 7.10 a po těžkém boji se mi za pomoci ENVY podařilo zprovoznit i 3d akceleraci a Compiz. Ale zdá se mi to dost pomalé a sekané, hlavně po delší době, a taky při zapnutém compizu nelze přehrávat video - jenom tam občas problikne obraz, při spuštění nějaké hry obrazovka bliká cca každou vteřinu. Zkoušel sem i měnit na x11, ale pořád to samé. Někde sem četl, že by to mělo být slabou grafikou, sice tu mám jen integrovanou, ale ve WinXP na ní bez potíží hraju Hellgate London, pravda, s osekanými detaily, ale jede to svižně, tak si myslím, že to zas taková paštika není.

Konfigurace: Celeron M 1.5 GHz, 1024 MB RAM, grafika ATI Xpress 200M, která má ukousnuto 128 MB z RAM, verze ovladače 8.43.2.

Čili problém je v ovladači, a nezbývá, než čekat na lepší, ano?

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2008, 12:04:27 »
Ha, konečně téma, co se blíží tomu, na co se chci zeptat já :) Mám Ubuntu 7.10 a po těžkém boji se mi za pomoci ENVY podařilo zprovoznit i 3d akceleraci a Compiz. Ale zdá se mi to dost pomalé a sekané, hlavně po delší době, a taky při zapnutém compizu nelze přehrávat video - jenom tam občas problikne obraz, při spuštění nějaké hry obrazovka bliká cca každou vteřinu. Zkoušel sem i měnit na x11, ale pořád to samé. Někde sem četl, že by to mělo být slabou grafikou, sice tu mám jen integrovanou, ale ve WinXP na ní bez potíží hraju Hellgate London, pravda, s osekanými detaily, ale jede to svižně, tak si myslím, že to zas taková paštika není.

Konfigurace: Celeron M 1.5 GHz, 1024 MB RAM, grafika ATI Xpress 200M, která má ukousnuto 128 MB z RAM, verze ovladače 8.43.2.

Čili problém je v ovladači, a nezbývá, než čekat na lepší, ano?

Přesně tak. S integrovanou grafikou moc nenaděláte. Dá se to ještě vyřešit další grfikou, pokud chcete investovat.
« Poslední změna: 08 Ledna 2008, 12:32:26 od Marcel 'Maky' Šuška »

eviljack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2008, 12:26:24 »
Přesně tak. S integrovanou grafikou mon nenaděláte. Dá se to ještě vyřešit další grfikou, pokud chcete investovat.

Děkuji, ale kvůli hořícím okénkům si asi jiný notebook kupovat nebudu :'( Budu doufat, že se to zlepší s novými ovladači.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2008, 12:32:01 »
Tak si nastavte jiný efekt nebo si snižte výšku plamene a zakažte kouř nad plamenem. Vím, že oheň je oheň.

eviljack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: compiz, firefox, opera atd.
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2008, 12:39:23 »
Tak si nastavte jiný efekt nebo si snižte výšku plamene a zakažte kouř nad plamenem. Vím, že oheň je oheň.

To bylo jen jako příklad, práce se znatelně zpomalí i bez ohně. Já ty efekty nijak zvlášť nepotřebuji, zajímalo mě, jestli je to obecný problém s ovladačem, nebo může být zrada někde u mě - jsem totiž linux-nováček.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.